Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-09, 01:20   #1
number1

Stage 3
 
number1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 76
Default tapiterie arsa cu tigarea

am si eu o problema...stie cineva unde pot repara fara sa schimb tapiteria unui scaun care a fost ars cu tigarea...e un punct mic..exact pe mijlocul scaunului..sare in ochi..as fi recunoscator daca mi-ati da niste sugestii de firme care se ocupa cu astfel de lucruri..in bucuresti
number1 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 13:33   #2
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: tapiterie arsa cu tigarea

urat viciu. problema asta o am si eu, dar nu am gasit solutii pana acum.
poate ne ajuta cineva
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 16:35   #3
number1

Stage 3
 
number1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 76
Default Re: tapiterie arsa cu tigarea

am citit pe un forum peugeot ca sunt niste solutii care se baga in gaura facuta de tigare..si se pun mai multe straturi pana se ajunge la acelasi nivel..si ar trebui sa iasa destul de bine cu o diferenta aproape insesizabila fata de restul tapiteriei
number1 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 16:48   #4
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default Re: tapiterie arsa cu tigarea

cautati pe google car-spa
este o firma de detailing de la noi
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 13-12-09, 18:24   #5
number1

Stage 3
 
number1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 76
Default Re: tapiterie arsa cu tigarea

https://www.youtube.com/watch?v=CBx8VI1iumI

ceva de genu
number1 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 16:25   #6
number1

Stage 3
 
number1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 76
Default Re: tapiterie arsa cu tigarea

Am rezolvat problema la un baiat super de treaba..cu numai 20 de ron. Vi-l recomand cu placere (0728222210 e nr lui de tel atelierul e in zona mihai bravu).A lucrat f bine si locul unde a fost ars nu se mai vede...doar ca tapiteria mea avea niste cusaturi care nu mai au iesit..se vede acum ca si cum in locul acela ar fi putin frecata tapiteria.
Eu imi dau seama unde era dar daca vine cineva care nu stie unde a fost gaura nu cred ca-si da seama.
In 5 min a fost gata. Face si gaurile de tigara de pe plafon. Acum depinde de la tapiterie la tapiterie cum iese lucrarea.
Am incercat si la car-spa (www.car-spa.ro)..la telefon mi-au spus ca ma va costa 2 milioane cu tva cu tot..si la ei la fata locului mi s-a spus ca ma costa un milion..si nu-mi garantau ca n-o sa se vada..aveau tot cam aceasi tehnica dar nu prea pareau experimentati baietii d-acolo.
Daca aveti probleme de genu..nu ezitati sa-l sunati!
number1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -