Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-09, 22:40   #1
alexanderhausen

Stage 1
 
alexanderhausen's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 14
Red face Masina inchisa,ambele chei inauntru !

Asta mi s-a intamplat azi spre seara,totul ca in filme: tata a inchis din greseala usile de la buton,nu si-a dat seama si rezerva este in interior.Ce as putea face fara prea mare paguba? Sa sparg geamul stiu dar nu vreau. E vorba de un Passat din 2000. Sa incerc cu alte chei de la acelasi tip de masina? am in comuna la mine vreo 3-4 Passat-uri ca al meu.Pot sacrifica usa de la sofer ca oricum ecam defecta nu se deschide de la clanta si inca ceva sa nu uit: usa soferului nu e blocata,dar v-am spus nu functioneaza manerul - clanta(nu stiu denumirea stiintifica-nu va ganditi la "clanta" ) Ce ziceti,care ati deschis masini prin efractie,haideti demascati-va
Serios acum,daca aveti sugestii va rog nu ezitati.
alexanderhausen is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 23:06   #2
Drako4Life

Stage 5
 
Drako4Life's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 437
Default Re: Masina inchisa,ambele chei inauntru !

Stii ca faci topic "how to brake in" asta ar incemna sa merge prin cartier sa vedem poate ne-am uitat si noi "cheile" pe la altii prin masini...draq, inca traim in Romania.

Si acum OnTopic, Sparge geamul, nu prea o sa primesti sfaturi pro efractie.
__________________
Viata in Romania
Drako4Life is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 23:18   #3
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Masina inchisa,ambele chei inauntru !

Vorbeste la reprezentanta poate au vreo cheie universala sau sa iti dea alta
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 23:46   #4
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Masina inchisa,ambele chei inauntru !

Cine vrea sa sparga masini garantez 100% ca nu sta in fata calculatorului si citeste pe 4tuning. Poti incerca sa-i scoti chederul si sa incerci cu o sarma sa tragi de sarma care vine de la clapa de deschidere interior, la incuietoare in dreptul stalpului. Nu stiu daca e acelasi mecanism la passat , dar la alta marca a mers( incercat pe propria piele din exact acelasi motiv, nu zic marca ca ma trezesc dat in judecata pentru cresterea spargerilor )


Varianta numarul 2: vorbeste cu un lacatus, au destule talente incat sa ti-o deschida fara sa-ti strice incuietoarea
__________________
Drifting with the wind..
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 14:08   #5
alexanderhausen

Stage 1
 
alexanderhausen's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 14
Default Re: Masina inchisa,ambele chei inauntru !

va multumesc pentru sfaturi,s-a rezolvat problema. Am fortat putin usa si am bagat o sarma otelita pana la manerul din interior si...s-a deschis.
alexanderhausen is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 15:45   #6
alex_00

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 48
Default Re: Masina inchisa,ambele chei inauntru !

dak era inchisa cu safe era naspa,puteai sa o deschizi doar dak ai alarma
alex_00 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -