Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-12-07, 23:59   #1
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Intrebare -> inscriptionare (sablare) oglinzi

nu inteleg care e faza proasta cu oglinzile de E46.. sunt deja la al 3-lea rand de oglinzi .. unde ma duc in zone necunoscute , ca in cartier nu am probleme, cunosc toti hotii drogati in lipsa de bani .. mi se fura geamurile/sticlele sau cum vreti sa le ziceti -> oglinzile
ma *** in asigurarea casco ca prima data cand mi-au fost furate am fost la politie si cu tot cu aranjamente si astea mi-au spus ca e de durata asa ca ma *** si pe procedurile politiei , ca nu stau in cateva sute de mii oglinda, sa nu merg cu masina pana imi da casco altele, dar s-au plictisit aia de la magazinul de piese de cate ori am comandat oglinzi
deci : am vazut multe masini cu inscriptii pe oglinzi, gen numarul masinii sau o faza comica .. ceva de genul OGLINDA FURATA DE LA B xx XXX
unde pot face lucrul asta? ca mi-e sila sa imi iau oglinzi si sa le trag o crapatura doua pe mijloc, doar sa nu atraga nici un hot, sau sa "infrumusetez" masina cu niste bucati urate de metal nituite pe carcasa de plastic de la oglinda

cineva-careva ? stiti?
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92
Alex-Rahova is offline  
Old 23-10-09, 19:36   #2
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re: Intrebare -> inscriptionare (sablare) oglinzi

https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...inzi-auto.html
pretul este de 40ron setul de oglinzi, manopera si sabloanele sunt incluse in pret.
Exista posibilitatea sa poti inscriptiona parbrizul/luneta sau geamurile laterale!
__________________
B-69-TAU is offline  
Old 07-11-09, 22:49   #3
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re: Intrebare -> inscriptionare (sablare) oglinzi

Antifurt oglinzi, in vreme de criza hotii au inceput sa fure orice fel de oglinzi, daca pana acum furau doar de pe BMW, mercedes si audi acum nu mai au nici o jena sa fure de pe vw,opel,skoda,seat si altele. Cea mai buna metoda de a scapa de grija ca vei ramane fara oglinzi este sablarea (matuirea, gravarea) oglinziilor cu nr de inmatriculare sau numar de telefon. Metoda este un real succes, hotul nu este interesat de ele pentru ca nu le poate revinde.
Pretul unui set de oglinzi este 40ron si include manopera si sablonul.
NU de demonteaza oglinziile de pe masina.
Robert
0720.535.010
0769.434.223
0753.744.631
www.sablare-inscriptionare.ro
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0328.JPG
Views:	146
Size:	734.5 KB
ID:	1166999  
B-69-TAU is offline  
Old 12-11-09, 08:05   #4
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re: Intrebare -> inscriptionare (sablare) oglinzi

Matuire , inscriptionare , sablare oglinzi auto cu nr. de inmatriculare , seria de sasiu , nr. de telefon , etc.
Procedeul nu implica demontarea pieselor ce urmeaza a fi inscriptionate.
Pret: kit 2 oglinzi: 39RON , kit 2 oglinzi + 6 geamuri: 159 RON.
Riscul ca masina dvs. sau componente ale acesteia sa fie furate scade considerabil.
TELEFON: 0720.535.010
www.sablare-inscriptionare.ro
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0411.JPG
Views:	122
Size:	887.8 KB
ID:	1172511   Click image for larger version

Name:	IMG_0414.JPG
Views:	132
Size:	566.8 KB
ID:	1172512   Click image for larger version

Name:	IMG_0436.JPG
Views:	104
Size:	551.3 KB
ID:	1172513  

B-69-TAU is offline  
Old 14-11-09, 21:59   #5
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Intrebare -> inscriptionare (sablare) oglinzi

Quote:
Originally Posted by Alex-Rahova View Post
nu inteleg care e faza proasta cu oglinzile de E46.. sunt deja la al 3-lea rand de oglinzi .. unde ma duc in zone necunoscute , ca in cartier nu am probleme, cunosc toti hotii drogati in lipsa de bani .. mi se fura geamurile/sticlele sau cum vreti sa le ziceti -> oglinzile
ma *** in asigurarea casco ca prima data cand mi-au fost furate am fost la politie si cu tot cu aranjamente si astea mi-au spus ca e de durata asa ca ma *** si pe procedurile politiei , ca nu stau in cateva sute de mii oglinda, sa nu merg cu masina pana imi da casco altele, dar s-au plictisit aia de la magazinul de piese de cate ori am comandat oglinzi
deci : am vazut multe masini cu inscriptii pe oglinzi, gen numarul masinii sau o faza comica .. ceva de genul OGLINDA FURATA DE LA B xx XXX
unde pot face lucrul asta? ca mi-e sila sa imi iau oglinzi si sa le trag o crapatura doua pe mijloc, doar sa nu atraga nici un hot, sau sa "infrumusetez" masina cu niste bucati urate de metal nituite pe carcasa de plastic de la oglinda

cineva-careva ? stiti?
Ai rezolvat pana la urma? Sau erau din plastic ultimele geamuri cumparate?
colantari is offline  
Old 15-11-09, 21:16   #6
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re: Intrebare -> inscriptionare (sablare) oglinzi

daca vrea pot sa ii fac o siguranta antifurt, vezi la mine pe site cum arata cu 2 tablite pt oglinzi si nu le mai pot scoate hotii
www.sablare-inscriptionare.ro
B-69-TAU is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -