Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-11-03, 22:29   #16
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

hmm : eu am un BMW325i E30 126kw si singura modificare pe care a suferit-o este un filtru de aer K&N si o sa urmeze si altele in curand.... si crede-ma ca atunci cand vorbesc de preturi la piesele debmw stiu ce vorbesc... cutie de viteze getrage cu rapoarte scurte : 2,5 mil ... o cutie de viteze la dacie din cate stiu eu este vreo 5 mil ; cardan 1 mil, diferential fara autblocant 1,2mil , diferential semiblocant 1,7 mil , debitmetru, 80$ neumblat in el, 60$ umblat in el, un motor intreg de bmw320i pe care il poti lua chiar de la mine 150$ , o aripa 300mii si lista poate continua.... eu zic ca sunt destul de ieftine.... nu crezi?
Marian20 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-03, 18:54   #17
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default hmm

MAn tu ai dreptate la faza asta da' crede-ma nu stiu ce preturile pizdii is in timisoara(eu is din TM) da-s de vreo 3-ori mai mari sincer iti zic nu stiu de ce ii chestia asta auzi ce masina poate sa-l faca pe ala cu Cielo 2.0 gsi ma gandesc ca-i din Bucuresti cre;ca il cheama Sebi sau asa ceva ca sincer daca ai fost la tm cand a fost raliu pe aeroport
sincer a cam facut lege pe acolo inclusiv a dat fum la M5 de 400 hp!! totusi nu crezi ca ala cu BMW M5 a fost cam looser aaa ??? ca pare mise Cielo are vreo 200-220 hp,, nu?? cam asa ceva!!
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 29-12-03, 14:27   #18
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default

Marian20,vad ca ai o lista lunga de piese, poate imi zici si mie de unde pot lua un diferential autoblocant de 4.10 eventual de 318is?Ar pica la fix pe 325iX-ul meu!
Rabanne is offline   Reply With Quote
Old 24-02-04, 15:18   #19
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

sa conduci un bmw e o experienta super si ramii toata viata cu semzatia aia eu am avut un bmw era o pisicuta din 92 super masina si am vinduto la un neam si mi-am luat un opel astra g credema ca tot la bmw ma gindesc imi vine sama zgrii pe fata ca l-am vindut
ct77pia is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -