Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-09, 00:07   #1
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Probleme Golf4 1.8 Turbo

Un prieten de-al meu si-a cumparat un Golf 4 1.8 Turbo,cu ceva modificari semnificative la nivel de motor as spune,tinand cont ca i s-a spus ca are 250 de cai . Problema este una care nu am inteles-o foarte bine,ideea e ca nu se tureaza mai mult de 4000RPM orice ar face...iar acolo ii ramane in limitare...se pare ca sub torpedou omul a gasit ceea ce cred ca este un standalone management system...Sper sa nu ma insel,nu ma pricep chiar foarte bine pe parte tehnica...si din ce am inteles ar fi scos acest computer de acolo si acum nu il poate reconecta sau a fost reconectat gresit...Rog daca poate cineva sa il ajute sa ma contactati..cu cat mai repede cu atat mai bine...Va multumesc si imi cer iertare pentru eventualele greseli in exprimare sau identificare a problemelor/pieselor.
__________________
13-Bee
dragos1989 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 00:47   #2
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: Probleme Golf4 1.8 Turbo

cumva pe cutie scrie UNICHIP???
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 19:01   #3
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Re: Probleme Golf4 1.8 Turbo

Scria ceva de gen VIPSEC,tindem sa credem ca ar fi de la alarma,dar nu se explica de ce dupa ce l-a scos nu mai merge...Nu poate nimeni sa il ajute? Sa vina sa vada masina si sa dea un "diagnostic"? Nu ramane necompensata treaba...
dragos1989 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -