Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-09, 19:36   #1
bastanu

Stage 2
 
bastanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 51
Default cine ma POATE AJUTA SI PE MINE IN LEGATURA CU INCHIDEREA CENTRA MERCEDES C180 DIN 95

AM O PROBLEMA CU INCHIDEREA CENTRALIZATA CARE MI O MERS PANA CUM CATEVA ZILE,SI AM TOT INTREBAT ELECTRICENI DE PE LA MINE SI MOR TRIMIS LA REPEZENTANTA OARE NU SE POATE REZOLVA INAINTE SA AJUNG LA REPREZENTATA CU EA ,MASINA ESTE DIN 95 SI APAS PE TELECOMANDA SI SENZORU DE LA OGLINDA SE FACE ROSU DAR USILE NU SE INCHID
__________________

Last edited by bastanu; 13-10-09 at 19:39.
bastanu is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 13:43   #2
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: cine ma POATE AJUTA SI PE MINE IN LEGATURA CU INCHIDEREA CENTRA MERCEDES C180 DIN

Mercedes are in general o pompa de vid care angreneaza inchiderea centralizata. Daca pompa e defecta sau un furtun e rupt nu mai merge nimic. Pompa costa vreo 250-300 euro asa ca ar trebui sa fii sigur ca asta e cauza inainte sa cumperi una noua
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 13:21   #3
bastanu

Stage 2
 
bastanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 51
Default Re: cine ma POATE AJUTA SI PE MINE IN LEGATURA CU INCHIDEREA CENTRA MERCEDES C180 DIN

SA SPERAM Ca nu ii aia da cum pot sa imi dau seama ce ii cA AM FOST LA VREO 4 ELECTRICIENI PE AICI PE LA MINE SI OR ZIS CA EI NU SE BAGA LA DESTEA SI IS CEI MAI BUNI DE PE ACII
bastanu is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 21:23   #4
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Post Re: cine ma POATE AJUTA SI PE MINE IN LEGATURA CU INCHIDEREA CENTRA MERCEDES C180 DIN

Compresorul sau cum a fost frig afara zilele astea probabil a fortat mai mult, siguranta fuzibila din cutia de sub de sub capota ,daca e buna mai departe la compresor adac si ala bazaie cand dai inchis deschis e un traseu intrerupt,cel mai probabil cel de la rezervor cedeaza in general...
__________________
I like the Power.
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 11:14   #5
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: cine ma POATE AJUTA SI PE MINE IN LEGATURA CU INCHIDEREA CENTRA MERCEDES C180 DIN

@Bastanu , sa nu te duca in eroare faptul ca eu spun pompa de vid si catalyn vorbeste de compresor...e vorba de aceeasi piesa (eu sunt de parere ca merge cu vid , nu cu aer comprimat) in sfarsit...neimportant...mercedes a avut probleme la frig acum 20 de ani cu pompa asta , acum nu mai are dupa cate stiu eu , deci nu cred ca asta ar fi cauza...Insa un traseu intrerupt cum scrie colegul Catalyn sau pur si simplu pompa stricata. Scoate cablul de la ea...vezi daca intra 12 volti...daca intra atunci o mai probezi ca siguranta cu un cablu suplimentar si daca nu se misca (bazaie) atunci e stricata.
PS. Ce electricieni sunt aia la care ai fost? 220V ?
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 16:02   #6
bastanu

Stage 2
 
bastanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 51
Default Re: cine ma POATE AJUTA SI PE MINE IN LEGATURA CU INCHIDEREA CENTRA MERCEDES C180 DIN

aha ms mult dar unde ii mai precis montata pompa in porbagaj?//si cu electricieni se stie pe aici pe la mine ca is cei mai pe piata
bastanu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 21:22   #7
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Post Re: cine ma POATE AJUTA SI PE MINE IN LEGATURA CU INCHIDEREA CENTRA MERCEDES C180 DIN

in portbagaj in partea dreapta,desfaci tapiteria si vezi un obiect negru cu fire si tub,sau tuburi
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 23-10-09, 15:43   #8
bastanu

Stage 2
 
bastanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 51
Default Re: cine ma POATE AJUTA SI PE MINE IN LEGATURA CU INCHIDEREA CENTRA MERCEDES C180 DIN

aha ms am rezolvat pompa am luat una de la dezmebrari dar are numai un tub si a mea era cu douA TUBURI DAR MERGE FOARTE BN
bastanu is offline   Reply With Quote
Old 23-10-09, 19:36   #9
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: cine ma POATE AJUTA SI PE MINE IN LEGATURA CU INCHIDEREA CENTRA MERCEDES C180 DIN

Quote:
Originally Posted by bastanu View Post
aha ms am rezolvat pompa am luat una de la dezmebrari dar are numai un tub si a mea era cu douA TUBURI DAR MERGE FOARTE BN
Bravo Te costa 3 lazi de bere...una pt administratia forumului ,una pt Catalyn si una pt mine (prin posta) Daca le explici electricienilor care nu s-au bagat care a fost cauza poate fac ei donatia
mobiles_de is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -