Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-09, 10:12   #16
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: Probleme demaraj

am fost cu masina la service cu alta problema si am facut o diagnoza pe calculator. Pe langa problema de baza (un senzor de ABS) mi-au zis ca mai trebuie schimbat un furtun de vaccum ... de acolo sa fie problema ? la ce foloseste ?
Loop is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 11:17   #17
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Probleme demaraj

Nu inteleg ce vrei sa zici ce furtun de vacuum ca sunt multe
draculas is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 11:20   #18
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: Probleme demaraj

Femeia de la receptie mi-a zis ca cica de la injectie dar nu parea foarte sigura pe ea.
Loop is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 23:38   #19
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Probleme demaraj

Vacuum la injectie frumos ce service e ala ? Repara si masini acolo sau numa trotinete la injectie nu sunt vaccumuri from my understanding poate ceva supapa unisens dar nu vacuum
draculas is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 04:13   #20
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: Probleme demaraj

hehe ... o sa vorbesc maine cu mecanicu sa vad care e treaba cu furtunu asta. Nu mi-au dat masina ca cica doar au pus senzoru de abs dar nu au verificat daca e in parametrii nornali pt ca nu era electronistu pe acolo. Maine o sa ii intreb de ce au schimbat furtunu asta si care e treaba cu el.
Loop is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 13:30   #21
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: Probleme demaraj

Era de fapt un furtun de la turbo. Cica daca mai mergeam cu ea asa faceam turbo-ul varza. In sfarsit masina trage corespunzator acum .
Loop is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -