Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-10, 16:55   #1
yupy

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3
Default salut

am si su o problemacu inchiderea centralizata la golf 4 di 99 ,nu are telecomanda pt ca persoana de la care am cumparato lea perdut pe amandoua.si a facut una normala cu led.....problema e ca atunci cand deschid unsa sunt dati cand se deschid toate.. sunt dati cand se deschide doar a mea ia beculetul rosu clipeste in continuare a........am observa ca atunci cand merg cu masin aincep sa se deschida sa se inchida singure parca inebunesc si colac peste pupaza astazi mi sa blocat si butucuk nu mai merge sa mai inchid doar sa deschid va rog frumo sa imi dati un sfat multumesc
yupy is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 21:13   #2
ariel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 969
Default Re: salut

pe romaneste cum se spune?
ariel is offline   Reply With Quote
Old 08-03-10, 12:27   #3
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: salut

actuatorul din usa soferului defect si/sau firele dintre actuator si modulul de inchidere sunt intrerupte acolo unde trec firele din usa prin stalp in habitaclu
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 14:20   #4
axel_unu2006

Stage 4
 
axel_unu2006's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 232
Default Re: salut

vezi ca mai poate fi si butonajul ala de aprinde plafionera daca ii defect poate sa fac multe figuri ...
axel_unu2006 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 17:33   #5
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: salut

Este defect switch-ul de la incuietoarea usa sofer ,sau cablajul intrerupt intre usa si stalp.
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -