Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-06-09, 22:35   #1
skoda-rist

Stage 1
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 16
Default problema casetofon

salutare tuturor,de curand am patit o problema cu casetofonul meu si anume:in primulr rand ecranul casetofonului nu mai e luminat,se vede ce scrie pe el dar nu mai are lumina,casetofonul e un sony mai vechi dar nu ma indur sa-l schimb ca se aude foarte bine mai ales ca folosesc un modulator,in al doilea rand sunetul se intrerupe daca dau mai tare muzica,si adicaana la un moment muzica se aude bine,cum mai dau 2 liniute la volum se opreste muzica doar atunci cand se aude basul mai puternic,iar luminile tastaturii fluctueaza puternic,la fel face si cu modulatorul si cand folosesc radioul.Am verificat:sigurante, baterie,alternator,si nu gasesc buba,va rog un ajutor ptr ca e tare deranjant sa nu pot asculta o muzica mai tare,Masina e o skoda felicia din 98,multumiri anticipate
skoda-rist is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -