Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-07, 16:58   #1
alexxx86

Stock
 
alexxx86's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default Probleme de franare

Salut!!!Am o Dacie 1310 model 1983 si am o mare problema cu franele...am pedala foarte slaba si franeaza abia la a-2-a pedala(foarte slab la prima),iar de la 80km/h foarte greu!Aveti cumva idee de la ce este(mentionez ca e prima mea masina si nu prea ma pricep)!Multumesc
alexxx86 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 18:19   #2
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Probleme de franare

ai aer pe instalatie..trebuie sa mergi la un atelier/service sa ii spui ce probl ai si o sa iti aeriseasca unu franele - k ai zis k nu te pricepi -
cel mai probabil asta.. si dupa ce le-ai aerisit ,bagi niste lichid de frana
si cam asta ar fi.. sa speri k asta e..ca altfel ar costa mai mult toata treaba
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 22:48   #3
alexxx86

Stock
 
alexxx86's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default Re: Probleme de franare

Multumesc pt. sugestie,o sa trec zilele astea pe la un mecanic sa vad despre ce e vorba(oricum si eu sper sa fie doar aerisirea)...
alexxx86 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 23:42   #4
ciofyk

Stage 1
 
ciofyk's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 12
Red face Re: Probleme de franare

Salutare am si eu o dacie 1310L din '98 si am probleme cu ea,de cateva luni miam luat-o nu prea ma pricem si am nevoie de explicati mai concrete...cum pot schimba pistonul dreapta spante este ruginit si imi da batai de cap k numi tine frana deaba la 2-3 peda mai mult de 60-80 nui pot da
ciofyk is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -