Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-08, 20:22   #61
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

pardon era otv cand sa lansat loganu....si loganu si soenza sa-au vandut cateva luni in paralel....moment in care vanzarile la solenza sau redus....nu i-au apararea loganului pt ca am eu unul..dar sa nascut un mit despre solenza care nu e bazat pe nik....ok gata cu offtopicul
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 15:46   #62
oMs^13

Stage 3
 
oMs^13's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 117
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

Sandero da.....SUV`ul ala nu stiu daca e corect fata de X6....Jaguarul :X
oMs^13 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 22:50   #63
gigicakent

Stage 3
 
gigicakent's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 125
Member of:
[4Rally]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

Sandel - masina anului 2009, dar e un reno, dacia s-a fumat de mult!
gigicakent is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 14:55   #64
andreistn01

Stage 2
 
andreistn01's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 50
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

nu vad motivul pt care apare tiguan si nici designul jaguarului nu mi se pare grozav. plus de asta in inteleg de ce sunt jurnalisti cei care voteaza ?! ce treaba au ei
andreistn01 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 16:09   #65
andrey_20052002

Stage 4
 
andrey_20052002's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 239
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

despre sandero sau loganul nou aveam o parere foarte buna pana sa vad in realitate cum arata deci cu ce sa incep:
-interiorul e varza ,in poze arata bine dar materialele lasa mult de dorit ,
-scaunele nu au nici un suport lateral si sunt foarte rigide dar au 2 reglaje pt spatar
-botoanele sunt luate de la mai multe masini si nu sunt amplasate convenabil (butonul pt relajul oglinzilor este sub frana de mana )
-ambreiajul are o cursa foarte mare sau asa mi sa parut eram la prima ora de conducere
-am mers pe Sandero dotat din fabrica cu GPL si vibreza de rupe mai rau decat tractorul , aro sau ce diesel vreti voi .
-si una comica "EU:domn' instructor da ce are masina asta de vibreaza asa de tare ?e stricat ceva la ea?Instructorul sictirit: Ce sa aiba Ma ca masina este noua a fost dotata din fabrica cu gpl "
sa vad ce fac maine la conducere si o sa va mai zic despre frane servo si ce mai descopar

Last edited by andrey_20052002; 17-11-08 at 16:12.
andrey_20052002 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 16:40   #66
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

Quote:
Originally Posted by andreistn01 View Post
nu vad motivul pt care apare tiguan si nici designul jaguarului nu mi se pare grozav. plus de asta in inteleg de ce sunt jurnalisti cei care voteaza ?! ce treaba au ei
tiguan a luat ptr ca a fost numaru 1 la vanzari la SUV compacte si a castigat cateva comparative cu freelander outlander honda crv citroen c-crossover..premiu ptr jaguar e 50-50% ..da cine aqi vrea sa voteze daca jurnalisti fac teste si le conduc..normal ar trebui numai jurnalisti de specialitate jurnalistii auto..inca o intrebare oare cati jurnalisti care au votat dacia sandero masina anului si-ar cumpara sandero..si offtopic ptr ziaristii auto nu prea am vazut niciunde stirea ca vanzarile de auto noi au scazut in luna oct cu 30% daca cresteau cu 20% aparea peste tot stirea sa fie echidistanti
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 12:45   #67
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

Quote:
Originally Posted by andrey_20052002 View Post
despre sandero sau loganul nou aveam o parere foarte buna pana sa vad in realitate cum arata deci cu ce sa incep:
-interiorul e varza ,in poze arata bine dar materialele lasa mult de dorit ,
-scaunele nu au nici un suport lateral si sunt foarte rigide dar au 2 reglaje pt spatar
-botoanele sunt luate de la mai multe masini si nu sunt amplasate convenabil (butonul pt relajul oglinzilor este sub frana de mana )
-ambreiajul are o cursa foarte mare sau asa mi sa parut eram la prima ora de conducere
-am mers pe Sandero dotat din fabrica cu GPL si vibreza de rupe mai rau decat tractorul , aro sau ce diesel vreti voi .
-si una comica "EU:domn' instructor da ce are masina asta de vibreaza asa de tare ?e stricat ceva la ea?Instructorul sictirit: Ce sa aiba Ma ca masina este noua a fost dotata din fabrica cu gpl "
sa vad ce fac maine la conducere si o sa va mai zic despre frane servo si ce mai descopar
eu zic ca prima data sa inveti sa conduci si dupa poti sa-ti dai cu parerea......ai sarit de la tastatura din nfs la volan si faci pe grozavu
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 23:35   #68
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

Quote:
Originally Posted by andrey_20052002 View Post
despre sandero sau loganul nou aveam o parere foarte buna pana sa vad in realitate cum arata deci cu ce sa incep:
-interiorul e varza ,in poze arata bine dar materialele lasa mult de dorit ,
-scaunele nu au nici un suport lateral si sunt foarte rigide dar au 2 reglaje pt spatar
-botoanele sunt luate de la mai multe masini si nu sunt amplasate convenabil (butonul pt relajul oglinzilor este sub frana de mana )
-ambreiajul are o cursa foarte mare sau asa mi sa parut eram la prima ora de conducere
-am mers pe Sandero dotat din fabrica cu GPL si vibreza de rupe mai rau decat tractorul , aro sau ce diesel vreti voi .
-si una comica "EU:domn' instructor da ce are masina asta de vibreaza asa de tare ?e stricat ceva la ea?Instructorul sictirit: Ce sa aiba Ma ca masina este noua a fost dotata din fabrica cu gpl "
sa vad ce fac maine la conducere si o sa va mai zic despre frane servo si ce mai descopar
sunt multe aspecte negative la logan si sandero (orice masina are multe asp negative), aici poate ca sunt mai multe ca la altele, dar la 8000eur sa zicem inchizi ochii. dar asa e romanul, niciodata multumit, el de 500euro vrea avion de lux.
si sunt de acord cu dogy_10. ia-ti permisul si vezi tu cum se conduc macar 5 masini diferite si apoi da-ti cu parerea
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 21:57   #69
r8gordini

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 25
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

Quote:
Originally Posted by andrey_20052002 View Post
despre sandero sau loganul nou aveam o parere foarte buna pana sa vad in realitate cum arata deci cu ce sa incep:
-interiorul e varza ,in poze arata bine dar materialele lasa mult de dorit ,
-scaunele nu au nici un suport lateral si sunt foarte rigide dar au 2 reglaje pt spatar
-botoanele sunt luate de la mai multe masini si nu sunt amplasate convenabil (butonul pt relajul oglinzilor este sub frana de mana )
-ambreiajul are o cursa foarte mare sau asa mi sa parut eram la prima ora de conducere
-am mers pe Sandero dotat din fabrica cu GPL si vibreza de rupe mai rau decat tractorul , aro sau ce diesel vreti voi .
-si una comica "EU:domn' instructor da ce are masina asta de vibreaza asa de tare ?e stricat ceva la ea?Instructorul sictirit: Ce sa aiba Ma ca masina este noua a fost dotata din fabrica cu gpl "
sa vad ce fac maine la conducere si o sa va mai zic despre frane servo si ce mai descopar


Ceea ce au spus si inaintea mea INVATA SA CONDUCI !!!

si inca ceva schimba instructorul ca e un nmincinos... NU EXISTA SANDERO CU GPL DIN FABRICAsau instructorul tau e amic bun cu francois furmont, si daca sut niste zgarcomani cum stiu eu folosesc instalatii gpl proaste si pe langa aia fac pariu ca te invata ca 2000rpm e turatia ideala la care sa schimbi viteza... poate de aia vibreaza!!!
si cum am mai spus doar romanii au asteptari de limuzina si supercar in o masina de 8000 euro
r8gordini is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 16:44   #70
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

Tare curios sunt ce cauta Dacia Sandel acolo , bun poate merita sa fie in top 5 dar nu masina anului
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 21:04   #71
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

Vibreaza,ce vibreaza(toata masina) ? Si daca e pe gaz nu ar avea nici un motiv sa vibreze cum zici tu,nu conteaza combustibilul,daca e facut tot corect.E tot acelasi motor,importanta e turatia,la cat schimbi,si cu care conduci,adica mers normal si treapta in care se afla masina in momentul deplasarii.Dar e normal sa "vibreze" avand in vedere ca e destul de eftina masina iar nu prea s-a pus accent pe izolatii.Gpl pe Sandero inca nu a aparut,sau cum zicea un coleg de forum o fii instructoru tau amic cu Francois furmont.
Off-topic: Spor la condus.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 21:44   #72
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
amice toate au primit locul 1 dar pe diverse categorii. Nu poti compara DACIA cu VW sau cu Jaguar. Citeste mai cu atentie
Nu m`am exprimat corect Am vrut sa zic ca ma surprinde faptul ca un Jaguar castiga titlul de "designul anului" in Romania , in raport cu numarul de vanzari , mai ales

Scuze!
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 16:25   #73
p@r@

Stage 1
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 10
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

frate eu sincer as vota un BMW e60 mie mi se pare super frum si ai cam tot ce vrei de la acea masina. daca mai era e39 pe ala l-as vota 100% e ca si cum imag BMW-ului
p@r@ is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 11:24   #74
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina Anului 2009 in Romania

tu macar stii despre ce se vorbeste aici, sau doar debitezi de dragul de a posta?
e vorba de masina anului 2009. e60 a aparut acum mult timp, si in plus nu se ia in calcul ce dotari are acea masina, ca asa ar fi masina anului tot timpul un maybach sau un rolls sau un bentley. poti sa judeci lucrurile care se iau in considerare singur? ca sincer nu am chef sa explic acum
22VIN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -