Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-08, 10:22   #16
vlad_ct

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 128
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

e frumos... are si destula putere dar pacat ca e tractiune fata! mai mult ca sigur odata cu marirea puterii trebe sa fi umblat ei si la frane si la suspensii etc... nu se poate sa fie la fel ca ala de 200 de cai...
__________________
orice om trebuie sa aiba o activitate, dar asta nu trebuie sa degenereze in munca
vlad_ct is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 12:42   #17
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

Quote:
Originally Posted by allexutzzu View Post
cam mult 310 cai pentru un 2,0 turbo...probabil de-asta e si editie limitata...nefiind prea fiabil!
esti foarte tare
zGb is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:43   #18
satanel89

Stage 1
 
satanel89's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 20
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

pai da dar Leonul are 310hp shi GTI ED30 230hp....shi diferenta e de 10-15 km/h
satanel89 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:46   #19
synu
4Rally

Stage 4
 
synu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 267
Member of:
[4Rally]
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

e frumoasa ,dar nu prea impresioneaza cu nimic......
synu is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 22:58   #20
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

o masina care merita toti bani dupa parerea mea...hmm dc e asa de multa putere pt un motor de 2 litri turbo nu stiu...subaru&mitsubishi cand scoteau din 2 litri turbo mult mai multi cai cum era...???
__________________

VAND Cd Playere , Difuzoare , Amplificatoare , Subwoofere HELIX , BRAX , MICROPRECISION , MAC AUDIO , ALPINE , CLARION , PIONEER, HERTZ , FOCAL , MAGNAT , DB AUDIO ,BLAUPUNKT, KENWOOD , AUDISON

www.audiolab.ro Numar telefon : 0724 710 809
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 23:27   #21
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

Prea scump nene!...
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 01:31   #22
criss4u

Stage 4
 
criss4u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 215
Member of:
[Pole Position Racers]
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

sincer detest masinile astea din punct d vdere al designului , pai cum e un a 4 normal si cum arata un rs4 modificar body si multe eltele , iar aici ce avem un leon normal cu jante si cu inscriptia cupra 310 , eu nui inteleg pe oameniu astia dc drac nu le fac si ei mai in detaliu , asai mi iau si eu un leon pe 10 mi d euro iau din vitan initiale cu , cupra si niste jante sh, si am cupra sau fr spre dorinta fiecaruia , naspa vere)
__________________

Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
criss4u is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 07:52   #23
silviu_gsi

Stage 5
 
silviu_gsi's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 337
Member of:
[CSR]
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

puteau face un body kit mai agresiv si o culoare mai speciala daca tot e editie limitata
silviu_gsi is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 11:13   #24
marian_iam

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 81
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

Quote:
Originally Posted by criss4u View Post
iar aici ce avem un leon normal cu jante si cu inscriptia cupra 310 , eu nui inteleg pe oameniu astia dc drac nu le fac si ei mai in detaliu , asai mi iau si eu un leon pe 10 mi d euro iau din vitan initiale cu , cupra si niste jante sh, si am cupra sau fr spre dorinta fiecaruia , naspa vere)
daca nu te duce capul poti sa faci chestia asta ... si ar fi super tare! se stie: vitantuning rules!!!
si cand o sa apesi acceleratia ce o sa se intample?

o cupra noua este undeva la 29 de mii de euro (cu tot cu tva).
310 limited edition este 33 de mii! Bine-nteles ca platesti mai mult decat ar face deoarece este limited edition (adica tu si inca 99 de pasionati ai acestei marci o s-o cumpere).
Probabil vor fi si alte culori (gen Lumina Orange).
marian_iam is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 11:43   #25
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

Masina nu este asa scumpa. Acesta este pretul din Olanda.
Opel Astra OPC 240 € 38.715
Ford Focus ST 225 € 34.375
Renault Megane Sport 225 € 33.835
Audi S3 € 49.320
VW Golf GTI 240 Limited 240 € 31.995
VW Gofl R32 € 41.940
SEAT Leon Cupra 310 310 € 32.995

Asa ca la nivelul de preturi din Olanda, e chiar o oferta rezonabila.
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 12:30   #26
criss4u

Stage 4
 
criss4u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 215
Member of:
[Pole Position Racers]
Smile Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

Quote:
Originally Posted by marian_iam View Post
daca nu te duce capul poti sa faci chestia asta ... si ar fi super tare! se stie: vitantuning rules!!!
si cand o sa apesi acceleratia ce o sa se intample?

o cupra noua este undeva la 29 de mii de euro (cu tot cu tva).
310 limited edition este 33 de mii! Bine-nteles ca platesti mai mult decat ar face deoarece este limited edition (adica tu si inca 99 de pasionati ai acestei marci o s-o cumpere).
Probabil vor fi si alte culori (gen Lumina Orange).
da se stie , fiecare masina aproape isi are tuneru , mercedes - brabus , bmw- haman ,opel irmscher etc iar dacia - vitan ))) , un of topic : acum cateva zile era in spatlele unui a 4 nou nout ultimul model , soper arata ( de la departare ) cand m-am apropiat ce vad)) , tipu lipise langa 2.0 tdi niste litere cu : turbo, quatro si in stanga a mai luat el cu litere mai mari putin rs4) cat de idiot sa fi sa iei maina aia s sa faci un lucru ca atat de ipocrit , ma dak le-ar fi dat jos si pe cele din fabrica cum se face dak esti normal si vr sa faci cv frumos , un clean look e at cv , ON TOPIC referitor la ce faci si cand bagi picioru ce se intampla , nu stiu eu sincer m-as oftica sa dau 31 d mi pe leonu asta 310 , apoi sa vad unu pe strada de 10 mi d euro , copiat dupa al meu ,e vb de impresia de pe strada si ce zice lumea , dc sa poata cineva cu un capital redus sa imi copieze mie masina pe care am dat triplu asa usor , de aceam am si zis le detest , de la leon in sus , fr nici o diferanta , jante si mai e kitul acele umflat doar in aripi care f bine il poti pune pe un leon noormal , cupra la fel , si acum si asta 310 ,mai asta e parerea mea ca si tu sg te-ai supara sa lucrezi undeva metaforic vorbind sa te duci in plazza sa iti ieie o pereche de adidasi pe care dai 6 mil iar a 2 ai sa vinA la munca un coleg cu o pereche luata din europa copie fidela si sa zica ca a dat 2 mil dar arata la fel chiar dak din punct d vedere calitativ nu se compara , nu l-ai bate?>) apoi tot sa va zica v-ati luat adidasi la fel):P

Last edited by criss4u; 02-10-08 at 12:38.
criss4u is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 17:32   #27
marian_iam

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 81
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

eu unul, nu tin sa vada lumea ce masina am! cat de tare sunt! ce smecher am ajuns!
este vorba de satisfactie ... Pentru mine nu este asa important aspectul ...cat ceea ce este "under".
lasa-i sa copieze ... sa-si faca spoilere, praguri ... etc ... si sa-si ia rusine de la un moror de 1.6.
wannabe's vor fi tot timpul... si trebuie sa-si faca si ei un rost ...
si metaforic vorbind .... muncesc ... si putin imi pasa de ceilalti!

cum a scris si neo007 mai sus .... pentru olandezi ... are un pret bun ... fata de celelalte "competitoare" dar in schimb este in TOP la ceea ce ofera!

Last edited by marian_iam; 02-10-08 at 17:34.
marian_iam is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 15:06   #28
criss4u

Stage 4
 
criss4u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 215
Member of:
[Pole Position Racers]
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

nue vbde fala tu sau ca te dai mare , ma refeream asa, daka tot fac ceva mai special sa fie si vizual lucrat nu doar motor da in fine ,mie unu imi place o masina puternica dar sa arata si pe masura , ma stiu eu un leon care arata de inebuneti pe la nsl parca nu mai stiu alb perla cu un 1,6 amarat , vb ta... pacat , iar metaforic ma referem la exemplu cu adidasi dar l-am pus prea inainte , ca nu e o rusine ca muncesti doamne fereste . ura!
criss4u is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 15:25   #29
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

Quote:
Originally Posted by criss4u View Post
da se stie , fiecare masina aproape isi are tuneru , mercedes - brabus , bmw- haman ,opel irmscher etc iar dacia - vitan ))) , un of topic : acum cateva zile era in spatlele unui a 4 nou nout ultimul model , soper arata ( de la departare ) cand m-am apropiat ce vad)) , tipu lipise langa 2.0 tdi niste litere cu : turbo, quatro si in stanga a mai luat el cu litere mai mari putin rs4) cat de idiot sa fi sa iei maina aia s sa faci un lucru ca atat de ipocrit , ma dak le-ar fi dat jos si pe cele din fabrica cum se face dak esti normal si vr sa faci cv frumos , un clean look e at cv , ON TOPIC referitor la ce faci si cand bagi picioru ce se intampla , nu stiu eu sincer m-as oftica sa dau 31 d mi pe leonu asta 310 , apoi sa vad unu pe strada de 10 mi d euro , copiat dupa al meu ,e vb de impresia de pe strada si ce zice lumea , dc sa poata cineva cu un capital redus sa imi copieze mie masina pe care am dat triplu asa usor , de aceam am si zis le detest , de la leon in sus , fr nici o diferanta , jante si mai e kitul acele umflat doar in aripi care f bine il poti pune pe un leon noormal , cupra la fel , si acum si asta 310 ,mai asta e parerea mea ca si tu sg te-ai
supara sa lucrezi undeva metaforic vorbind sa te duci in plazza sa iti ieie o pereche de adidasi pe care dai 6 mil iar a 2 ai sa vinA la munca un coleg cu o pereche luata din europa copie fidela si sa zica ca a dat 2 mil dar arata la fel chiar dak din punct d vedere calitativ nu se compara , nu l-ai bate?>) apoi tot sa va zica v-ati luat adidasi la fel):P


nu e la fel ce zici, pentru ca pe tine adidasii te vor tine 2 ani, pe el 6 luni. E ceva daca iti iei adidasi din magazin cu 5 mil si tu dau 1 mil jumate pe ei adusi de afara, asta e afacere, restul e o mare tiganeala.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 22:25   #30
internet

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 9
Default Re: Seat Leon Cupra 310 Limited Edition - 310 CP pentru Leon

la 33 de mii ,nu e mult in comparatie altele din clasa sa,viteza raritate,directia olanda si gata,nu specifica,tre sa fi olandez sa l cumperi nu?
asta vara am vazut in targ in vitan un alpina b3 din 2004 la 24 demii la 289kmh cam acelas consum sau chiar mai micil face pe leon
internet is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -