Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-09, 21:16   #226
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Roadster dezvaluit

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
deja Veyron a devenit ceva comun !
Intradevar, atat de comun incat nu ai vazut una in realitate

Ce tot vorbiti de atatea versiuni ? E varianta coupe si asta decapotabila. Mai e vreuna si nu stiu eu ? Sau voi le puneti si pe alea editii speciale care au anumite combinatii de culori si chestii de genu' ?
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 21:31   #227
segundo

Stage 4
 
segundo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 204
Default Re: Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Roadster dezvaluit

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Intradevar, atat de comun incat nu ai vazut una in realitate

Ce tot vorbiti de atatea versiuni ? E varianta coupe si asta decapotabila. Mai e vreuna si nu stiu eu ? Sau voi le puneti si pe alea editii speciale care au anumite combinatii de culori si chestii de genu' ?
inteleg ca esti fan bugatti, ai si motive.. dar totusi... e prea multa publicitate in jurul unei singure masini.. e modificata de nush cate firme... ba e pielea neagra, ba rosie.. ba is jante rotunde, ba patrate..
spre exemplu mclaren f1 e mult mai apreciata din simplul fapt ca n-a fost asa "gadilata" de toata lumea.
segundo is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 11:06   #228
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Roadster dezvaluit

E un banner de reclama mai mult decat o masina asta...deci e de inteles...pentru asta e facuta...sa o arati si sa o fotografiezi...sport la 2 tone nu prea merge, si nici sa te plimbi prea mult cu ea , ca nu vrei sa te opresti la jumatea drumului dintre benzinarii si sa ceri benzina de la vreun Logan lol. Bling-bling curat.
__________________
ROCK HARD RIDE FREE
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 20:06   #229
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Roadster dezvaluit

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Intradevar, atat de comun incat nu ai vazut una in realitate

Ce tot vorbiti de atatea versiuni ? E varianta coupe si asta decapotabila. Mai e vreuna si nu stiu eu ? Sau voi le puneti si pe alea editii speciale care au anumite combinatii de culori si chestii de genu' ?
Cum spune si SEGUNDO mai jos ,Veyronul a fost "gadilat" de prea multe firme de tuning si nu mai poate fi un hypercar sau "the ultimate car!" cum crezi tu!un super-car adevarat care inca nu sa umblat si nu se va umbla la el este McLaren F1,dupa mine si dupa multi INCA THE ULTIMATE SUPERCAR !
__________________
"On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. As soon you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." - Ayrton Senna "
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 08:51   #230
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Roadster dezvaluit

Zi-mi si mie alea prea multe firme ca sa stiu si eu. Sau daca fac aia o combinatie de culori tu gata o cataloghezi modificata de firme de tuning ? Si chiar daca ar fi asa ce ar retine-o sa fie inca the ultimate supercar ? Iar debitezi ? .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 11:27   #231
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Roadster dezvaluit

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Zi-mi si mie alea prea multe firme ca sa stiu si eu. Sau daca fac aia o combinatie de culori tu gata o cataloghezi modificata de firme de tuning ? Si chiar daca ar fi asa ce ar retine-o sa fie inca the ultimate supercar ? Iar debitezi ? .
O "retine" faptul ca la nivelul asta de "supercar" eu stiu ca masinile nu se modifica ! nu isi mai pastreaza valoarea in timp daca le modifici!Daca ai de gand ca masina ta sa valoreze de 100 ori mai mult peste 30 de ani trebuie sa o lasi asa cum a iesit pe portile fabricii,iar F1 e una dintre putinele supermasini care inca mai e "virgina"! Nu conteaza daca Veyron prinde 1000 la ora! daca l-ai modificat si-a pierdut valoarea!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -