Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 28-07-08, 20:18   #16
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

Extraordinare Finisajele!..iar Luxul domneste ca la el acasa,ca sa nu mai vorbim de lemnul de mahon si pielea alcantara de o finete rar intalnita! Ie Supier!
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 20:27   #17
DiavoLLo
Ford Driver

Stage 5
 
DiavoLLo's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,045
Member of:
[FORD]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

Logan masina??? Mai bro` inseamna ca toata viata ai stat numai cu dosu` in astfel de "masini"....ce vezi tu asa bun la asta? Fiabilitate(in primii 10000 am schimbat caseta de directie de 3 ori) stabilitate (incearca sa urci un pod si sa aiba si o curba si sa intri cu 60 in ea...) design ( e super aiurea finisat) practic ( e spatios ) ..... ia un astra sau orice de afara si o sa vezi diferenta....apropo o aripa de bmw seria 3 2002-2005 e 140 ROn si la logan 300..cam scump de intretinut
DiavoLLo is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 20:53   #18
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
nu iti cumperi nicio octavia tour la 10000, si cea mai ieftina, care e cam 12/13, are 1.4 la 1.3tone, adica PREA LENTA, capace,geamuri la manivela, etc...este o mini dacie, dar heh ai SKODA

am mers cu taxi logan, 250000km si se comporta bine...depinde si cum o intretii...

@robert

taicamio are la firma cateva loganuri, si niciunu nu are probleme!la ce ai enumerat acolo, e ok pentru o masina din clasa ei, este mai buna decat chevy aveo,kalos,fiat albea,etc...deci las-o mai moale.Si normal ca daca o speli cu usile/geamurile deschise intra apa in ea ...sincer nu am mai auzit pe nimeni cu problema asta

...ai incercat sa ma faci prost prin postul tau plin de subtilitate...si eu am logan tot de la firma si are 15 mii de km in aproape 1 an si troncane din toate incheieturile,scartaie ca drequ,frana de mana s-a stricat...dupa ce o spal dovedeste cat de bine izolata e si iarna geamurile fac floricele pe dinauntra cu tot ac...ajea ca las-o tu mai moala ce e un jeg de masina,best shit money can buy...am avut toyota aygo de la firma si vreau sa-ti zic ca e 3 clase peste logan ca sa numai vorbesc de fiat albea care e lux pe langa logan...si nici nu am adus in discutie siguranta,stabilitatea,comportamentul la drum lung si multe alte...
__________________
~Intermedieri vanzari/cumparari/inchirieri de studio-uri/garosoniere/apartamente in cea mai frumoasa statiune de vacanta de pe litoralul bulgaresc :SUNNY BEACH.PRETURI FOARTE MICI!!! Pentru detalii,informatii suplimentare sau chiar viizonari-0733 936 864-Dl.Mihaila Robert~
~turism intern,turism extern,curse charter,bilete avion,rezervari hoteliere oriunde in lume.vacante,excursii si weekenduri de vis la preturi avantajoase.Pentru detalii-0733936864-Dl Mihaila Robert~
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 20:57   #19
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

ca maaaare dreptate ai robertinho.....chiat un jeg de masina...si am curajul sa spun k modelul de logan ala full troaca(cel fara optiuni), ala de 1.4 la vreo 6 mii de euro e mult mai prapadit ca o solenza cu aceleasi echipari...trage jalnic, mai ales in pante fatza de solenza...
david_david is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 22:19   #20
83 kys

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 332
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

dupa ce ca este o tentativa de masina i-au mai pus si dotari de lux
83 kys is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 22:20   #21
ady`

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 162
Member of:
[Fiat]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

doamne ce aud...loganu e masina buna...e buna tata...de cotet la gaini sa fim seriosi...a dat acum 20 d minute pe antena 3 faza cu loganu..e 10.600 la ei..asta LUX mor de ras numai cand aud logan lux...pai la banii astia iei fiatu si ala chiar e lux la ce preturi au..iei ceva sh..si tot e de 1000 de ori mai bun ca loganu. Prefer nova..solnita..sunt mult mai bune..stabile si macar au o forma...nu ca loganu care e taiat cu toporu tocit Sa nu mai vb si de motor...deja incep sa dau pe afara si abia am mancat...La Top Gear a fost o faza tare de curand..prezentau ei noile masini care urmeaza sa fie lansate pe piata si unul din prezentatori a zis "urmeaza sa fie lansata noua dacia sandero" la care Jeremy Clarkson zice..grozav.. si a continuat cu alte masini...adica il cam doare fix in c*r de masina asta...pana si Tata Nano a primit mai multa atentie decat dacia...nici cand a aparut loganu nu l-au bagat in seama...
ady` is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 22:26   #22
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

Pai Dacia Sandero apare in toate episoadele la "News" in Top Gear Cred ca au vreun contract cu Renault ca altfel nu-mi explic de o pomenesc in fiecare editie.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 23:50   #23
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

Loganul e cea mai proasta masina pe care am conduso vreodata si am condus multe...
e cea mai instabila,incomfortabila,cea mai prost izolata,are materialele de cea mai proasta calitate,si alte multe(nici macar sigurantele de la stopuri nu sunt facute cum trebuie)...urmareste cu atentie loganurile noapte si ai sa vezi cate au probleme(cand pun frana se aprind becurile de semnalizare si invers si multe multe altele)

Last edited by aleks; 30-07-08 at 15:46.
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 00:01   #24
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

Cum poti compara fabrica dacia cu fabrica Skoda, pur teoretic Dacia a fabricat 3 modele Solenta, SuperNova si Liberta - de fapt nici pe astea nu le'a conceput tot un fel de copie sunt, restul de dacii sunt copii fidele ale masinilor renault (toate astea pana sa apara Logan), si uitate tu si la Skoda pana sa fie cumparata de vag cate modele de masini a produs de'a lungul anilor si toate conceptie proprie.
Si eu sincer nu am nimic cu Loganu, doar ca nu mi'as cumpara vreodata in rest cine isi cumpara bravo lor, mai putin cei care conduc logan si vor sa se intreaca cu toate masinile dupa strada ...
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 00:15   #25
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

eu chiar nu-i inteleg pe unii....eu cred ca cel mai important e un motor bun si o cutie de viteze rezistenta....ce conteaza o bucata de lenm sau piele.....asa-i romanu.... vrea cu 2 lei limuzina.... cine vrea piele sau lemn isi poate face un styling interior si nu cred ca ar depasi pretul pe cel care l-ar avea Dacia pentru acelasi lucru ca dotare...
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 01:02   #26
Lukyan

Stage 5
 
Lukyan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 475
Member of:
[Echipa de sprijin]
[Honda]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

Quote:
Originally Posted by robertinho View Post
...si eu am logan tot de la firma si are 15 mii de km in aproape 1 an si troncane din toate incheieturile,scartaie ca drequ,frana de mana s-a stricat...dupa ce o spal dovedeste cat de bine izolata e si iarna geamurile fac floricele pe dinauntra cu tot ac...ajea ca las-o tu mai moala ce e un jeg de masina,best shit money can buy...am avut toyota aygo de la firma si vreau sa-ti zic ca e 3 clase peste logan ca sa numai vorbesc de fiat albea care e lux pe langa logan...si nici nu am adus in discutie siguranta,stabilitatea,comportamentul la drum lung si multe alte...
loganul meu are aproape 30.000 km,si intr-adevar la un moment dat au inceput sa faca urat usile cand dadeam in gropi.m-am dus la service,mi-au bagat niste lichid prin usi si gata problema.de atunci nu s-a mai auzit nimic.asta s-a intamplat pe la 7.000 km daca imi amintesc bine.floricele pe geam pe dinauntru in timpul iernii n-am vazut niciodata in 2 ani de cand o am.si crede-ma ca a prins multe friguri in varfu muntelui saraca...

intr-adevar,nu se compara cu alte masini...dar fiti realisti,in banii astia e o masina ok...asta daca nu te crezi vreun "ricer".tot ce conteaza e sa sti sa o intretii,pt ca sunt convins ca pe tine te doare in cot de masina aia fiind a firmei.si nu vreau sa te jignesc,si eu probabil as face la fel in locul tau.
Lukyan is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 01:08   #27
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

Mie intr-adevar mi se pare taranie ceea ce au facut cei de la Renault in India, insa aici este vorba de raportul cerere - oferta. Un exemplu similar este ceea ce face Mercedes in SUA, comercializand masini cu dotari dorite de catre americani, masinile fiind echipate preponderent cu (niste) cutii de viteze automate.
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 10:02   #28
Sp1ky
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 5,648
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

loooooool asta e loganu indian:O:O:O
la noi dc nu lor scoate
Sp1ky is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 11:08   #29
-<Gedoc>-

Stage 4
 
-<Gedoc>-'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 226
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

bai frate eu cu loganu am prins ploaies torentiala si ger cat sa inghete masina si pe afara si prin inauntru....dar cu toate acestea nu mia intrat apa in masina,geamurile sau dezghetat imediat si nam mers pe drum cu racleta in mana sa dau gheata de pe geamuri....veniti voi si va treziti mari cunoscatori de masini sraine care sunt la nu stiu ce intreprindere si sunt f****e la propriu d niste baietashi care nu ai intereseaza asa de mult o bucata de tabla...ce vroiam sa spun e ca eu am logan full option-prima varianta(fara 16v) printre primele 5 pe tara,si nu are nici o problema care sa fie de la masina....dar sincer nu as dao pe altceva ca la ce drumuri avem noi ies mai bn la bani u asta a mea....si daca am chef sa ma si distrez olek cu ea pe hartoape,pe unde vreau eu nu ma inteapa inima asa tare ca la o skoda....numai bine si terminati cu cearta ca sunteti funny tare de tot
__________________

pe strazi si in cartiere...va astept sa ma depasiti
Dacia Golan Ambition 1.6mpi(Monstruos Powerfull Injection)
Dacia Papuc 1.9d (dinosaurus)
-<Gedoc>- is offline   Reply With Quote
Old 29-07-08, 11:45   #30
2fast4you
Hyundai Driver

Stage 5
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 392
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Renault a lansat in India o versiune de lux a Logan

Quote:
Originally Posted by Sp1ky View Post
loooooool asta e loganu indian:O:O:O
la noi dc nu lor scoate
E simplu de ce nu apare la noi, fiindca nu exista cerere. Numarul persoanelor care s-a dus la reprezentanta Dacia si le-au cerut dotari de lux este mult prea mic pentru a fi luat in considerare.

Daca mai tineti minte tot 4tuning cu putin timp in urma cineva intreba daca o sa apara si Logan cu cutie automata fiindca in cartea masinii sunt poze si cu logan automat, iar cand reprezentantii Dacia au fost intrebati daca exista aceasta posibilitate au raspuns ca se ia in calculul si aceasta varianta dar doar in momentul in care va exista si cerere. In prezent au declarat ca nu e rentabila aceasta decizie.

La fel si cu aceste dotari de lux. Cand o sa inceapa lumea si in Romania sa trimita mesaje catre dacia cum ca se doresc toate aceste lucruri, ele vor aparea.
__________________
Hyundai Accent 1.5 CRDI 110 CP
2fast4you is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -