Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-08, 12:51   #121
PitBull_MPower

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 18
Thumbs up Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

Quote:
Originally Posted by Chucky bmw View Post
deci faza cu infrarosu si cu km/h pe parbriz ma lasat masca dar el ca desing E PRAF nu imi place (( se strica astia de la bmw cu x6 cu seriat 7 asta (((
Gusturile nu se discuta, x6 si seria 7 sunt niste modele inaintea vremii lor,asa ca in timp ai sa te obisnuiesti si cu designul,deocamdata x6 se vinde f bine,deci nu e chiar praf ....
[0o)(iii)(iii)(o0]
B M W
PitBull_MPower is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 13:46   #122
adrian_tl30

Stage 5
 
adrian_tl30's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 468
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

cik e praf BMW'u ... ) ... ce sa mai ...
adrian_tl30 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 14:05   #123
KillYourSelf

Stage 5
 
KillYourSelf's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 319
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

dap...sa traiasca nemtii!!!
KillYourSelf is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 14:06   #124
alygator2000

Stage 5
 
alygator2000's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 333
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[SEAT]
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

...interesant acum un duel intre s-klass si noul seria 7
alygator2000 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 17:22   #125
ady`

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 162
Member of:
[Fiat]
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

orice sistem e pt siguranta ta ca sofer...a pasagerilor si a celor din afara masinii e binevenit..Nu au fost aia prosti cand l-au pus acolo oricum..nu se poate spune ca e ceva nou...si pe vovlo gasesti asa ceva..si pe multe alte masini..si poate ca au fost inaintea celor de la bmw...nu se poate zice ca bmw e marca suprema pt ca nu e.
ady` is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 17:32   #126
FmFm

Stage 4
 
FmFm's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

ba da. se poate spune ca bmw e marca suprema. la varsta mea am condus multe masini. iar cand m-am urcat in bmw seria 5 2008 am simtit pur si simplu ca, conduc.

imi placea super mult passat-ul cel nou (2.0 TDI) dar cand am mers cu bmw (520d) s-a simtit grav diferenta cu totate ca nu credeam ca o sa simt ceva avand in vedere ca am sub 30.000 km parcursi.

iar seria 7 e tare de tot. si spatele imi place la nebunie cu toate ca zicea cineva ca seamana cu laguna ... si capota cu nervurile alea proeminente e frumoasa... tot tot
__________________
...
FmFm is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 17:53   #127
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

Quote:
Originally Posted by FmFm View Post
ba da. se poate spune ca bmw e marca suprema. la varsta mea am condus multe masini. iar cand m-am urcat in bmw seria 5 2008 am simtit pur si simplu ca, conduc.

imi placea super mult passat-ul cel nou (2.0 TDI) dar cand am mers cu bmw (520d) s-a simtit grav diferenta cu totate ca nu credeam ca o sa simt ceva avand in vedere ca am sub 30.000 km parcursi.

iar seria 7 e tare de tot. si spatele imi place la nebunie cu toate ca zicea cineva ca seamana cu laguna ... si capota cu nervurile alea proeminente e frumoasa... tot tot
chiar asa de mare sa fie diferenta?in cai putere nu sunt multi 37cp dar la demaraj sunt 2 sec..la seria5 2008 stopurile cu led ma dau gata sunt peste ledurile de la audi..bmw construieste driving machine ..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 21:01   #128
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

Quote:
Originally Posted by FmFm View Post
ba da. se poate spune ca bmw e marca suprema. la varsta mea am condus multe masini. iar cand m-am urcat in bmw seria 5 2008 am simtit pur si simplu ca, conduc.

imi placea super mult passat-ul cel nou (2.0 TDI) dar cand am mers cu bmw (520d) s-a simtit grav diferenta cu totate ca nu credeam ca o sa simt ceva avand in vedere ca am sub 30.000 km parcursi.

iar seria 7 e tare de tot. si spatele imi place la nebunie cu toate ca zicea cineva ca seamana cu laguna ... si capota cu nervurile alea proeminente e frumoasa... tot tot
incearca un S-class pneumatic si o sa iti schimbi iara-si parerea
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 02:06   #129
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

Quote:
Originally Posted by FmFm View Post
ba da. se poate spune ca bmw e marca suprema. la varsta mea am condus multe masini. iar cand m-am urcat in bmw seria 5 2008 am simtit pur si simplu ca, conduc.

imi placea super mult passat-ul cel nou (2.0 TDI) dar cand am mers cu bmw (520d) s-a simtit grav diferenta cu totate ca nu credeam ca o sa simt ceva avand in vedere ca am sub 30.000 km parcursi.

iar seria 7 e tare de tot. si spatele imi place la nebunie cu toate ca zicea cineva ca seamana cu laguna ... si capota cu nervurile alea proeminente e frumoasa... tot tot
La varsta ta mai ai de condus masini pana sa stabilesti tu care e masina suprema
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 02:18   #130
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
chiar asa de mare sa fie diferenta?in cai putere nu sunt multi 37cp dar la demaraj sunt 2 sec..la seria5 2008 stopurile cu led ma dau gata sunt peste ledurile de la audi..bmw construieste driving machine ..
Cred ca se referea la dinamica masinii, cum sta pe drum si cum reactioneaza la comenzi, pozitia de condus etc.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 15:44   #131
FmFm

Stage 4
 
FmFm's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

Bogdan_mb sunt convins ca daca ma pun in mercedes mi se schimba parerea

sv25mbn ai grija ca esti cam offtopic si nu e prea bine. si nu vad legatura intre cate masini am condus eu si care e marca suprema a mea ? E DOAR PAREREA MEA ca bmw e marca suprema si am argumentat zicand c-am condus ceva masini ca puteam de exemplu sa ma urc la 18 ani in bmw si sa merg doar cu bmw si normal ca nu-mi placea decat bmw.

ia zi tu de exemplu ca doar tu esti mare frate. si ai condus si mult mai multe masini peste mine ca sa iti formezi o parere.
FmFm is offline   Reply With Quote
Old 14-08-08, 22:54   #132
ozenel

Stage 1
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 15
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

Quote:
Originally Posted by FmFm View Post
Bogdan_mb sunt convins ca daca ma pun in mercedes mi se schimba parerea

sv25mbn ai grija ca esti cam offtopic si nu e prea bine. si nu vad legatura intre cate masini am condus eu si care e marca suprema a mea ? E DOAR PAREREA MEA ca bmw e marca suprema si am argumentat zicand c-am condus ceva masini ca puteam de exemplu sa ma urc la 18 ani in bmw si sa merg doar cu bmw si normal ca nu-mi placea decat bmw.

ia zi tu de exemplu ca doar tu esti mare frate. si ai condus si mult mai multe masini peste mine ca sa iti formezi o parere.
fara suparare dar sunteti amandoi mormoloci...nu stiu cat ati mers voi la drum lung cu o masina sa va laudati asa....nu se pune de la colt la colt sau in parcare la mall...

E65-ul vechi..cu DD alerga parte in parte cu 3-arul pe viraje asa ca nu mai laudati pneumatica de la mercedes, nu o sa aveti niciodata posibilitatea sa luati toate modelele la teste comparative pe un poiana-Rasnov, si toti cei care se dau de pe la reviste spun acelasi lucru...la handling bimm este peste mertz...srry
ozenel is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 00:14   #133
agentu`secret

Stage 4
 
agentu`secret's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 182
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

varful de lance iese la atac. inca o realizare a BMW menita sa impresioneze .
agentu`secret is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 03:30   #134
number1

Stage 3
 
number1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 76
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

sunt putin dezamagit..n-are "bling"..trebuia sa fie o masina pe care cand o vezi sa pici in cur, tinand cont de concurenta...adica s-ul de la mercedes parca e mai grandios..
number1 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 05:04   #135
agentu`secret

Stage 4
 
agentu`secret's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 182
Default Re: Primele fotografii cu noul BMW Seria 7

Quote:
Originally Posted by number1 View Post
sunt putin dezamagit..n-are "bling"..trebuia sa fie o masina pe care cand o vezi sa pici in cur, tinand cont de concurenta...adica s-ul de la mercedes parca e mai grandios..
si asta e adevarat..
agentu`secret is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -