Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-08, 10:48   #1
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Lobont este primul roman posesor al noului Mitsubishi Lancer Evolution

Ca urmare a parteneriatului de imagine semnat in vara anului trecut cu M Car Trading, distribuitorul general Mitsubishi Motors in Romania, portarul echipei nationale de fotbal, Bogdan Lobont, este primul fericit posesor din tara noastra a noii generatii a modelului Mitsubishi Lancer Evolution.

Bolidul de culoare neagra primit de Lobby este propulsat de un motor turbo DOHC MIVEC de 2,0 litri care dezvolta 276 CP-6.500 rpm si un cuplu maxim de 422 Nm/3.500 rpm.

Mare pasionat de motorsport, domeniu in care marca japoneza are o traditie de necontestat cucerind patru titluri mondiale, Lobby a condus pana acum toate variantele sport ale modelelor Mitsubishi. Asta, pentru ca noul Lancer Evolution, masina pe care Lobont si-a dorit s-o conduca inca din momentul parafarii acestui parteneriat, a fost disponibila de abia in aceasta vara.

Fotbalistul roman a testat pe circuitul AMC Kart de langa Bucuresti calitatile noii sale masini. Mai intai, pilotul de raliuri Catalin "Robot" Cismaru a efectuat un tur de circuit pentru a-i explica lui Lobby "ce si cum". Apoi, nerabdator sa conduca noua sa masina, Lobont s-a urcat la volan si a parcurs la randu-i un tur de circuit, demonstrand ca este un sofer foarte indemanatic care stie sa ruleze cu viteza atunci cand este cazul sau sa abordeze un viraj ca un adevarat profesionist.

"Sunt onorat de faptul ca sunt primul roman care conduce Evo X, o masina pe care mi-am dorit-o foarte mult. Ma simt foarte apropiat de brandul Mitsubishi, mai ales dupa ce timp de un an am testat toate modelele prezente pe piata romaneasca. Cred ca temperamentul meu se potriveste perfect cu aceasta marca. Sunt sportiv si daca ne uitam la rezultatele obtinute de Mitsubishi in competitiile de mare anvergura, mai ales in Raliul Dakar pe care l-a castigat in ultimii 7 ani, puteti intelege de ce am facut aceasta alegere", a declarat Bogdan, care a fost invitat de M Car Trading sa asiste pe viu la ultima etapa a Raliului Dakar 2009 care va avea loc in America de Sud.

La randul sau, Mihai Ivanescu, directorul general M Car Trading, a spus: "Suntem mandri de alegerea lui Bogdan si credem ca este un parteneriat benefic pentru ambele parti. Am asteptat cu emotie momentul in care ii inmanam cheile de la un Lancer Evolution. Este o masina remarcabila in care se imbina perfect calitatile derivate din mostenirea sportiva a marcii cu design-ul curajos, dar si cu solutii tehnologice de avantgardă".
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	_KK_9737.jpg
Views:	116
Size:	240.4 KB
ID:	576599   Click image for larger version

Name:	_KK_9738.jpg
Views:	96
Size:	235.3 KB
ID:	576600   Click image for larger version

Name:	_KK_9742.jpg
Views:	99
Size:	232.2 KB
ID:	576601  

Click image for larger version

Name:	_KK_9770.jpg
Views:	113
Size:	186.1 KB
ID:	576602   Click image for larger version

Name:	_KK_9956.jpg
Views:	91
Size:	136.8 KB
ID:	576603  
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 29-06-08, 01:02   #2
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Default Re: Lobont este primul roman posesor al noului Mitsubishi Lancer Evolution

o masina de exceptie, cu care poti sa imbini viata de familie cu sportivitatea!
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 29-06-08, 14:26   #3
DiavoLLo
Ford Driver

Stage 5
 
DiavoLLo's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,045
Member of:
[FORD]
Default Re: Lobont este primul roman posesor al noului Mitsubishi Lancer Evolution

super tare masina....
DiavoLLo is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 09:36   #4
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Lobont este primul roman posesor al noului Mitsubishi Lancer Evolution

masina asta deja a primit toate laudele care avea nevoie .. eu pot sa mai zic doar : Go Go Go !
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -