Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-08, 12:27   #91
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

ma refeream la 164..care e destul de mare. Vad ca deja te-ai luat de faptul ca apartin user grupului participant la curse.....asa ca eu ma opresc pe ca nu are rost sa deschid o disputa cu tine aici! Si crede-ma ca mai stiu cate ceva despre masini...nu sunt chiar asa noob...poate cum crezi tu! Eu am luat apararea loganul pentru ca erau multe aberatii spuse pe aici...nu zic ca ar fi o extra masina...dar eu iti garantez tie....ca la 50km/h nu o rastorni..si am mai vazut viteji ca tine...au fost toti pana cand i-am plimbat odata...dupa si-au mai schimbat parerile!!
PS: Si da...am participat la curse...si o sa mai particip! Nu e la misto pus acolo!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 12:34   #92
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

Loganul s-a rasturnat fara nici o problema in testul elanului , care se face la 60 Km / ora.
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 12:36   #93
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

off-topic care test ? a cui test ? a nemtiilor ? on-topic toata lumea asteapta, cred ca versiunea sedan va fii pe Logan facelift..

Last edited by StreetStyle22; 24-06-08 at 12:46.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 20:57   #94
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

Al nemtilor evident . . . sau vreti sa insinuati ca am fost sabotati ca se kku nemtii pe ei ca le rupe loganu piata auto in doua si ca VW sau Opel vor inchide portile . . . sa fim rezonabili . . . desi ma indoiesc ca se poate atata timp cat in 2008 se mai practica cenzura . . . si unde ??? pe net . . . .
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 21:54   #95
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

povestea asta cu nemtii fricosi e chiar o poveste nemuritoare. nu aveau interes sa-l rastoarne, nu a fost facut de vag sau opel sau mercedes sau bmw si chiar daca ar fi fost facut, nu le afecta simtitor vanzarile (mai ales bmw sau mercedes). pur si simplu asa s-a comportat masina si punct.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 22:42   #96
bXeg

Stage 3
 
bXeg's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 78
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

apropo de cenzura, daca tot stergeti posturile macar un pm cu motivarea ar fi placut. sau "Bravo Dacia, inca un pas innainte" este chiar atat de suparator ?
bXeg is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 23:04   #97
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

JOS CENZURA! Ce aveti cu biata Dacia! Asta o avem si noi si macar o avem!! Si daca nu am avea nici o masina, ce ati zice? Ati vb intruna de Porsche , Ferrari Mercedes etc si va gandeati dupa... cum ar fii sa avem si noi o masina a noastra!
TREZIREA LA REALITATE! ASTA AVEM, SA NE MULTUMIM CU EA! Scz de off topic
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 23:05   #98
LoganFan

Stage 4
 
LoganFan's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 192
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

"4. o parere personala din propria experienta: am condus logan si sincer, nu as risca plecand la drum cu o asemenea masina"


pentru "NT33EXE":nust de ce spui asa ceva daca nu stii sigur,sa mai scris mai sus ca tatal cuiva e taximetrist si ca a mers cu ea 130.000 km si na avut nimic,asa pot garanta si io ca am mers cu tata in 2 zile 3500 de km,si na patit nimica,io zic ca pentru o masina de 8000E e o masina exceptionala,are airbaguri,aer conditionat,servo-directie si ceo mai avea ea,dar restu ce dotari mai sunt pe masini cu enspe mii de euro mai scumpe sunt doar fitze,cum ar fi climatronic bi-zonal,tempomat,piele,navigatie si cine mai stie ce,tot ce pot zice e ca e o masina ieftina,buna si fiabila,daca nu intelegeti e treaba voastra,si faza cu rasturnatu e o vrajeala mare,orice masina se rastoarna doar daca vrei,daca tot o simti ca pierde aderenta,reduceti din viteza,si pac nu se mai rastoarna
LoganFan is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 23:10   #99
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

Ai dreptate aici! Te aprob LoganFan.
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 23:56   #100
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

off-topic rau de tot >>de ce au afumat nemtii loganu ? oare de ce ? nu pentru ca le rupe piata la bmw si alte marci....si le rupe piata Sh..adica lumea ar cumpara logan nou..decat un sh..si nemtzii (rahahtzi) scuzati'mi expresia...au zis asa : Decat Loganu vostru mai bine un Sh al nostru ca e mai sigur"....de asta stiatzi ? sau nu ? on-topic ganditi'va ca acest logan de 133 de cai va avea un motor de generatie noua mult mai eficient ca cele ce sunt acuma..(parerea mea)
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-08, 07:54   #101
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

Quote:
Originally Posted by bXeg View Post
apropo de cenzura, daca tot stergeti posturile macar un pm cu motivarea ar fi placut. sau "Bravo Dacia, inca un pas innainte" este chiar atat de suparator ?
achiesez si eu la asta ...
NO COMENT
...lasa-i sa se agite in continuare cu "masina polivalenta"....
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 25-06-08, 07:58   #102
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

Quote:
Originally Posted by LoganFan View Post
"4. o parere personala din propria experienta: am condus logan si sincer, nu as risca plecand la drum cu o asemenea masina"


pentru "NT33EXE":nust de ce spui asa ceva daca nu stii sigur,sa mai scris mai sus ca tatal cuiva e taximetrist si ca a mers cu ea 130.000 km si na avut nimic,asa pot garanta si io ca am mers cu tata in 2 zile 3500 de km,si na patit nimica,io zic ca pentru o masina de 8000E e o masina exceptionala,are airbaguri,aer conditionat,servo-directie si ceo mai avea ea,dar restu ce dotari mai sunt pe masini cu enspe mii de euro mai scumpe sunt doar fitze,cum ar fi climatronic bi-zonal,tempomat,piele,navigatie si cine mai stie ce,tot ce pot zice e ca e o masina ieftina,buna si fiabila,daca nu intelegeti e treaba voastra,si faza cu rasturnatu e o vrajeala mare,orice masina se rastoarna doar daca vrei,daca tot o simti ca pierde aderenta,reduceti din viteza,si pac nu se mai rastoarna
doar din pura curiozitate: tu cate masini ai condus pana acum? da-ne si noua cateva exemple si comparatii....doar asa, for fun...
ah! ia uite! nu am vazut ca ai doar 16 ani! deci nu aveai cum. scuuuzeee!!!

P.S.: scuze pentru post repetat!!!!!!!!!!!!!
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 25-06-08, 09:02   #103
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

1. Este un progres pentru Dacia ca scot un motor de +100 de cp reali, nu am nimic impotriva, dar sper totusi sa faca imbunatatiri mici si la aspect + stabilitate.
2. Nu va mai laudati ca piesele de Logan sunt ieftine, pentru ca nu este in totalitate adevarat: nu mai tin minte exact care era produsul ce trebuia schimbat pe Logan si costa 3 milioane, iar acelasi lucru pentru Seat Leon costa 1.8 milioane.
3. @LoganFan: vezi si tu ca exista cuvinte care se despart prin liniuta. Iti pot oferi niste exemple din ultimul tau post: "sa" - se scrie corect s-a, "na" - se scrie corect n-a, "ceo" - ce-o.
Sa nu iti mai spun ca exista si unele semne de punctuatie pe care vad ca nu le folosesti. Exemplu: "doua puncte" ( : ), "punct" ( . ).
Exista o precizare aici privind gramatica limbii romane pe forum.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 25-06-08, 09:13   #104
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

Renault nu are nici un fel de cost real pt aceasta varianta. Este doar o lalaiala. Au un desen pt Logan dupa care au rupt piese de pe Clio inclusiv motorul. Deci economisesc costuri pt proiectare, acum aleg alt motor de Clio mai performant care il refolosesc pe 'noul' Logan pe care vei da bani in plus. Deci profit mai mare. Si nu mai este masina "noastra" de mult timp. Este masina francezilor.

Stiu ca acelasi lucru se intampla si cu Skoda dar sa fim seriosi face-ti o comparatie. Renault nu va face absolut nimic mare din Dacia. Este doar o modalitate de a scoate bani fara a face investitii majore.



Quote:
Originally Posted by LoganFan View Post

pentru "NT33EXE":nust de ce spui asa ceva daca nu stii sigur,sa mai scris mai sus ca tatal cuiva e taximetrist si ca a mers cu ea 130.000 km si na avut nimic,asa pot garanta si io ca am mers cu tata in 2 zile 3500 de km,si na patit nimica,io zic ca pentru o masina de 8000E e o masina exceptionala,are airbaguri,aer conditionat,servo-directie si ceo mai avea ea,dar restu ce dotari mai sunt pe masini cu enspe mii de euro mai scumpe sunt doar fitze,cum ar fi climatronic bi-zonal,tempomat,piele,navigatie si cine mai stie ce,tot ce pot zice e ca e o masina ieftina,buna si fiabila,daca nu intelegeti e treaba voastra,si faza cu rasturnatu e o vrajeala mare,orice masina se rastoarna doar daca vrei,daca tot o simti ca pierde aderenta,reduceti din viteza,si pac nu se mai rastoarna
Baiatu.... tu vezi pt ce te bucuri?

1. "am mers cu tata in 2 zile 3500 de km,si na patit nimica"
Asta trebuie sa fie eveniment? Ca ai mers 3500km in 2 zile si nu a avut nimic masina? Pai daca o masina noua (sau de ultim model) mi-ar face probleme dupa un astfel de drum as lasa-o in fata dealerului de unde am luat-o si i-as da foc. Si orice masina din lume relativ noua la ora actuala ar trebui sa reziste la 3500km de mers non-stop fara discutii. Oprit 15 minute pt benzina cu schimb de soferi si stopuri de cateva minute pt WC.


2. "o masina de 8000E e o masina exceptionala,are airbaguri,aer conditionat,servo-directie" --> de parerea ta numai ca asta este minimum minimorum. Eu nu am vazut o masina noua care sa nu fie echipata cu asa ceva.....

"si ceo mai avea ea" : se vede cat de mult ai mers cu tata.


DAR

"restu ce dotari mai sunt pe masini cu enspe mii de euro mai scumpe sunt doar fitze,cum ar fi climatronic bi-zonal,tempomat,piele,navigatie si cine mai stie ce"

WTF.... Luxul se plateste baiete.... mai ai timp sa inveti asta. Tu iti dai seama ca aia este una din cele mai ieftine masini noi din lume?

3. " o masina ieftina, buna si fiabila"
Ieftina: DA
Buna: Depinde de ce intelegi.... de mers prin oras in trafic da e forte buna.
Fiabila: Hmmmmm Aparent motorul este la fel de fiabil ca cel de clio....ah este defapt acelasi.
__________________
"WARNING!!!! Objects seen in the mirror appear to be losing!"

"Let's try it again from a roll"

Honda Prelude H22A JDM Spec
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/56205-93-prelude-type-jdm-2-2i-vtec-h22a.html

Last edited by Nicknamed_13; 25-06-08 at 09:23.
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-08, 13:36   #105
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia lanseaza in 2009 un Logan Sedan sport, de 133 cai putere

motorul e de pe Twingo Rs domnu. Dar daca sunt aceleasi cutii de viteze care sunt acuma..mai bine ar pune un 1.9dci
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -