Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-08, 11:33   #166
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

eu am o intrebare..de exemplu un c4 full e cam 15 mii, nu? eu pe un sandero de 9 mii si inca 6 mii bagate in masina imi da ceva superior c4. Intrebarea mea este: ati dori un c4 full sau un sandero tunat cum vreti voi( suma maxima cu totul sa nu depaseasca 15mii)?
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 01:08   #167
susp3ctu

Stage 5
 
susp3ctu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 412
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by adi_wauxhall View Post
eu am o intrebare..de exemplu un c4 full e cam 15 mii, nu? eu pe un sandero de 9 mii si inca 6 mii bagate in masina imi da ceva superior c4. Intrebarea mea este: ati dori un c4 full sau un sandero tunat cum vreti voi( suma maxima cu totul sa nu depaseasca 15mii)?
c4,as vrea eu te rog
mersi
susp3ctu is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 18:59   #168
Neon Biker

Stage 2
 
Neon Biker's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 73
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Chestia e ca marea majoritate nu se baga la tuning, iar in al 2-lea rand oricat ai tuna la ea in ochii multora tot Dacie ramane.
Neon Biker is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 19:08   #169
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by Neon Biker View Post
Chestia e ca marea majoritate nu se baga la tuning, iar in al 2-lea rand oricat ai tuna la ea in ochii multora tot Dacie ramane.
pai normal ca tot dacie ramane. ce ai vrea sa iasa ?

acum 2 zile am condus si eu un sandel 1.4 cu ceva dotari si am ramas placut impresionat de masina. antifonarea este mai buna ca la vechiul logan dar pretul masinii mi se pare enorm (9000 de euro fusese si mai era ceva pana la full) plus consumul mixt pe care l-am vazut in bord era de 10 (cat masina mea cu motor de 1.6) in 270 de km cati avea pana acum. apropo cat are rezervorul, pt ca am inteles ca e enorm?
__________________
https://i9.photobucket.com/albums/a79/wonderwes/vtec_yo.jpg
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 19:39   #170
marius615

Stage 2
 
marius615's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 36
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Daca Il Vedeti va speriati Frate,este o Corcitura nu are nici Bot nici Spate.

Last edited by marius615; 09-09-08 at 10:01.
marius615 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 21:32   #171
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Pentru adi wauxhall cine crezi tu ca ar cumpara un sandel de 10.000 euro si ar fi nebun sa bage 5.000 pt. tuning , poate exterior si interior , ca sa o faci mai sportiva nu prea ai mari optiuni nu ai ce tuna la motor si tren rulare ca sunt foarte limitate si nu permit obtinerea de mari performante . Asa ca mai bine un C4 si la 15.000 ai o motorizare buna si in look mai aproape de 2008 .
__________________
Zetec for life !!! Glumesc
Petty is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 21:34   #172
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Pentru astia de la Dacia daca schimba culoarea stopurilor si mai pun un plastic in plus gata alta versiune , pai la cate sunt de schimbat la logan si sandel cred ca o sa iasa zeci de versiuni pana o sa scoata ceva mai de 2008 si nu de 1990 .
Petty is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 22:58   #173
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

sunteti incredibili...
Petty daca vrei sa postezi spune ceva constructiv nu ca daca mai pun plastic, stopuri, tabla, bla bla bla...ca asta stim si noi...
marius615 din cate am vazut eu are capota, spoiler, faruri, aripi...si stopuri, hayon, spoiler...
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 17:08   #174
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Am o intrebare... am un sitem audio complet.. dvd, boxe, amplif, subwoofer.. Sunt obligat sa le montez la dacia sau o pot face la orice electrician autorizat?.. Am un prieten care are firma care se ocupa cu asa ceva si as merge pe mana lui mai repede decat pe a celor de la dacia. Ce spuneti ? Cum sa fac fara sa pierd garantia?Astia de la dacia monteaza totul pentru 7 mil, bani cu care imi cumpar altceva mai bine...
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 17:37   #175
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

poate daca electricianu e autorizat..stiu ca o firma din timisoara is mana in mana,ca sa zic asa,cu dacia..pentru ca la ei ai voie sa iti pui boxe si altele..ei sunt autorizati cica ! nu stiu sigur.. ! spor la tunat sandelu ! am o intrebare a tau are bara anti-rului se zvoneste ca la astea noi de la dacia nu ar avea?!
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 22:56   #176
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by adi_wauxhall View Post
Am o intrebare... am un sitem audio complet.. dvd, boxe, amplif, subwoofer.. Sunt obligat sa le montez la dacia sau o pot face la orice electrician autorizat?.. Am un prieten care are firma care se ocupa cu asa ceva si as merge pe mana lui mai repede decat pe a celor de la dacia. Ce spuneti ? Cum sa fac fara sa pierd garantia?Astia de la dacia monteaza totul pentru 7 mil, bani cu care imi cumpar altceva mai bine...
du-te la prietenul tau. nu se iau de chestii d-astea la revizii. eu stiu de la citroenul lui soramea.
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 10:38   #177
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
poate daca electricianu e autorizat..stiu ca o firma din timisoara is mana in mana,ca sa zic asa,cu dacia..pentru ca la ei ai voie sa iti pui boxe si altele..ei sunt autorizati cica ! nu stiu sigur.. ! spor la tunat sandelu ! am o intrebare a tau are bara anti-rului se zvoneste ca la astea noi de la dacia nu ar avea?!
Ce inseamna " bara anti-rului"?
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 11:26   #178
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

@sKyNeT: arata consumul ala mare din cauza ca este in rodaj motorul. Cand se lasa, consuma mai putin.
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 12:05   #179
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

am trecut prin asa ceva... la inceput avea un consum de 20 l/100km... apoi a scazut treptat la 5l/ 100km...apoi a crescut pana la 10 l.. si acum e stabil la 8,9 l in oras, iar afara scade la 5,6l- 6l.
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 12:25   #180
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

A sway bar(bara anti-rului) increases the suspension's roll stiffness ! se pare ca au in fucntie de dotare(citisem pe un forum)! daca nu ai acea bara in dotare..ai amortizoare pe gaz inseamna !
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -