Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-08, 20:47   #16
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

si maine poimaine ii auzim pe bush si bil clinton ca trimit mesaje de dragoste la tarile cu care sunt in comflict...nu cred ca vom vedea atatea motoare de 1.8 si 2.0 in america nici pe jumatate cate sunt in europa, sa nu mai vorbim si de tdi`uri.americanul tot american e...poate ca cifrele au fost masluite datorita diferitilor factori politici si cine mai stie ce minciuni mai pun la cale.nu cred ca stie americanul sa apese o acceleratie de lupo sau yaris decat daca mai fac odata scoala pe masiniile de genul...
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 21:05   #17
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

Nici eu nu cred ca este adevarat...Cred ca sondajul a fost facut astfel: "Va place Toyota Aygo ? Da cum sa nu.......Americanii vor sa reduca capacitatea motoarelor"
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 21:23   #18
~ EWN ~

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 811
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

Asta este o veste buna, s-au trezit si Americanii in sfarsit, insa stau si ma intreb daca aveau romanii motoarele puternice care le au Americanii ce se intampla.......haos total.....flashuri la metrul patrat.....etc.
~ EWN ~ is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 22:56   #19
viper clio

Stage 2
 
viper clio's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 26
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

Astai vrajeala sa nu mai apese americanu hidramata cu motor de 5000 si consum 30 la suta cand vreodata
viper clio is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 22:59   #20
gunball

Stage 5
 
gunball's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 523
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

s-au schimbat mult si americanii astia...ce sa le faci
gunball is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 23:04   #21
viper clio

Stage 2
 
viper clio's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 26
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

S-au schimbat pe dracu de ce credeti ca ii vanatoarea asta de dupa benzina
prin alte tari
viper clio is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 00:23   #22
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

Deci daca se tin de cuvant .. ar fii bine pentru mediu .. , dar totusi ar trebuii sa ramana acel stil american .. , dar consumul de benzina etc etc. se ridica la cote din ce in ce mai mari .. , ajungem sa umblam din nou cu masina pe carbune(pentru aburi )
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 03:36   #23
Prestige

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 192
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

Precum mentiona cineva mai sus au inceput sa resimta o scadere acuta a factorului pertrol mult iubit de ei.....nu sunt de blamat pentru consumul gargantuesc facut pana acum deoarece toata lumea stie ca....daca ai ....ai si gata....la ce resurse aveau e si normal sa se bucure pe deplin de ele....cat despre notiunea ca americanii sunt prosti deoarece aveau si au in productie motoare de 7 litri si x cai e cat se poate de falsa si arata cate cunostinte din mecanica poseda cel ce afirma asa ceva....nu am de gand sa umplu postul cu motivatia americanilor sau beneficiile ce un astfel de motor le da......poate se gaseste un alt pasionat sa va explice......
Prestige is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 10:36   #24
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

era si cazu sa se gandeasca si ei la consum ca au intrecut masura rau de tot. Mai ales ca a ajuns barilul la 124$ sau chiar mai mult!
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 10:57   #25
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

O stire rasuflata din pct meu de vedere ... 99% nu am sa vad niciodata un american conducand un Fiat seicento cu motor de 1000cm3 ... Pentru ca nu schimbi intr-o luna conceptia unui popor , conceptie cladita de zeci de ani ...
Deci din pct meu de vedere este un mare fasssssssssssssss ... deocamdata pretul benzinei la noi este mult mai mare decat la ei ... si vad ca nu ducem lipsa de masini puternice ... probabil ca vor renunta la masinile cu v8 americanii cu venituri modeste spre mici ... si isi vor lua V6 !
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 00:02   #26
adrian_tl30

Stage 5
 
adrian_tl30's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 468
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

nu prea cred k americanii q imensele lor pick-up'uri shi masini (cu motoare BIG) vor renunta asa usor la ele. oricum asta e traditia lor si nu vor putea fi convinsi asa usor sa renunte la ea, dar poate ar face un lucru bun sa scape de bestialele lor masini .... , iar dak nu le mai vor sa ni le dea noua
adrian_tl30 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 02:40   #27
law_concept07

Stage 2
 
law_concept07's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 31
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

E clara treaba, ei au fost singurii care nu au vrut sa semneze pentru mai putina poluare. Dar ma mira faptul ca acum si-au schimbat parerea si au ajuns la concluzia noastra, a europenilor... vom trai, si vom vedea !
law_concept07 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 04:19   #28
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

parerea mea ca nu vor renunta la masinile lor uriase, in schimb sar putea sa foloseasca masini cu capacitate mai mica ca day-by-day car, iar cele cu motoare de 7 litri sau cati or avea sa le foloseasca weekendurile.
foarte improbabil ca ei sa renunte la motoarele alea uriase(ar fi ca si cum ar renunta la "visul american")
__________________
Sir Sanjei
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 08:00   #29
Pugralph

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 210
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

!!!ASTA LE TREBUIE AMERICANILOR!!!

Peugeot va construi modelul 308RC Z

Motor: turbo 4 cilindri 1600 cmc 218 CP
0-100 km/h in 7s
Vmaxima: 235 km/h

Peugeot va lansa o versiune de serie a conceptului 308RC Z la inceputul anului 2010, au confirmat oficialii marcii, in cadrul Salonului Auto de la Lisabona 2008.

308RC Z va fi propulsat cel mai probabil de un motor 1.6l de aproximativ 170 CP, spun oficialii Peugeot. Varianta de serie a lui RC Z va debuta in cadrul Salonului Auto de la Frankfurt-editia 2009, urmand sa intre in productie la inceputul primaverii lui 2010.

Odata cu lansarea lui 308RC Z, Peugeot urmareste sa-si imbunatateasca imaginea in randul tinerilor si totodata sa revigoreze vanzarile in Europa, China, Rusia si Brazilia. Programul initiat de Peugeot in acest sens poarta denumirea de CAP 2010
Pugralph is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 10:28   #30
ady_dl3

Stage 3
 
ady_dl3's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 117
Default Re: Studiu: 79% din americani nu isi mai aleg masina dupa aspect

poi astia au numa masini care consuma nu glumasa isi faca si ei....."matiz-uri"
ady_dl3 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -