Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-08, 14:39   #16
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

La renault sunt si masini frumoase (laguna,clio rs,megane rs)dar dacia nu are absolut nici o masina care sa arate bine(parerea mea) si oricum nu cred ca sandel o sa ajunga nici macar la jumatatea cifrei de vanzari a loganului.Bafta
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 14:52   #17
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

In primu rand dak va uitati la Sandero seamana foarte bine cu Clio deci lasati fazele cu "e urata" in al 2-lea rand nu mai e "Dacia" ci Renault, cine sunt Renault? Au castigat 2 ani la rand campionatul mondial de F1, au avut in ultimii ani mai mereu Masina Anului in Europa, au avut mereu 5 stele la siguranta. Daca va uitati Loganu` este mult mai sigur k alte modele (ex: Aveo) deci pana la urma este o reusita. Loganul a avut in jur de 25 000 unitati vandute in Germania, ati auzit bine nu?? GERMANIA patria lui VW si Opel deci nu mai fiti rautaciosi
steffan is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 17:40   #18
sandueugeniu
VW Driver

Stage 4
 
sandueugeniu's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 281
Member of:
[VW]
[Street 4 Cars]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

Nu mai vorbesc de aspect dar este o noua masina care promit ca o scot la 5000 de Euro si o scot de fapt la 8000 niste mincatori de rahat francezii astia iar garantia ce sa mai vorbesc si la monitorul de la calculator am mai multa.
sandueugeniu is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 22:13   #19
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

scump si e cam urata!!! parca e prea lung botul pentru spatele ala inghesuit!
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 22:21   #20
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

Quote:
Originally Posted by Brabus View Post
78.000km in 2 ani si nu am schimbat decit becurile care erau hella (deci nu made in ro). iar reviziile sint cele mai ieftine (nu de alta dar la firma mai avem si vw, fiat, toyota, audi, peugeot). asa ca hai sa lasam comentariile "din auzite".....
Din pacate domnu' meu ,eu cam lucrez la un dealer Dacia, din intamplare in departamentul piese schimb si dupa cum vad eu tu nu ai schimbat nimica pe masina ta,dar sa te vad eu ce o sa faci daca te lasa sa zicem radiatorul de racire sau condensorul si fa o comparatie cu alte masini si nu "din auzite", apoi mai vorbim...(si ma repet:masini din aceeasi clasa si preturi apoximativ identice)
__________________
Colin McRae forever!
http://r27kul.blogspot.com
r27kul is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 22:27   #21
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

acum nu vreau sa apar Dacia sau Loganu`...dar simt ca trebuie sa zic si eu ceva aici ...cum de fapt discutia asta se intalneste pe foarte multe thread`uri p`aici pe forum ... eu unu am si CORSA , modelu` nou ( ca am vazut ca vroia cineva sa`si ia in locu` Loganu`lui ) am si New Leon .. si Logan din 2006 si Dacia 1310 din 2000 ,cat si Octavia Tour 2007 ... deci.. Loganul meu munceste .. in adevaratu sens al cuvantului ... la SCOALA DE SOFERI , ca de altfel primele 4 .. sa precizez .. in afara de consumabile .. Loganul nu a facut absolut nici o problema ! e motorul 1.4 MPI .. si sincer chiar m`am saturat ca toata lumea sa "arunce" cu pietre in Logan .. acum si in "Sandel" ... e o masina cu garantie .. foarte BUNA pt gropile noastre LEON`u sincer mie mila sa`l scot din garaj ... acum o sa se gaseasca multi sa`mi sara in cap ... dar daca ati avea si Logan printre masinile voastre.. si ati face o comparatie pt clasa Loganului ...nu ati gasi nimic !!!

...
__________________
'13 Dacia Logan
'09 BMW X6
'08 AUDI S5
'07 Peugeot 307CC
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 02-05-08, 08:36   #22
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

Eu nu cred ca oricine nu are o parere favorabila despre Logan sau Dacia in general ,inseamna ca "arunca cu pietre",din contra, fiecare are dreptul la o parere buna sau rea.
r27kul is offline   Reply With Quote
Old 02-05-08, 08:49   #23
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

Quote:
Originally Posted by r27kul View Post
Din pacate domnu' meu ,eu cam lucrez la un dealer Dacia, din intamplare in departamentul piese schimb si dupa cum vad eu tu nu ai schimbat nimica pe masina ta,dar sa te vad eu ce o sa faci daca te lasa sa zicem radiatorul de racire sau condensorul si fa o comparatie cu alte masini si nu "din auzite", apoi mai vorbim...(si ma repet:masini din aceeasi clasa si preturi apoximativ identice)
hmmm, sa asteptam si momentul ala, desi deja masina si-a scos banii de 2 ori (ca doar de aia e masina de firma). in schimb la passat s-a dus esp-ul la vreo 50.000km, la ford s-a dus turbo-ul la 65.000km iar la audi distributia a costat peste 1.000 euroi asa ca sa vina radiatorul ala ca ma doare in cot. pe unde am mers si voi merge eu cu loganul altii vor trage pe dreapta si o vor lua la pas.
cind a aparut masina am fost cel mai inversunat anti-logan , pina s-a luat la firma si mi-a cistigat respectul. asa ca ziceti ce vreti ca vorbele nu pot bate faptele......
Brabus is offline   Reply With Quote
Old 02-05-08, 10:39   #24
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

La noi cica va fi un pic mai eftina.....
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 19:22   #25
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

E urata dar scumpa!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 00:19   #26
F.E.A.R

Stage 5
 
F.E.A.R's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 406
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

Quote:
Originally Posted by voro View Post
renault....masini urate si de proasta calitate...scumpe ca intretinere
... ba din contra, sunt fiabile si multe modele sunt frumoase... cat despre Dacia de fata e cam scumpa la prima vedere ...
F.E.A.R is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 20:12   #27
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

Quote:
Originally Posted by r27kul View Post
Eu nu cred ca oricine nu are o parere favorabila despre Logan sau Dacia in general ,inseamna ca "arunca cu pietre",din contra, fiecare are dreptul la o parere buna sau rea.
bine inteles ca are dar atata timp cat el vb doar din auzite mai bine ar fi sa se multumeasca doar cu privitu la acest thread
pt curiosii de loganuri sa se urce in vreo 2-3 taxiuri si sa intre in discutie cu ei si porma poate sa traga singur concluzia despre logan
referitor la pret credeti ca daca ar costa ~2000 cheala si 3000 extrafull cu piele, climatronic incalizire in scaune si multe altele si-ar merita banii ???
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 13:19   #28
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

preturile pt Franta..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.jpg
Views:	53
Size:	21.9 KB
ID:	537815  
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 15:42   #29
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Preturile Daciei Sandero in Belgia

Tabelul ala l-ai facut tu? Glumesc. Scumpa. Si prefer Loganul daca e sa te iei dupa aspect. Mai ales asta cu facelift, care arata mult mai bine ca precedentul.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -