Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-08, 21:19   #121
bigolo-wys-

Stock
 
bigolo-wys-'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

da foarte frumos!!!!! ( uuuuuuaaaaaaa) in toata lumea se fac masini cu toate optiunile cat mai complicate cat mai modeste obtiunile si noi am reusit dabea sa punem manere la usi ))))
bigolo-wys- is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 21:23   #122
tinini_bm
Audi Driver

Stage 2
 
tinini_bm's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 26
Member of:
[AUDI]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

fffffff naspa
tinini_bm is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 21:30   #123
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

http://www.drive-test.ro/galerie_det...786&t=articole

ia uitati ce frumos e asta
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 21:36   #124
Baraki

Stage 1
 
Baraki's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 11
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

misto!


stai sa vezi cum vin "baetii" sa arunce cu rahat.
Baraki is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 21:37   #125
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

singurul lucru care nu-mi place la sunt jantele in rest e frumos ..
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 21:48   #126
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

stai linistit...nu te alarma...dar nu prea ai ce sa faci mai bun ,dat fiind ca masina asta se construieste dintr-un pret foarte redus si nush...probabil profita si de naivitatea romanilor de a cumpara ceea ce e ieftin dar nu neaparat si bun.Mie mi-se pare frumoasa noua dacie ... evolutia ei este imensa,este chiar si peste logan dar mai spunea cineva pe aici "cat dai,atata face"...
p.s. pt desteptii care leaga varsta cu cunostintele...si eu am 15 ani...si asta inseamna ca visez la nfs?sau ca nu am cunostinte in domeniu?de unde stii tu ce stiu eu?!no offence
OpReA is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 21:49   #127
Baraki

Stage 1
 
Baraki's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 11
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
singurul lucru care nu-mi place la sunt jantele in rest e frumos ..
jantele se inlocuiesc, au gasit unii pentru logan niste jante aftermarket mai aratoase decat alea din fabrica.


@alyxtr

pustiu, nu te mai excita atat. pt Dacia-Renault tu nu faci nici macar cat negru de sub unghia, de la al treilea deget, de la coada, de la piciorul stang.
poti sa fii tu cat vrei de realist nu te aflii in target asa ca nu contezi
Baraki is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 22:07   #128
alyxtr

Stage 3
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 76
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

dc in fiecare poza cu sandero pe care am vazuto pe net inafara de 4tuning avea semnul lui renault?stiu cai facut de ei ,dar totusi e un model dacia
alyxtr is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 22:10   #129
Baraki

Stage 1
 
Baraki's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 11
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

dacia = renault


nici asta nu stii ?
Baraki is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 22:27   #130
alyxtr

Stage 3
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 76
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

da ba dar sa fie ori renault ori dacia peste tot nu amandoua
alyxtr is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 23:06   #131
Highman

Stage 5
 
Highman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 386
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

pentru target-ul (eu nu fac parte din lumea asta) care il urmareste renault cu masina asta cred ca are sa il vanda ff bine cu conditia ca fiabilitatea sa aibe si ea atuurile ei...
__________________
----------------------------------------------
>>CLUB ROVER-MG<<
ROVER 200 cu inima turbo benzina de "Tomcat" ...
ROVER 75 cdti....zi de zi.....
Highman is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 23:41   #132
Radu.Dobromirescu
Ford Driver

Stage 5
 
Radu.Dobromirescu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 561
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[4Tuning International]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Oricum fata de Logan e super mie unu imi place...se tuneaza mai usor..e mai aerodinamica..asta da merge..
Radu.Dobromirescu is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 23:50   #133
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

am vazut 1 ieri seara pe autostrada Bucuresti-Pitesti dinspre Pitesti spre Bucuresti era in probe se tine bine pe dum ce sa zic la 1 vedere e marfa asa masinutza.
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 01:41   #134
Luchiano

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 34
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

Cum am zis si in celalalt post ( cel cu videoclipul) e chiar super OK. Acum 2 ani si eu eram asa. Logan = dulap pe roti , frigider pe roti etc. Dar realitatea m-a trezit. Tuturor carcotasilor : Luati-va M3/M6/Impreza etc fratilor daca va tin buzunarele. Dar eu vizionand acest site ( implicit si forum) am impresia ca 90% din carcotasi nu au nici macar o batrana 1310 dar comenteaza. Celorlalti 10% numai respect. Dupa parerea mea doar ei ar putea sa fie carcotasi deoarece isi permit. Bai baieti bagati-va mintile in cap ( cei 90% ) si treziti-va la realitate. Si eu aveam vise la X masina careia ii pun jante , muzica, suspensie sport etc si voi si "jmecher rau de tot mancati-as. rup gura targului". Astea te duc in 3000 E sa zicem. O suma foarte mica cand esti pe banii lui mamica si lui taticul. Dar cand incepi sa lucrii si vezi ca nu ramai nici cu 2 mil / luna dupa toate cheltuielile te gandesti mai bine cat inseamna 3000 E si inca 10000 E pt. un ursulet modificat cum vrea coada ta ( cum zicea cineva de aici ca mai bine isi face un urs cum vrea el decat sa dea banii pe un sandero). Sa nu punem la calcul si consumul de combustibil. Eu zic sa isi bage mintile in cap unii si sa vada din alt punct de vedere anumite lucruri. E frumos sa visezi dar nu confunda visul cu realitatea. Ideea acestui off-topic a fost de a realiza unii oameni ca altii ( majoritatea populatiei) nu isi permit sa investeasca mii de euro in spoilere , jante , muzica , eleroane , neoane etc si sa bage 15 litrii/100 km doar sa se plimbe noaptea dupa serviciu cu un ursache in oras. Unii chiar trag pt. rata aceea de leasing la o masina si doresc o masina cu o fiabilitate medie , un consum ok si revizii nu foarte scumpe. Acest off-topic a fost conceput ca o frustrare la adresa visatorilor care nu au bani poate nici de un pachet de tigari dar comenteaza de parca ar avea E30 M3. Lasati visele la o parte gen : Urs/Pisica tunata smecher sa fiu cel mai tare din cartier , consuma nuj cat dar nu conteaza "frate" ca umblu doar o data pe sapt cu ea dar atunci is smecher rau. Cine isi permite ( sunt anumite exemple pe forum) , tot respectul. Revenind. Sunt de parerea ca Sandero este o masina foarte ok privind scopul cu care a fost conceput. Are minusuri si nu putine dar daca as avea 8000-9000 E si as avea un salar mediu , clar as opta pentru Sandero.
Luchiano is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 02:17   #135
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: EXCLUSIV Dacia SANDERO - poze interior, motor si 3 variante de culoare in ROMANIA

On Topic: E urata ca o menghina murdara

OFF Topic . . .oarecum . . .

Clar . . toti romanasii cu salarii medii si 8-9000 de euro in buzunar vor opta pentru Sandero nu pentru ca e o "masina" buna si ieftina ci . . .pentru ca asta este cultura lor automobilistica si atata ii duce pe ei capul in domeniu . . .

Pana la ursi preparati de 10.000 de euro si alte povesti d'astea va anunt ca la maxim 5000 de euro cumpar un Mercedes E250 TurboDiesel cu tot ce vreau pe el si mai raman si bani de motorina sa ma plimb vreo 2 ani sau de mici ajustari sau de mers la curve sau de ce vreau eu . . . .

Dar deh . . . una e un Sandero nou noutz cu care tzaranii de oras vor umbla cu tzipla pe scaune sa vada dusmanii ca e noua sau sa se laude la birou si alta e un jeg de masina straina serioasa de acum niste ani . . .

In final . . .cumparati ce va doriti / ce va place / ce va impun nevestele dar . . . sa nu va para rau mai tarziu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Mercedes%20W124.jpg
Views:	95
Size:	18.1 KB
ID:	475388  
__________________
punktsidelacapat.ro

Last edited by Ford_V6; 08-03-08 at 02:20.
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -