Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-08, 16:56   #16
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

Sper sa nu faca aceasi greseala pe care a facut-o Porsche cu hidosenia de Chayene si sa scoata primul Ferrari urat !
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 17:55   #17
mph/km/h

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 88
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Sper sa nu faca aceasi greseala pe care a facut-o Porsche cu hidosenia de Chayene si sa scoata primul Ferrari urat !
aici nu sunt de acord cu tine !

mare pacat se face cu istoria unor marci de masini sport, "e foame de bani, baieti ..." si scot asemenea modele!

astept ferrari tdi.. )
__________________
ANTI vag !

bmw ss*
mph/km/h is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 18:03   #18
Snatch

Stage 1
 
Snatch's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 10
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

mai baieti...alea nu sunt fotografii oficiale...voi chiar credeti ca designerii de la ferrari daca o sa scoata acest SUV, o sa imbine pur si simplu 2 jumatati de la modele deja existente? Fereasca...
Eu sunt fan Ferrari...si sincer mi se pare ciudat tare ca o sa produca un SUV, oricum sper sa iasa ceva spectaculos. FORZA FERRARI !!!
Snatch is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 20:01   #19
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Sper sa nu faca aceasi greseala pe care a facut-o Porsche cu hidosenia de Chayene si sa scoata primul Ferrari urat !

tu glumesti nu???
oricat de ambitios ciudos carcotas ai fii...n ai cum sa zici ca cayennu e o masina urata..
daca tu la varsta ta zici ca cayenne e hidos...inseamna ca nu te ai atins in viatza ta de o masina mai "scumpa"...defapt SIGUR nu sti ce inseamna o masina de lux...daca cayenne e urata boxter ce e?
__________________
BMW e46 ci
gelu_r is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 20:37   #20
TeeJay

Stage 2
 
TeeJay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 57
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

n-am cuvinte...+ ca pretul nu este rau deloc..totusi FERRARI ;
TeeJay is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 21:00   #21
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

Totul se rezuma la bani.

Daca Ferrari scoate bani din acest proiect, atunci il va face, fara a avea remuscari ca nu respecta traditia si alte shit-uri.
Chestia asta cu traditia e vrajeala, totul se rezuma la bani, inclusiv in lumea auto.
Nu degeaba a facut Ferrari niste modele break si alte modele cu 4 usi, pentru sultanul/seicul nu stiu care, un nea caisa cu mii de masini in garaj, caruia i-ar trebui cativa ani ca sa mearga cu toate, cu cate una in fiecare zi.
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 21:03   #22
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

Quote:
Originally Posted by TeeJay View Post
n-am cuvinte...+ ca pretul nu este rau deloc..totusi FERRARI ;
de asta imi era cel mai frica... PRETUL...ei fac masini de la 200 000 in sus...si ce masini...si acu se coboara la un SUV de 100 000. Unde o sa mai fie exclusivismul acela Ferrari? Urmeaza sa scoata si o motocicleta cu calutul cabrat pe ea..si cine stie..poate si barci...dricuri...si..... nu e rea ideea de SUV...dar sincer...Ferrari nu are traditia masinilor 4x4 si nici a SUV...e un semn ca vor sa devina comerciali...sa scoata bani...si asta nu-mi place. Pentru mine comercialul nu se imbina deloc cu exclusivismul(care face tot la un Ferrari)
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 21:11   #23
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

Quote:
Originally Posted by Evil Yuri View Post
Totul se rezuma la bani.
Pai da. Ei nu vor acum faima...le-a ajuns probabil, s-au saturat. Vor probabil sa se ia la tranta cu VW si cu Honda la nr de masini vandute sau ce? Cum ar fi sa vezi pe strazi atatea Ferrari cate Mercedes-uri? Cum ar fi sa vezi toti "cetatenii de etnie rroma" care acum au ML sau Cayenne cu un Ferrari pe o strada plina de noroi cu o scarba de manea urland inauntru??? Ti-ar placea nu?... Nu e bine acum?... daca vezi un Ferrari pe strada nici nu stii cum sa faci sa scoti mai repede aparatu foto si sa il tragi in poza sa te lauzi...acu lauda-te si ca ai vazut un Cayenne...
Banii au ajuns sa ne innebuneasca pe toti. Recomand pentru tratament documentarul Zeitgeist, "o data pe zi, inainte de masa". Poate asa o sa cascati ochii la ce se intampla in jurul vostru cu adevarat.
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 21:35   #24
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

frumos SUV deci o sa aiba sigur vanzare si pretu e mic pt un Ferrari si e o idee noua ,cine se gandea k scoate Ferarri SUV
Alex23 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 05:19   #25
vuduBoy

Stage 2
 
vuduBoy's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 67
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

mai tare decat cayenne-ul!
vuduBoy is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 08:22   #26
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

E cam acelasi lucru ca o femeie cu CUC...
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 11:53   #27
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

de ce spui asta??/. ....... toata lumea e contra ..... pana o sa treaca cel mai tare suv lux pe langa voi shi o sa trepideze asfaltu in juru`lui shi toata lumea o sa intoarca capul dupa el........ eu as zice sa nu fiti rautaciosi si sa asteptati foografiile oficiale ........ ferrari e un brand mare.... care e problema daca fac un suv????? ......... sunt obligati sa faca doar masini sport?....daca fac un suv asta nu inseamna k o sa se apuce sa faca ca dacia din acelasi model si pick-up shi cabrio shi sedan shi break shi tot ce vrei..... linistiti-va ......... ce o sa faca ferrari o sa arate bine ......... din atatia zeci de ani avetzi vreo plangere pentru nu model ferarri??.. oricare...este vre-unul care sa nu va placa??
__________________

like my fb page
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 11:57   #28
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

e ca si cum coca cola s`ar apuca de facut burgeri. pai eu cand aud de coca cola la un singur lucru ma gandesc.

asa si de ferrari cand aud ma gandesc la un coupe super sportiv si deobicei rosu. si asa ar fi trebuit sa ramana
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 15:29   #29
smc07

Stage 4
 
smc07's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 281
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
e ca si cum coca cola s`ar apuca de facut burgeri. pai eu cand aud de coca cola la un singur lucru ma gandesc.

asa si de ferrari cand aud ma gandesc la un coupe super sportiv si deobicei rosu. si asa ar fi trebuit sa ramana
corect. asta am incercat si eu sa explic mai sus
smc07 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 17:20   #30
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: PROJECT F151 - Se anuntza Ferrari Suv in jurul anului 2010

...nu arata rau deloc si sigur o sa fie ceva reusit(oricum de la pozele astea pana la ce va fi in realitate e cale lunga)...iar rival pt porsche cayenne nu prea are cum sa fie deoarece pe ************ pretul estimativ este de 200.000 euro deci cam dublu decat porsche
robertinho is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -