Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-07, 20:06   #16
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Vectra VXR goes quattro

Pai nu....tot ce e trecut ca record aici e scos in conditii ideale de suprafata/ vreme (sunt recordurile fiecarei masini).Noble de exemplu pe ploaie a scos 1.33, iar timpul de aici se vede cat e.Oricum lista am pus-o ca fapt divers...pur informativ la rubrica diverse.
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 13-12-07, 20:19   #17
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Vectra VXR goes quattro

Da, uitandu-ma mai atent pe circuit era cel putin umed daca nu ud (si Clarkson spunea ca plouase, dar in fond e o zi buna, ptr ca in UK tot timpul ploua ).Probabil va veni in lista si timpul record al lui VR8, e prea nou testat probabil sa fi aparut ceva definitiv.Probabil va merge si el in jos catre un 1.25.xx
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 13-12-07, 23:21   #18
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: Vectra VXR goes quattro

top gear e de kko, cred ca este influentata de cativa baieti "destepti" pt a umfla unele marci !?

de ex acu' un an vb de bmw...de parca vb de dacia, daca nu stiai despre ce masini e vb...

ps: la faza cu drag-ul cred ca este reala(cel putin) !?
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 14-12-07, 00:47   #19
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Vectra VXR goes quattro

Parerea mea este ca e cea mai profesionala emisiune si echipa din bransa.Dealtfel si Fifth Gear, Autozeitung si Autocar Magazine ajung tot la aceleasi chestii cu ceea ce testeaza.Oricum nu putem lua de buna doar ce ne convine "dragul e real, restul de kko", asa fiecare poate considera valabila numai felia care ii convine.Si in orice caz masina a fost cotata bine de catre toti prezenti.Iar timpul a fost exact acolo unde ii este locul zic eu.1.33 pe ud este egalul lui Noble in aceleasi conditii si acuma hai sa fim cinstiti, o fi mai rapida ca un M3 sau M5 (poate) pe circuit, dar in lista aia sunt destule masini superioare, in conditii de uscat cam exact de la Noble in sus apreciez eu.E o masina puternica, rapida si cu un raport pret/ceea ce ofera excelent, dar in nici un caz nu se poate pretinde ca un Ferrari F430, un Pagani Zonda sau Porsche911 GT3 sunt mai sus pe lista doar ca le-a placut celor de la Top Gear sa fie asa (bineinteles, cu preturile corespunzatoare fiecaror din ele).Nu cred ca exista vreo conspiratie mondiala in acest sens.
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 01-01-08, 16:02   #20
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Wink Re: Vectra VXR goes quattro

Quote:
Originally Posted by carutasu View Post
E o masina puternica, rapida si cu un raport pret/ceea ce ofera excelent, dar in nici un caz nu se poate pretinde ca un Ferrari F430, un Pagani Zonda sau Porsche911 GT3 sunt mai sus pe lista doar ca le-a placut celor de la Top Gear sa fie asa (bineinteles, cu preturile corespunzatoare fiecaror din ele).Nu cred ca exista vreo conspiratie mondiala in acest sens.
) da normal, dar unele masini sunt porcaite intr-un hal barbar, nefiind recunoscute toate meritele !
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 11:19   #21
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Vectra VXR goes quattro

e opel..... so..... let it go
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 17:49   #22
mph/km/h

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 88
Default Re: Vectra VXR goes quattro

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
e opel..... so..... let it go
AI "IMPUTIT" TOATE TOPICURILE !!!!! esti in cautare de cat mai multe posturi, fara sa spui cv concret?

pfuuu..nimeni nu il opreste pe acest individ?
mph/km/h is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -