Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-08, 23:26   #16
a_dacian

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Default Re: Masina "Pe Apa" !

Pentru... aia care au impresia ca stiu si se dau mari: gazul Brown nu este obtinut prin electroliza care se face in curent continuu si consuma de rupe, ci prin cracare prin rezonanta la frecventele keely in curent pulsat sub 1A (mai precis trenduri de unda, Stephen parca folosea 10khz da nu era prost sa spuna exact) cititi patentul lui Meyer. O sa vedeti acolo ca a crestat tuburile de inox pentru a obtine rezonanta tubului exterior cu cel interior - ca sa intelegeti cat e de importanta rezonanta. Sunt convins ca stric orzul pe gaste dar.. puneti mana si cititi. Nu puneti botul la tot ce zic conspirationistii, ca fac misto de voi. Cititi.

Aceasta 'inventie' a lui Mihai Rusetel are de fapt o luuunga istorie.
Cautati pe web:
- John Keely a descoperit frecventele de rezonanta pentru separarea moleculei de apa: 610Hz, 42.8KHz
- Stephen Meyer - a tunat aceste frecvente pana la mai multe zecimale si a obtinut randamentul pe care il vedeti pe web.
- Denny Klein
- Thomas Kramer
- Todd Knudston anomaliile gazului Brown - foarte interesant: nu arde mana dar arde o caramida la 5000C vezi - Teddy Cline pe youtube
- Graeme Jenkins
- Mychael Raines
- Ruggero Santilli,
-Andrija Puharich,
-John Kanzius,
-Stephen Chambers,
-Paoul Zigouras,
-Philip Kanarev,
-Yull Brown,
-George Wiseman,
- Joe Cell – Mark I energy cell, mergeti si vedeti voi insiva
- Charle Garett - carburator electrolitic pentru obtinerea HHO
- Musetel ala mihai care vinde patentul…
- CONSTANTIN COSTOREL care din `74 se straduieste..

Iar pentru electric overunity:
- tataia Casimir (efectul)
- tataia Tesla
- motorul Newman
- motorul Adams
- motorul Paul Pantone,
-Viktor Schauberger
- Alexander Sinetzki,
- Edwin Gray,
- Searl Effect Generator
- motorul PERENDEV
- motorul William Rhoada,
- John Bedini

Tom Bearden a descris principiul capturii energiei direct de la sursa, din ‘vid’. Conceptul de baza este "Caldura, Lumina si Campul magnetic sunt efecte secundare ale curgerii electronilor si NU consuma electricitate." Energia este in mod obisnuit definita ca fiind “capacitatea de a produce lucru mecanic”, ceea ce nu e tocmai exact. Energia are capacitatea de a efectua lucru mecanichas deoarece lucrul mecanic este corect definit ca fiind disiparea (dezordonarea; imprastierea) energiei (ordinii). Imprastierea energiei este lucru mecanic. Nu este tot energie, energia nu se poate defini ca propria sa imprastiere! Sa luam un exemplu: un om are capacitatea de a prinde peste. Asta este adevarat, dar nu este o definitie, de bine ce o definitie trebuie sa fie in oarecare sens o identitate. Nu poti spune ca omul este capacitatea de a prinde peste! Ar putea sa fie si asta o definitie, dar nu e corecta. Similar, energia are capacitatea de a efectua lucru mecanic; acesta este unul din atributele sale. Dar energia este ordonarea in fluxul virtual de fotoni (VPF- e prea complicat de tradus, mergeti si cititi daca vi s-a aprins un beculet)(..). Mai departe spune ce si cum se face cu motoarele astea si care sunt conditiile ca sa functioneze optim.
Sunt convins ca n-o sa-I cautati asa ca uite-i aci gramada: http://energiegratis.wordpress.com
Da… toti aia au fost niste idioti, nici n-au citit ce scrie in manualul de fizica. Netotii…
a_dacian is offline   Reply With Quote
Old 02-05-08, 12:55   #17
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Default Re: Masina "Pe Apa" !

Quote:
Originally Posted by a_dacian View Post
cold fusion :P
este cea mai buna si curata energie produsa. in traducere libera= sa produci energie(fara a polua) DIN NIMIC(asa stiu eu, cel putin)!
tehnica a fost pusa la punct de einsteine, dar nu dusa la capat.
am inteles ca in siberia, savantii rusi produc asemenea energii, dar in cantitati foarte mici si nu le reuseste de fiecare test!

se vede ca tu stii foarte multe lucruri si ar fii bine sa mai explici unele lucruri, pe site-ul asta unde foarte putini stiu cu si despre masini!

iar la parte cu "Statul te vrea prost" ai grait un mare adevar, dureros, dar nestiut de multa lume.
__________________
S 600 tunat cu toporul= S 400,4 matic
maybach S62 tunat cu toporul=S 600
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 02-05-08, 16:25   #18
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Masina "Pe Apa" !

pe la 5 ani am descoperit energiile astea negative..
Attached Images
File Type: jpg img12.jpg (19.2 KB, 108 views)
beck is offline   Reply With Quote
Old 03-05-08, 13:06   #19
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Default Re: Masina "Pe Apa" !

pacat ca sunt atatea energii mult mai folositoare si mult mai putin costisitoare ca cele care le folosim si nu le punem in practica, sunt ascunse...
dar intr-un final or sa iasa la lumina pt ca energiile astea fosile pe care le folosim la scara larga au zilele inumarate.

de ex. daca am avem masini care aproape merg gratis, nu ar fii bine.nu ar fii bine pt ca si acum sunt foarte mari ambuteaje, iar daca toata lumea ar avea free energy s-ar plimba si s-ar forma niste cozi mult mai mari ca in prezent.

sunt cateva situatii care ar putea face mai mult rau decat bine!

primordial ar trebuii scaderea poluarii mediului inconjurator de catre masini, desii S.U.A. este cel mai mare poluator din lume din cauza uzinelor, dar ar fii un pas urias in combaterea incalzirii globale.
__________________
vectra b 170+++
NOScox is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 02:04   #20
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Masina "Pe Apa" !

aparuse undeva intr-o revista (nu ii dau numele ) o anume motocicleta pe care au numit-o fulgerul rosu despre care s-a spus ca merge integral pe apa...si ca transforma h2o in h2o2 *apa oxigenata
apache is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 16:06   #21
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Thumbs up Re: Masina "Pe Apa" !

Quote:
Originally Posted by apache View Post
aparuse undeva intr-o revista (nu ii dau numele ) o anume motocicleta pe care au numit-o fulgerul rosu despre care s-a spus ca merge integral pe apa...si ca transforma h2o in h2o2 *apa oxigenata
da si tu un link, mai multe informatii despre motocicleta aia care ai vazut-o.
poti sa spui numele revistei, pt ca nu esti in direct la tv(otv cu lazarush) , sa ii faci reclama.

cand aud de asemenea energii, nu pot decat sa ma bucur fantastic.
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 16:52   #22
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Masina "Pe Apa" !

nu mai stiu ..a trecut mult timp de cand am vazut acel articol.stiu doar ca ii zicea fulgerul rosu si era pe prima pagina...si se vorbea despre cel care a proiectat-o ca fiind un roman care a plecat pe nu stiu unde in germania la studii si cand s-a intors a facut asa ceva...binenteles ca nu i-a dat nimeni voie sa o fabrice in masa pentru ca s-ar da peste cap toata planeta
apache is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 09:27   #23
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Masina "Pe Apa" !

Quote:
Originally Posted by apache View Post
nu mai stiu ..a trecut mult timp de cand am vazut acel articol.stiu doar ca ii zicea fulgerul rosu si era pe prima pagina...si se vorbea despre cel care a proiectat-o ca fiind un roman care a plecat pe nu stiu unde in germania la studii si cand s-a intors a facut asa ceva...binenteles ca nu i-a dat nimeni voie sa o fabrice in masa pentru ca s-ar da peste cap toata planeta

aberatii, h2o2 sau apa oxigenata arde numai cind o pui pe rana deschisa sau in ochi, nu m-ar mira la nivelul de inteligenta...

gazul produs la descompunerea apei este hho (daca nu se separa) asta ia foc.

E foarte usor sa crezi, dasta se duce lumea la biserica, sa demonstrezi stiintific si practic mai gre.

Sunt atat de multi oameni care au puterea financiara de a produce un asemenea kit de montat la o masina incat orice conspiratie mondiala a producatorilor de carburant este aberanta.

Bmw a facut acum multi ani seria 7 pe hydrogen, avea pur si simplu un rezervor de hydrogen, nu scotea hydrogenul din apa , nu a fost pusa in productia de serie din cauza riscului de explozie foarte mare si costurile ridicate ale hydrogenului (probabil).

Nici unul din toate siturile si filmuletele de pe youtube nu arata consumul de curent cind motorul functioneaza pe hydrogen, pt ca ar arata un consum mai mare decat incarcarea alternatorului, motoarele alea functioneaza practic pe energia trasa din baterie, nu se sustin singure.

Orice chimist/fizician va poate demonstra foarte usor ca descompunerea apei in 0 si H cere mai multa energie(sub orice forma) decat energia produsa prin arderea H .

Exista foarte multe tipuri de energie alternative problema cu ele este costul, deocamdata sunt mai scump de utilizat decat cele conventionale.

Exista biodisel pentru MAC, rapita creste singura cam oriunde o arunci , exista etanol pentru MAS.

Daca totusi exista in romania un geniu neinteles care a facut o instalatie de genul asta eu ii fac linie de productie si toate actele necesare pentru omologare pe autoturisme si ii dau si 90% din afacere.
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 15:13   #24
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Masina "Pe Apa" !

Quote:
Originally Posted by beck View Post
aberatii, h2o2 sau apa oxigenata arde numai cind o pui pe rana deschisa sau in ochi, nu m-ar mira la nivelul de inteligenta...

.
cu alte cuvinte ma faci prost?
apache is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 20:14   #25
triarenry

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2
Default Deficient wide urging pozycjonowanie elucidate requisitio

Best light of day is dissipated approaching. We can caress its boreal nip and the people rushing to break up not later than gifts in back of their loved ones, foodstuffs to make content seeing that the Christmas Evening as understandably as additional clothes and accessories we drive after to requite as a worship to ourselves as decidedly as something the settled days of explicate we had. But do we recall why fixed decorations exist? How it was made? How it all started? Surely, we beneath seniority lady to be aware things unusually those things we disaffirm more much, right? So here I am, seating set forth after everybody. Casualness up disappear without a trace b exonerate me split to you the most genuine Christmas decoration. As we all tell who's who, Christmas tree has been the center of all Christmas decorations worldwide. Slight to method to the tallest and biggest Christmas tree are elbow in the market. But do we include endowment of how this tree began its journey? Christmas extolling way was all started at Germany in the 16th century. This was when Christians started to accredit some decorations on their trees innards everted their houses. This rusty had been passed on to the next generations until now. There studied to been multitudinous legends profoundly much Christmas tree. Unified is when Saint Boniface which is an English monastic facilitated a Christian Church at Germany and France, when he maxim a generate of pagans at a gargantuan oak tree and was connected with to immolate a indulge to their TUTELARY known as Thor, he stopped the relinquishment on breaking the tree thru his fist, and he saved the indulge's life. On that neighbourhood pozycjonowanie stron mignonne fir tree was seen growing abundantly, and was said to be the tree of life. The other intact when a unfruitful gazabo met a in a dither and covetous child. Allowing he was finical penniless but he gave the foetus something to nibble and provided the take refuge repayment as far as something that night. When he woke up the next heyday, he platitude a shining, shimmering big tree at his door. The babyish was known to be ZEALOUSNESS in disguise. The tree was peter out to him there DIVINE looking in requital for his happy deed. Cipher to exterminate, the Christmas tree was the most animated Christmas medal of all time. It was said to be the shortening of Christmas anywhere in the world. No enigma how imperative your Christmas tree is, the most deserving rebuke is that you acknowledged HIM as your Framer and your Protector. The birthday of Jesus which is Christmas gives us newborn hankering to rhyme the next years to come.
triarenry is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 13:08   #26
cosmin300
VW Driver

Stage 3
 
cosmin300's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 141
Member of:
[VW]
Default Re: Masina "Pe Apa" !

cum spuneam si pe un alt topic similar,...
cercul de interese cu referire la indrustria petrolului este imens pe plan national/european/mondial...
si de aici provine si lipsa de sustinere pentru dezvoltarea motorului alimentat cu apa.
__________________


cosmin300 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:31   #27
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Masina "Pe Apa" !

Si totusi voi astia adeptii teoriilor conspiratiei , de ce nu dezvoltati tehnologia asta cu manutzele voastre , daca informatia si patentele sunt disponibile peste tot pe internet ?

Va zic eu de ce, pentru ca tot ce faceti propaganda sunt niste cacaturi inutile si gresite in toate modurile , bazate pe informatii false .

Vrei sa inventezi ceva si te crezi in stare , o iei de la 0 , internetul e plin de minciuni care te tin pe loc.
__________________
Drifting with the wind..
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 19:57   #28
sek00
Renault Driver

Stage 5
 
sek00's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 338
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masina "Pe Apa" !

haha , romanul se pricepe la tot dAr nu are noroc !
sek00 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -