Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-07, 21:26   #16
andrei.badea

Stage 4
 
andrei.badea's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

Quote:
Originally Posted by Dripci View Post
"dar sunt conduse de oameni profesionisti care au grija de ele"
)). DOAR daca sunt proprietate personala, daca nu....vai soarta lor de masini.
Da-mi voie sa te corectez .. si tata o data lucra la o firma si avea masina de servici si o avea super ingrijita. Bine k sunt constient k nu toti au grija de ele.
__________________
andrei.badea is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 23:21   #17
sorin_sorin95

Stage 5
 
sorin_sorin95's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 871
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

Nautilus , vin sa te contrazic si sa te corectez Broscuta nu a fost proiectat de grupul VW ci de Porsche asa ca afirmatia ta nu este valabila
sorin_sorin95 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 23:23   #18
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

una peste alta acel vw cu siguranta devanseaza loganul la toate categoriile
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 23:29   #19
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

Acel Vw, mai mult ca sigur va fi o masina din clasa mica. Altfel mi se pare aproape imposibil pentru VW sa lanseze un sedan de dimensiuni considerabile la pretul acesta.
Avand in vedere cele de mai sus, aceasta masina nu va concura cu Loganul din nici un punct de vedere, deci nu va fi peste sau sub ea. Si asta pentru ca Loganul este o masina da familie, spatioasa, portbagaj mare, dotari medii, pe cand modelul de la VW s-ar preta ca masina de oras, de plimbare, pentru tineri.

Nu inteleg ce sunteti asa fericiti ca acel VW ar devansa loganul. Macar "cacatu" asta de logan ne mai face si pe noi demni de europa, ca in rest nu avem si noi ceva care sa fie recunoscut la nivel international.

Idiocracy is between us !
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 23:30   #20
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

Ma uimeste sincer... ca voi faceti comparatii intre VW si Dacia LOGAN.... sau mai stiu eu ce alta masina 'low cost'....

Sunt absolut sigur, ca VW va revolutiona piata auto cu un astfel de model, asa cum au facut-o cu Passat-ul, cu Golf-ul....

Nu trebuie sa uitam, chiar daca masina se vinde cu 8000-9000 euro, nu inseamna calitate proasta, ea va avea emblema VW, care aduce anumite criterii anumite responsabilitati, anumite reguli ca sa zic asa...
Voi comparati loganul cu aceasta masina..... mare greseala.... celor de la dacia le-a trebuit 6 ani ca sa poata sa scoata un model cu un airbag, si apoi inca 3-4 ani ca sa introduca si al doilea airbag, pe cand bag mana in foc cand zic ca VW va introduce multe elemente de siguranta in acest autoturism chiar daca e de 8000 euro.

Dupa parerea mea, nu cred ca ne putem astepta la lucruri foarte elevate, navigatie, cutie hidramata/secventiala, suspensie super sport samd. Dar vom vedea o masina possibil un coupe, ca sa vizeze cerintele tinerilor care au permis dar n-au bani, cu mult mai multe caracteristici de siguranta, cu un comfort sporit, un design atractive, si care va bate la fund(ca sa nu ma exprim altfel) toate celelalte 'cazane' low cost.
Inca o data VW v-a dovedi, ca se poate face ceva si pt cei saraci.

va salut.
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 23:37   #21
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

da dar din cite am inteles se pare ca cei de la vw scot acea masina ca s a comcureze cu golanul deci cred cal devanseaza de pe acum cu tot ca nu am nimic cu un logan dar numi plac sunt foarte scumpe pt cea ce este ea in sine
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 00:55   #22
bogdan C.E.T.

Stage 5
 
bogdan C.E.T.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

cum zice si titlul topicului in viitor o sa apara ... poate atunci loganul nu se va mai fabrica ,asa ca nu mai comparati masina asta cu loganul . nu se stie nimic despre masina , doar ca o sa coste sub 8000 de euro, nimic despre dotari , caroserie . oricum o masina la 8000 de euro (pardon mai putin de 8000 de euro) nu va avea acelasi public tinta ca loganul , si nu cred ca o sa aibe ceva de aratat la banii astia . . . oricum cred ca o sa fie o masina doar de oras fara prea multe dotari pe ea ...


... daca se va construi vreodata .
bogdan C.E.T. is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 09:46   #23
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

masina ar putea fi lansata inainte de 2010 si VW chiar va prezenta un concept low-cost la Salonul Auto de la Frankfurt.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 12:51   #24
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

Sincer nu-mi fac griji in legatura cu fiabilitatea sau calitatea masinii, singurul lucru care ar putea fi o problema, sa nu fie o masina gen smart, sau cva ultra micutz....
Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 10:34   #25
Profy

Stage 2
 
Profy's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 36
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

http://www.presaonline.com/stire/bro...arce,6928.html

Cine stie, poate o sa iasa sub 8000 E ... Ar fi traznet.
Profy is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 10:37   #26
Profy

Stage 2
 
Profy's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 36
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

https://www.youtube.com/watch?v=_IvLj...elated&search=
Profy is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 12:14   #27
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

he, he, he
a mancat spanac borasca aia!
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 28-08-07, 12:09   #28
aldoadabass_wrs

Stage 5
 
aldoadabass_wrs's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

eh chiar mai sus am citit,ca vw nu mai e masina poporului, nu vreau sa supar dar imi permit sa te contrazi,sincer in cluj din 10 masini de pe strada 7 is vw,dak vedeti voi bine cum evolueaza piata,veti vedea ca au shi masini de foarte buna calitate,di toate pct. de vedere, dar shi foarte proaste,shi imi permit sa spun ca marca vw nu mai traieste din vanzarea de automobile, am vaga impresie ca traieste din vanzarea de piese,sant anumite componente,care la multe modele fac aceleasi probleme,modele diferite,de ce nu a muncit neamtu sa rezolve aceste handicapuri,va intreb?.....in fine adevarul e ca nu ai ce sa compari vw cu dacia,dar tre sa recunoastem ca a evoluat incet shi sigur shi dacia,cat despre un model low cost de la vw ne putem astepta la o masina fiabila cu 0 dotari sau un compromis,cat despre o masina de dimensiuni mici sant prea multe,whu know's? nu vreau sa mi sara nimeni in cap este strict opinia mea....mercii
aldoadabass_wrs is offline   Reply With Quote
Old 28-08-07, 15:34   #29
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

Trebuie sa intelegi un lucru, acest declin in fiabilitate a autoturismelor VW, se datoreaza faptului ca nemtii au deschis fabrici in turcia, in mexic, sau mai stiu eu unde, sau pur si simplu la fabrica din germania, nu mai lucreaza doar neamtzu, ci a venit si taranu de roman, (care el stie cum lucreaza), a venit turcu, unguru, etc etc. Deci mana de lucru dpdv calitativ a scazut drastic.
Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-07, 15:45   #30
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Exclamation Re: Viitor model VW: sub 8 mii de euro

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Trebuie sa intelegi un lucru, acest declin in fiabilitate a autoturismelor VW, se datoreaza faptului ca nemtii au deschis fabrici in turcia, in mexic, sau mai stiu eu unde, sau pur si simplu la fabrica din germania, nu mai lucreaza doar neamtzu, ci a venit si taranu de roman, (care el stie cum lucreaza), a venit turcu, unguru, etc etc. Deci mana de lucru dpdv calitativ a scazut drastic.
sa stii ca ai o fantastica dreptate....hai sa zic si io isi ia un om un passat prin 99 din romania etc...nou noutz...merge cu el pana 2002 (isi facuse un calcul si cica 4 luni statuse cu ea numai in service) apoi il vinde dupa aceeea prin 2003 isi ia tot un passat la mana a doua da scria made in germany pe el din 2002 si vin in romania cu el.imi momentul de fata tot masina aia o are si in afara de service masina aia nu stie ce e aia reparatie.....are 300 de mii de km si numa masina aia stie prin ce coclauri a umblat si a zis omu ca pana nu moare de tot nu o da nici mort!!!!de unde rezulta neamtu isi face pentru el masini restu.....nu ca n-ar vrea dar nu au cu cine sa ansambleze o masina asfel incat ea sa fie reusita!!!

si cu titicaru de sub 8000 de euro.....astea sunt prostii .....nu are cum sa existe o masina ieftina si buna!!!
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -