Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-07, 22:40   #16
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Quote:
Originally Posted by the_fury View Post
Arata super masinuta, am auzit ca apare si varianta sport a lui veyron de 1200 CP
iti dai seama .. la variantra sport .. un cip si nishte arcuri sport + evacuare + filtru se duce la mama draq )))


oricum superb exemplar .. ash vrea sa merg cu cainele in dreapta si sa scoata capu pe geam la 320 sa-i fluture falciile )
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-07-07, 00:22   #17
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Quote:
Originally Posted by Florin_Tei View Post
Arata bine si cabrio ! Cu respect !

off topic: La noi in tara exista vreun Veyron ?? (scz de off topic)
Avem 3 bucati de Veyron in Romania
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 23-07-07, 02:57   #18
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Quote:
Originally Posted by ameer View Post
Eu nu cred ca vor mai aparea prea multe variante la Veyron avand in vedere faptul ca grupul VW pierde 3,5 milioane la fiecare dintre cele 300 de veyronuri. Adica pierd in total 1 mld la treaba asta. Au facut-o ca sa relanseze marca pe piata... si nici nu veti mai vedea asemenea supermasini pe cel putin un deceniu de acum.
Poate o varianta cabrio dar mai puternice cam greu. Desi sunt reticent si cu versiunea cabrio, poza asta imi pare un photoshop...
pierderile sunt calculate prin raportul intre costurile de productie (care momentan nu mai cresc, cele cu adevarat mari fiind in research care s-a cam terminat) si banii incasati din vanzari... deci cu cat vand mai multe masini cu atat pierderile vor fi mai mici
Achim is offline   Reply With Quote
Old 23-07-07, 04:09   #19
ameer

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 271
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
pierderile sunt calculate prin raportul intre costurile de productie (care momentan nu mai cresc, cele cu adevarat mari fiind in research care s-a cam terminat) si banii incasati din vanzari... deci cu cat vand mai multe masini cu atat pierderile vor fi mai mici
Da aici cred ca ai dreptate. Dar totusi nu cred ca vor face prea multe, din cauza ca mai trebuie pastrata si exclusivitatea.
ameer is offline   Reply With Quote
Old 23-07-07, 09:05   #20
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Quote:
Originally Posted by Walderrama View Post
Avem 3 bucati de Veyron in Romania
No shit...eu am vazut poze numai cu unul.
Mai are careva poze cu celelalte 2, asta in cazul in care chiar exista.
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Old 23-07-07, 10:02   #21
VwCriss
VW Driver

Stage 5
 
VwCriss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 382
Member of:
[VW]
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Quote:
Originally Posted by Walderrama View Post
Avem 3 bucati de Veyron in Romania
daca ai ceva zi ca noi stim doar de cel de la Onesti a lu' ala cica regele autostrazilor din romania (A1)
care oricum nu il vetzi vedea pe strazi din 2 motive:
2. dl vrea sa il tina numai ca piesa de muzeu si il are ntr-un garaj meserias cu un mare perete din sticla inspre interiorul vilei lui;
1. dl regele ... nu are strada asfaltata inca asa ca numai pe platforma poate calatorii cu el pana in orasul onesti si de acolo pe sosea...(cica regele)..
__________________
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...-10390485.html

Cristi 0769.822.977
Cristi 0769.822.977
VwCriss is offline   Reply With Quote
Old 23-07-07, 11:18   #22
19tdi

Stage 5
 
19tdi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 456
Member of:
[Fiat]
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

dupa ce ca era un car de bani veyronu normal...scot acum si editie limitata de 80 de bucati...ma intreb la cat o sa ajunga pretul unuia SH dupa ce se vand toate cele 80 de bucati
__________________
powered by TDI,HTP and JTD
19tdi is offline   Reply With Quote
Old 23-07-07, 15:46   #23
Ratzza

Stage 4
 
Ratzza's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Mashina e tare...dar iti dau dreptate Criss nu are unde sa o scoata...dar macar si-a scos Lamborghini ala a lui...
Ratzza is offline   Reply With Quote
Old 24-07-07, 17:10   #24
ovytt
Audi Driver

Stage 3
 
ovytt's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 109
Member of:
[AUDI]
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

ce sa mai scrumezi k nici o o aprinzi bine si s-a terminat. oricum e frumos
ovytt is offline   Reply With Quote
Old 24-07-07, 17:55   #25
andrei.badea

Stage 4
 
andrei.badea's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
da e a lu fisu lu casuneanu din ce am inteles
Din cate am auzit eu .. nu-l mai are. Cik l-ar fi dat inapoi dupa vreo 2 sap ca nu avea pe unde sa mearga cu ea .. aku nush .. e doar din auzite.

On-Topic: Nush ce sa zic despre bugatti-ul asta .. nu m-am dat in vant dupa varianta normala niciodata .. chiar pot sa spun k imi displace total. Mult prea scumpa, urata, impractica. E facuta sa prinda 400 km/h si atat. Aku intrebarea mea e urmatoarea.. Cati dintre cei care si-au luat veyron, vor merge cu ea cu 400 kmh? Putini. Majoritatea o ia sa arate ca au bani. La fel si cu varianta cabrio. Numa k pe asta o limiteaza k nu mai prezinta siguranta la 400 km/h fara acoperis.
__________________
andrei.badea is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 10:44   #26
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

si eu st de aceeasi parere cu badea si dupa cum zice si el... prefer un McLaren F1... aia d amasina si distractie frate... sau un carrera gt etc... si mult mai ieftine si extraordinar de rapide si mai aratoase
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 12:44   #27
ameer

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 271
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
si eu st de aceeasi parere cu badea si dupa cum zice si el... prefer un McLaren F1... aia d amasina si distractie frate... sau un carrera gt etc... si mult mai ieftine si extraordinar de rapide si mai aratoase
Mclaren F1 sub 1 milion nu gasesti... Nu mi se pare chiar asa ieftin. Sau poate avem notiuni diferite asupra a ce este ieftin si ce nu.
ameer is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 19:48   #28
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

@andrei.badea: "Cati dintre cei care si-au luat veyron, vor merge cu ea cu 400 kmh?"
-cati dintre cei cu lamborghini murcielago merg cu 330 km/h ? sau cati dintre cei cu enzo merg cu 360 km/h ? Sunt de acord cu tine, ff putini. Viteza maxima impresioneaza doar ca un simplu numar pe o bucata de hartie, atat. Prea putini stiu ce inseamna sa sofezi cu viteza aia. Oricum...se stie...masina e ca un phallus, cu cat e mai scumpa, mai rapida si mai "stralucitoare" si mai extravaganta, cu atat mai bine. Noi, neavand bani de asa ceva, incercam sa vedem partea "practica", care la astfel de masini NU EXISTA !. La cei putrezi de bogati nici nu se mai pune problema astfel, ca doar ei nu se duc la cumparaturi cu veyronu'

@amphetamine:"...si mai aratoase"
- n-as baga mana in foc, ca un mclaren ar fi desemnat mai aratos. Cel putin dupa parerea mea, nu este. Cat despre un carrera gt...daca il vezi din fata si nu stii despre ce e vba, poti sa zici ca e si porsche boxter.
Cert e ca sunt destui snobi care sa cumpere asa ceva, altfel nu se risca sa se fabrice. Si inca mai citesc povestea asta cu "vai...VAG pierde nush cate milioane la fabricarea unui model veyron"...pff...dar sa mor daca eu cred asa ceva . Poate asta era conform unui calcul...cine stie cum, la inceputuri. Sunt sigur ca acum lucrurile stau altfel. Adica ei pierd pe vanzari cu golf V....si credeti ca sunt prosti sa piarda si pe alte parti ? Da, am inteles si eu ca fac asta doar ca sa isi demonstreze "capacitatea de hi-tech" dar ..pana cand ?? Bata la ochi, ba demonstram puterea noastra de inginerie cu nush cate sute de modele de veyron...hai mai facem si-un cabrio. Pe bune, nu cred ca VAG pierde la afacerea asta. Poate fi totul un joc de marketing sa zica omu' "mama ce exclusivista e masina asta !" pff..my as*!
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 01:48   #29
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Quote:
Originally Posted by VwCriss View Post
daca ai ceva zi ca noi stim doar de cel de la Onesti a lu' ala cica regele autostrazilor din romania (A1)
care oricum nu il vetzi vedea pe strazi din 2 motive:
2. dl vrea sa il tina numai ca piesa de muzeu si il are ntr-un garaj meserias cu un mare perete din sticla inspre interiorul vilei lui;
1. dl regele ... nu are strada asfaltata inca asa ca numai pe platforma poate calatorii cu el pana in orasul onesti si de acolo pe sosea...(cica regele)..
Pai de ce sa zic mai mult , avem 3 bugatti veyron si punct
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 21:09   #30
oliver

Stage 5
 
oliver's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 330
Default Re: Bugatti Veyron Cabrio

Nu nu , te inseli sigur , conform Politiei Rutiere Romane este inmatriculat in Romania doar un singur Bugatti Veyron . E zisa de stirile Antena3
oliver is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -