Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-07-07, 11:27   #61
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 2008 Audi Rs6

Quote:
Originally Posted by SFW View Post
la a5 spre exemplu este mai in spate ... este deasupra rotilor ...
La rs6, fiind acelasi model, e posibil sa fie tot in bot motorul
probabil ca la a5 nu se pune accent pe spatiul locurilor din spate.dar cam la toate seda-nurile audi motorul este in fata.am vazut la topgear cand au prezentat audi rs4.
__________________
Cristy65 is offline  
Old 24-07-07, 17:02   #62
ovytt
Audi Driver

Stage 3
 
ovytt's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 109
Member of:
[AUDI]
Default Re: 2008 Audi Rs6

e frumos da cred k v-a mai avea modificari fata de poze. in primul rand borbul nu cred k v-a ramane asha cu 320km/h maxim. cred k v-a arata 350 k la r8. al 2-lea rand unele poze sunt la vrajeala in aia cu bordu mai scrie shi radio europafm. iar la caii putere.. nu cred k v-a avea mai mult de 550. audi a lasat tot timpu lamborghini shi bugatti marca lor delux shi nu s-au bagat cu motoarele peste ele
ovytt is offline  
Old 24-07-07, 17:03   #63
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 2008 Audi Rs6

Quote:
Originally Posted by Cristy65 View Post
probabil ca la a5 nu se pune accent pe spatiul locurilor din spate.dar cam la toate seda-nurile audi motorul este in fata.am vazut la topgear cand au prezentat audi rs4.
Ideea era ca urmatoarele modele o sa urmeze exemplul lui a5, dar cum rs6 este tot pe baza A6-lui existent probabil ca va avea motorul tot in faruri ...
SFW is offline  
Old 24-07-07, 17:05   #64
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 2008 Audi Rs6

Quote:
Originally Posted by ovytt View Post
e frumos da cred k v-a mai avea modificari fata de poze. in primul rand borbul nu cred k v-a ramane asha cu 320km/h maxim. cred k v-a arata 350 k la r8. al 2-lea rand unele poze sunt la vrajeala in aia cu bordu mai scrie shi radio europafm. iar la caii putere.. nu cred k v-a avea mai mult de 550. audi a lasat tot timpu lamborghini shi bugatti marca lor delux shi nu s-au bagat cu motoarele peste ele
ce treaba are rs6 cu orice model lamborghini sau bugatti?
SFW is offline  
Old 24-07-07, 17:08   #65
ovytt
Audi Driver

Stage 3
 
ovytt's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 109
Member of:
[AUDI]
Default Re: 2008 Audi Rs6

fabrica audi detine lamborghini shi bugatti. cred k ai shi orbservat k motoarele de pe S-uri sunt luate dp lamborghini dar cu mai putin cai pentru a ramane inferiori. de exeplu v10-le de pe gallardo are 500 cai pe s6 are 435 shi pe s8 are 450 acelashi motor.
ovytt is offline  
Old 24-07-07, 17:33   #66
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: 2008 Audi Rs6

Quote:
Originally Posted by ovytt View Post
fabrica audi detine lamborghini shi bugatti. cred k ai shi orbservat k motoarele de pe S-uri sunt luate dp lamborghini dar cu mai putin cai pentru a ramane inferiori. de exeplu v10-le de pe gallardo are 500 cai pe s6 are 435 shi pe s8 are 450 acelashi motor.
doar V10-ele de pe gallardo il gasesti si pe alte masini de la audi.. pe S6 si S8.. ca V8-ul de pe Audi sunt dezvoltate de ei..
boy_wonder is offline  
Old 24-07-07, 17:35   #67
ovytt
Audi Driver

Stage 3
 
ovytt's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 109
Member of:
[AUDI]
Default Re: 2008 Audi Rs6

da sunt de acord cu u k v8-u e mai slabutz cel mai puternic e pe rs4 sau r8 cu 420 daia nu se gaseshte pe lamborghini
ovytt is offline  
Old 24-07-07, 17:42   #68
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: 2008 Audi Rs6

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
doar V10-ele de pe gallardo il gasesti si pe alte masini de la audi.. pe S6 si S8.. ca V8-ul de pe Audi sunt dezvoltate de ei..
o mica greseala.. V8-ul ... este dezvoltat de ei
boy_wonder is offline  
Old 24-07-07, 17:47   #69
andrei.badea

Stage 4
 
andrei.badea's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: 2008 Audi Rs6

Inca o tentativa de masina performanta de la Audi. Inca un esec daca ma intrebati pe mine. Aerodinamica lasa de dorit, tractiunea integrala e mult prea slaba d.p.d.v. al performantelor, motoru ala mai aveau putin si il scoteau prin bara fata. Si binenteles designu lor cu uni grila aia sau cum dracu ii spune ... care e faza k nu inteleg ce au vrut sa faca ... da tare urat le-a iesit. Per total, audi incearca, dar nu reuseste. Tot BMW(Chiar daca le-a facut cam uratele in ultima generatie) ramane regele masinilor sportive.

P.S. E strict parerea mea .. nu-mi sariti in cap ca nu aveti sanse sa-mi demonstrati contrariul.
__________________
andrei.badea is offline  
Old 24-07-07, 18:06   #70
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: 2008 Audi Rs6

Stai lishtinit ca nimeni nu o sa iti sara in cap, nimeni nu poate schimba parerea fixatilor... Cum po sa zici ca "inca un esec" din partea audi cand masina aia inca nici nu a aparut, nu a fost testata si sincer io nu am im minte un esec anterior din partea Audi...CLAR ca la toate modelele se putea si mai bine, ca de altfel la orice alta marca/masina, dar ESEC e un cuvant nepotrivit! Si mie imi place BMW enorm dar asta nu inseamna ca nu recunosc de la o posta o masina mai buna. NU o zic cu rautate, de departe, dar fi mai obiectiv chiar daca designu este ceva total subiectiv si lasa fixurile de "BMW - Regina manelelor...pardon, soselelor"
__________________
PaulMIG is offline  
Old 24-07-07, 18:24   #71
andrei.badea

Stage 4
 
andrei.badea's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: 2008 Audi Rs6

Quote:
Originally Posted by PaulMIG View Post
Stai lishtinit ca nimeni nu o sa iti sara in cap, nimeni nu poate schimba parerea fixatilor... Cum po sa zici ca "inca un esec" din partea audi cand masina aia inca nici nu a aparut, nu a fost testata si sincer io nu am im minte un esec anterior din partea Audi...CLAR ca la toate modelele se putea si mai bine, ca de altfel la orice alta marca/masina, dar ESEC e un cuvant nepotrivit! Si mie imi place BMW enorm dar asta nu inseamna ca nu recunosc de la o posta o masina mai buna. NU o zic cu rautate, de departe, dar fi mai obiectiv chiar daca designu este ceva total subiectiv si lasa fixurile de "BMW - Regina manelelor...pardon, soselelor"
Poate ca am exagerat un pic .. dar daca ar fi sa aleg intre BMW si Audi .. ar fi BMW fara sa clipesc. Recunosc k sunt urate astea din noua generatie .. dar se comporta asa cum trebuie.La Audi pana akum doar RS4 se comporta ca o masina sport fara tendinta de a subvira asa mare. Celelalte din pacate .. sufera rau de tot de sindromul subvirare.
andrei.badea is offline  
Old 24-07-07, 20:40   #72
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: 2008 Audi Rs6

ai 18 ani , permis de cateva saptamani/luni , conduci o dubita , probabil n-ai condus in viata ta o masina 4x4 sau RWD puternica...ai ca vis o masina 4x4 (orice 4x4 are tendinta de subvirare...numai tractiunea spate nu are nici o treaba cu subvirarea) si totusi aici zici ca vrei bmw ca nu are treaba cu subvirarea
ar trebui sa fi mai hotarat putin...

scuze pt offtopic
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline  
Old 24-07-07, 21:04   #73
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: 2008 Audi Rs6

deabea astept sa o am in garaj .de cand stiam ca o sa apara si tot nu mai venea.te omoara asteptarea asta sa vezi...''ba oare ii rupe pe bmw,oare ii rupe pe mercedes '' si chestii din astea.se pare ca asa au de gand.si pot sa o faca.doar ca presimy ca intr-un an doi iese un motor de la mercedes mai tare.tot timpul stau la panda mercedesul....
AR33COP is offline  
Old 24-07-07, 21:06   #74
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 2008 Audi Rs6

Quote:
Originally Posted by AR33COP View Post
deabea astept sa o am in garaj .de cand stiam ca o sa apara si tot nu mai venea.te omoara asteptarea asta sa vezi...''ba oare ii rupe pe bmw,oare ii rupe pe mercedes '' si chestii din astea.se pare ca asa au de gand.si pot sa o faca.doar ca presimy ca intr-un an doi iese un motor de la mercedes mai tare.tot timpul stau la panda mercedesul....
acuma nu zice ca iti cumperi unul chiar cand apare?

oricum deocamdata la putere e peste bmw si mercedes.o sa vedem ce va fi in viitor.
Cristy65 is offline  
Old 24-07-07, 21:13   #75
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: 2008 Audi Rs6

Quote:
Originally Posted by Cristy65 View Post
acuma nu zice ca iti cumperi unul chiar cand apare?

oricum deocamdata la putere e peste bmw si mercedes.o sa vedem ce va fi in viitor.
de ce nu?sau cel putin asa sper.niciodata nu m-a interesat forma mai mult ca motoru.nu prea e deosebire intre un a6 si rs6 decat sub capota.restu sint minore.il dau pe asta vechi la anu si mai pun ceva si il iau.dar inainte sa-l dau pe asta.va fi cam greu insa speranta moare ultima.
AR33COP is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -