Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-11, 16:27   #1201
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

arata urat rau asta, serios, am vazut-o eu live, zici ca era un dric modern. dar acum depinde de gustul fiecaruia. cred ca familiei adams le-ar placea.

numai sa fie neagra.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 16:13   #1202
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
unii chiar nu sunteti pregatiti pt generatii noi ... ar trebui sa ramaneti si sa conduceti coji vechi... woohoo.. dar sa arunci cu cacat in modele noi care arata delicios mi se pare cam deplasat.

cand vreodata o tigaie de e36 o sa arate mai bine decat cea din imagine? mai terminati-va cu prostiile .. ca suntem satuli cu toti de conducatori teribilisti si fani infocati de motani pisici si alte animale pe cale de disparitie
Sincer ... tu vorbesti serios?

Dar facem altceva ... cand il vor scoate din productie, sa ne uitam pe vanzarile animalelor si pe vanzarile acestui model, ok? Ca e clar ca nici un om cu 1% minte nu isi cumpara o masina urata ...
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 16:39   #1203
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Seria 5 GT chiar e sub orice critica, indiferent cat de noua este.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 21-05-11, 11:11   #1204
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Quote:
Originally Posted by RacerJunior View Post
Dar facem altceva ... cand il vor scoate din productie, sa ne uitam pe vanzarile animalelor si pe vanzarile acestui model, ok? Ca e clar ca nici un om cu 1% minte nu isi cumpara o masina urata ...
Pustiule tu mai ai 2 ani pana la permis, tu deocamdata habar n-ai cu ce se mananca o masina, habar n-ai ce inseamna sa bagi bani in piese, consumuri mari si altele.
E foarte simplu sa vorbesti cand n-ai masina, ai numai idei bune si nebunii in cap. Iti doresc sa ai si tu masina ta, sa vezi atunci cum e. Pana atunci nu-ti mai da cu parerea, ca-ti dai degeaba.

Imi place cum scrie in semnatura ta, ca placerea nu se masoara in litri/km. Mai vorbim peste 2 ani.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-05-11, 22:17   #1205
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

poate e copil de patron de peco si atunci e foarte adevarat ce spune colegul de 16 ani.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 21-05-11, 23:57   #1206
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
unii chiar nu sunteti pregatiti pt generatii noi ... ar trebui sa ramaneti si sa conduceti coji vechi... woohoo.. dar sa arunci cu cacat in modele noi care arata delicios mi se pare cam deplasat.

cand vreodata o tigaie de e36 o sa arate mai bine decat cea din imagine? mai terminati-va cu prostiile .. ca suntem satuli cu toti de conducatori teribilisti si fani infocati de motani pisici si alte animale pe cale de disparitie
Nu stiu daca si la mine te refereai dar, eu ziceam totul raportat la cat costa.....pai de banii la un E60 adica sa zicem 15000E, imi iau 5 E39 540i cu numere straine, unul in fiecare an si-l duc in dezmembrari cand nu mai pot merge cu el din varii motive si cred ca ies mult mai bine.
Aveti idee cam cat costa o serisare medie la un 530d E60? Intrebati un posesor, dar sa aveti un scaun prin preajma.

O tigae de E36 clar nu arata mai bine decat ozn-ul din imaginea aia, la fel cum nici 2000E nu arata nicidecum precum 50mii E. Noi urmarim raportul calitate-pret in principal.....cand te uiti numai la masini noi top-premium si high lux, atunci clar nu te mai intereseaza raportul asta, pt ca banii nu mai sunt o problema, dar asta e pt "top 300" deci sub 1% din populatie!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 13:27   #1207
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Nu stiu daca si la mine te refereai dar, eu ziceam totul raportat la cat costa.....pai de banii la un E60 adica sa zicem 15000E, imi iau 5 E39 540i cu numere straine, unul in fiecare an si-l duc in dezmembrari cand nu mai pot merge cu el din varii motive si cred ca ies mult mai bine.
Aveti idee cam cat costa o serisare medie la un 530d E60? Intrebati un posesor, dar sa aveti un scaun prin preajma.

O tigae de E36 clar nu arata mai bine decat ozn-ul din imaginea aia, la fel cum nici 2000E nu arata nicidecum precum 50mii E. Noi urmarim raportul calitate-pret in principal.....cand te uiti numai la masini noi top-premium si high lux, atunci clar nu te mai intereseaza raportul asta, pt ca banii nu mai sunt o problema, dar asta e pt "top 300" deci sub 1% din populatie!
tocmai.. ca topicul este Cea mai urata masina a momentului unde mi se prezinta e36 mai frumos decat superbitatea aia.. sa fim seriosi.. nu vorbim de raportul calitate/pret vorbim doar de designul masinii... care sa-mi fie cu iertare dar trebuie sa fii un pic dus cu capu' sa nu vezi diferentele.


ah si RacerJunior .. da, eu chiar vorbesc serios.. si cand o sa mai cresti o sa iti dais eama despre ce vorbesc
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 17:25   #1208
nicholas

Stage 4
 
nicholas's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 291
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Nissan Juke. E oribila (din punctul meu de vedere). Bineinteles ca sunt oameni pentru care masina asta e superba, dar sa trecem peste.
nicholas is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 18:04   #1209
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Eu incadrez Peugeot 3008 in top 5...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 20:11   #1210
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
tocmai.. ca topicul este Cea mai urata masina a momentului unde mi se prezinta e36 mai frumos decat superbitatea aia.. sa fim seriosi.. nu vorbim de raportul calitate/pret vorbim doar de designul masinii... care sa-mi fie cu iertare dar trebuie sa fii un pic dus cu capu' sa nu vezi diferentele.
Doar in gluma putea spune cineva asa ceva....cum am spus mai plastic mai sus: nici 2000E nu arata mai bine decat 50miiE si in plus eu am un E36 d-asta....nu ma plang de ea, dar stiu ca are destule neajunsuri, iar la capitolul design si dupa mine atat ca arata mai bine ca multe masini de pe strada mai ales cele mici, dar cam atat!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 20:18   #1211
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Yep, money can't buy taste.

Click image for larger version

Name:	01.jpg
Views:	349
Size:	291.1 KB
ID:	2015695 Click image for larger version

Name:	02.jpg
Views:	325
Size:	331.4 KB
ID:	2015696
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 02:49   #1212
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Doar in gluma putea spune cineva asa ceva....cum am spus mai plastic mai sus: nici 2000E nu arata mai bine decat 50miiE si in plus eu am un E36 d-asta....nu ma plang de ea, dar stiu ca are destule neajunsuri, iar la capitolul design si dupa mine atat ca arata mai bine ca multe masini de pe strada mai ales cele mici, dar cam atat!
nu cred ca m-ai inteles.. nu am nimic cu tine.. sau cu masina ta.. sau in general cu e36, doamne fereste, dar cred ca s-a inteles unde vreau sa ajung, nu?

adica oricat de fanatic ai fi si de nebun dupa modelu' x trebuie sa recunosti niste lucruri... asta e pt toata lumea !
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 08:43   #1213
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
Yep, money can't buy taste.

Attachment 2015695 Attachment 2015696
ce uratica e, si din spate sigla aia parca e butonu` de shut down )
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 12:22   #1214
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

nu e urata, e doar futurista rau.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 14:33   #1215
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Cea mai urata masina a momentului

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
nu cred ca m-ai inteles.. nu am nimic cu tine.. sau cu masina ta.. sau in general cu e36, doamne fereste, dar cred ca s-a inteles unde vreau sa ajung, nu?

adica oricat de fanatic ai fi si de nebun dupa modelu' x trebuie sa recunosti niste lucruri... asta e pt toata lumea !
Da, stai relax, nici eu nu agreez foarte tare modelul asta, dar in mare parte faptul asta imi da de mancare si-mi ingrasa bugetul(mai mecanicesc la bmw-uri si E36 in general pt ca sunt foarte multe deja). Treaba e ca timpurile se schimba, gusturile se schimba si plus de asta nici nu prea pot fi comentate gusturile, dar intr-adevar e ca si cum ai compara balerina cu matusa

Tre sa fii intr-o dunga bine sa iti placa la nebunie numai un model de masina si restul sa te lase rece....
Gixer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -