Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 06-06-07, 12:25   #76
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
Intradevar...ai dreptate,la o masina tre sa o conduci sa vezi ce poate si ce nu poate!Eu nu am condus prea mult masini si nu pot sa imi exprim f bine parerea,insa ma plimb cu masini de la 4000 euro pana pe la 100000( Audi S8 )...si ma plimb regulat cu masini premium si pot sa spun,si parerea asta o au multi,ca masinile germane sunt cele mai bune si cele mai renumite si eu nu zic fara cunostinta de cauza ca aia e asa si cealalta asa!...deaia germanele sunt si cele mai cumparate!!!asta nu inseamna ca nu mai sunt firme care sa faca masini care sa le faca viata grea la nemtzoaice insa in general Merc...Audi...VW...BMW...sunt masinile etalon!pe deasuprea VAG detine pe langa Skoda si Seat si Bugatti,Lambo,Bentley,!'mitul' masinilor germane a aparut datorita dominatiei lor contiune si a calitatii lor extraorinare.Eu nu am nici Passat si nici Laguna!De fapt eu nu am nimik...tatal meu are ce are,peste Passat si Laguna!Pe banii lui daca asi putea sa imi cumpar asi alege Passat...insa daca o sa cumpar pe banii mei munciti este posibil sa renunt la passat in fav lagunei dar mai e mult pana acolo!Cifrele vanzarilor sunt muuuult in fav passatului si cred ca nu toti posesorii de passat s-au lasat influentati de renumele de masini germane,deci eu zic ca passatul este un pic superior insa si la bani mai multi!de acum depinde si de gusturi!bafta
pana la urma masina care o ai e cea mai buna ... si crede-ma ca nu vrea nimeni sa iti stie situatia ta materiala ia-o ca un sfat... e un forum pe care ne discutam pasiunea pt masini nu ne laudam fiecare cu ce are
__________________
THE FUTURE BELONGS TO THE FEW OF US STILL WILLING TO GET OUR HANDS DIRTY.
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 14:04   #77
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

ar fi de preferat sa continuati sa va exprimati parerile despre laguna 3.. si daca tot vreti sa faceti comparatie cu passat sau cu alte masini asteptati sa apara mai multe detalii (gen pret, detalii tehnice, echipari, dotari..)
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 14:10   #78
mikinina

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

Corect...argumentele lui anaconda au picat toate...mi-am permis sa vorbesc despre laguna 2 pentru ca asta am si stiu foarte bine dotari,performante...
Pina acum pe siteul reno nu a aparut nimic...si n-o sa apara prea curind.Deja se fac reduceri de pina la 3000 euro ddp la unele modele.Ramine sa vedem preturile pt L3.
mikinina is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 14:46   #79
alex-mishu

Stage 4
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 189
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

Mi se pare mai mult un facelift...
Oricum, pare destul de simpatica...
alex-mishu is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 16:49   #80
z3r0m3CSL

Stage 4
 
z3r0m3CSL's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 228
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

Ii faina Imi place design-ul exterior da si interiorul arata fain !! si motorizarile o acceptabile.
z3r0m3CSL is offline   Reply With Quote
Old 07-06-07, 14:34   #81
Mastermindutz

Stage 3
 
Mastermindutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 106
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

interior superb, parte frontala frumoasa, lateral bun, spate oribil de tot...au dat-o in bara..sin prinvitza motorului de 2.0 diesel 140cp...nuj dc le-a luat atat sa-l scoata ...in grupul VAG exista de ceva timp...si are si cu 10nm mai mult:>
__________________
2.2 Turbo (ex)
Sk. Octava II 1.8 T
Fiat Bravo 1.4 16V

Viteza este cel mai mare duşman al omului! Dar să nu uităm că cel care fuge din faţa duşmanului e un laş!
Mastermindutz is offline   Reply With Quote
Old 08-06-07, 10:59   #82
RoadKnight

Stage 3
 
RoadKnight's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 94
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

interiorul e interesant, partea fatza nu imi place, in schimb profilul masinii e foarte reusit
RoadKnight is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 18:35   #83
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

mie imi place
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 23:20   #84
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

OMG abia acu vazui pozele botu e sinistru, spatele de la normala e groaznic, in schimb la break imi place spatele. e misto realizat. interioru ca interioru, dar sincer pare o masina de-aia pe baterii
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 18:05   #85
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

interesant...foarte interesant sa vedem daca preturile vor fii la mari decat precedent`ul
mareo is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 15:11   #86
goanta

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 3
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

Eu am mers cu masina asta cu mult inainte sa fie lansata pe piata...... Si am cateva sute bune de kilometri facuti cu ea..... A fost in probe la Uzinca Colibasi inainte sa o lanseze oficial pe piata. Ce-a mai ieftina Varianta costa 16.000 EURO cu tot, cu taxe...... Interiorul este foarte placut...... Ce nu mi-a placut la aia care a fost la uzina era bordu dintr-un material de ziceai ca e cauziuc... In rest interiorul era belea si aspectul ei exterior mi se pare super calumea
goanta is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 15:31   #87
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

cea mai ieftina varianta costa aprox. 18.000 euro cu TVA (17.900 euro) si nicidecum 16.000 euro..
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 16:34   #88
goanta

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 3
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
cea mai ieftina varianta costa aprox. 18.000 euro cu TVA (17.900 euro) si nicidecum 16.000 euro..
sigur 16mii costa. du-te si intereseazate sa-ti cumperi uan si os a vezi ce-a mai ieftina costa 16000
goanta is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 16:40   #89
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

Quote:
Originally Posted by goanta View Post
sigur 16mii costa. du-te si intereseazate sa-ti cumperi uan si os a vezi ce-a mai ieftina costa 16000
eu zic sa intri pe site la renault si sa ma lasi cu afirmatiile du-te si intereseaza-te sa-ti cumperi una..
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 21:55   #90
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Default Re: Renault Laguna 3 - primele fotografii oficiale

mi se pare superba masina, desii ca aproape detest masinile frantuzesti.
partea proasta la ele este ca au service-ul si piesele scumpe, dar cu motoarele bune, destul de fiabile.

asi opta din sec 1 pt laguna 3 in fata unui passat sau jetta, a4!
__________________
vectra b 170+++
NOScox is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -