Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-07, 19:15   #106
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

later post:
O intrebare (gen brainiac): de ce pe lotus elise este montat motorul de pe celica si nu cel de pe coupe?
Si in legatura cu faptul ca nu se mai fabrica, sa inteleg ca acest hyundai coupe este mai bun si decat supra, o alta masina produsa de toyota care nu mai este pe piata.

Dar sa revenim, ai o masina frumoasa, si mie mi-ar fi placut sa imi cumpar una, dar am ales celica de care sunt foarte multumit. in concluzie, avem 2 masini frumoase... care este mai rapida, asta depinde de sofer... bafta
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 19:33   #107
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Hyundai Coupe SIII

si mai pui k sunt shi rosii ambele... ....macar asta avetzi in comun , placerea ptr culoarea asta
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 19:39   #108
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

da... lucram aproximativ si in acelasi domeniu, maine poimaine aflu ca e vreo cunostinta
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 22:55   #109
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by gotti View Post
ba, tu sti macar cum te cheama?
Cum imi compari tu mie coupe-ul cu A4, passat si bmw la confort? Alea intra la clasa medie si li se spune limuzine si Coupe-ul este o masina sport care prin definitie este rigida si cu un confort mult mai redus. Eu ma iau oricand cu orice A4 passat si 320 (cu motoare de 2.0). Am facut C180 kompressor, am facut passat 2.0 tdi, am facut vectra 2.0 si nici macar nu sufar de soferie. Daca-i dau masina unuia care se pricepe face deranj mare.
Tu ai logan. Aia nu e masina. Nu stiu cum ai ajuns la un asemenea grade de tupeu si nesimtire ca, fiind proprietar de logan, sa faci coupe-ul cotet pe 4 roti
Habar n-ai de tine. Probabil ca te-ai suit doar in berline si logan. Esti ca romanii care inainte de revolutie nu-si doreau o viata mai buna pentru ca nu stiau ca exiasta o viata mai buna. Ii mai trezeau din cand in cand aia care mai plecau pe afara
Fiind proprietar de logan nu inseamna ca nu mai am alta masina...nu?insa nu o zic ca bineinteles voi o sa o luati ca pe o lauda...asa ca lasa si eu nu am comparat la confort cu a4...coupeul am zis ca este sub acele masini si la performante si la confort...sau poate nu...Imi cer scuze ca te-am jignit...insa loganul meu are alte destinatii nu cursele...si sunt multumit de el...cu toate ca am si alta masina...posibil mult mai scumpa insa imi face placere de fiecare data cand merg cu golanu si o accept ca pe o masina buna la bani putini...c'ya
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 22:59   #110
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
Fiind proprietar de logan nu inseamna ca nu mai am alta masina...nu?insa nu o zic ca bineinteles voi o sa o luati ca pe o lauda...asa ca lasa si eu nu am comparat la confort cu a4...coupeul am zis ca este sub acele masini si la performante si la confort...sau poate nu...Imi cer scuze ca te-am jignit...insa loganul meu are alte destinatii nu cursele...si sunt multumit de el...cu toate ca am si alta masina...posibil mult mai scumpa insa imi face placere de fiecare data cand merg cu golanu si o accept ca pe o masina buna la bani putini...c'ya
si e bine? ... cum itzi pare golanul k shi tzinuta de drum de pe locul din dreapta...sau tatal tau nu shtie k ii furi mashina noaptea shi dai ture de bloc?
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 23:05   #111
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Exclamation Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by ROSSI 46 View Post
4anaconda-mey copil copac...nici nu ai mers in viatza ta cu un coupeu shi nici macar nu ai condus vreunul...asa k nu mai vb prostii aiurea din gura aia k faci praf...

una la mana nici nu cred k ai fost prezent ma liniutzele din saturn
doi la mana nu ai fost la vreo cursa legala sau ilegala in viatza ta

coupeul galben din filmuletzele cu liniutzele pe care leai vazut shi tu aici pe forum avea o mare problema cu ambreiajul, adik patina in toate vitezele...iar dak ai fo fost la curse ai fi vazut cu ce mashini sa dat...2 octavii 1.9 tdi chipuite ambele iar despre cel care a trecut finishul primul nu se pot pronuntza nici macar protagonishtii cursei; a mai fost un passat 1.8 TURBO...care a fost umilit...shi o vectra de peste 150 de cai...

asa k prezintate tu la start cu orice mashina vrei fie ea shi mashina visurilor tale golanul de 1,6 16v...shi te asigur k o sa ai langa tine un coupe ... shi culmea exact ala galben de la curse ... dak nu ar fi avut problema cu ambreiajul in ziua aia te asigur k ar fi cashtigat toate cursele in care a participat coupeul....

asa k itzi spun k sfat nu mai fa galagie k faci praf shi te trage curentul dupa...dute la reprezentantza dacia de la voi de la craiova shi inchinate cu 2 maini la golanul 16v...k poate intro zi o sla ai shi ai sa faci legea
In locul tau m-asi mai gandi o data...eu cred ca am mers la destule curse ilegale/legale si am vazut cam cum sta treaba!si poti sa fii sigur ca nu e masina visurilor mele golanul 1.6 16v insa voi ca niste romani medocrii 'full de bani' o criticati...insa doar pe ea...masini mai slabe gen aveo,kalos dar si mai scumpe bineinteles ca nu le criticati ba chiar sunt super!
Se vede cum o i-a inainte skoda asa ca probabil(PROBABIL!!!)ar fi terminat primul!si mie mi se pare ca un 1.9TDI 105 CP chiar si cipuit teoretic este sub 2.0 coupe insa in practica e peste...doar motoru de 2 l e made in korea...Si octavia nu are pretentii sportive cum are coupeul si problemele la ambreiaj sunt datorita 'fiabilitatii' extraordinare!Si PS:nu am condus coupeu dar am mers cam 200 km cu unu ca a lu gotti...si mere bine insa nu are performante direct proportionale ca designu si ca pretentiile si cilindreea motorului...papa si
nu va lasati influentati de varsta de 16 ani(fara 2 luni)ca la varsta asta stiu si am vazut mai multe ca o gramada de pe aici care sunt mai batranei si mai tari in gura...bye bye
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 23:13   #112
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by ROSSI 46 View Post
si e bine? ... cum itzi pare golanul k shi tzinuta de drum de pe locul din dreapta...sau tatal tau nu shtie k ii furi mashina noaptea shi dai ture de bloc?
Sa stii ca la 110-120 km/h cum mere tati cu golanu e chiar stabil!si cand mai pun mana(piciorul)pe ea nu merg mai tare de 60 si e destul de manevrabil!si nu am condus-o in jurul blocului...dar daca vrei te astept si te fac o tura!
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 23:18   #113
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Hyundai Coupe SIII

man eshti simpatic sa mor eu...fii tare frate nu te lasa...las' k bine k multzi la varsta ta poate nu shtiau atatea...de ce sai faci netu asta face minuni'

defineshte ''mediocru'' shi zimi dupa tu unde te situezi?...ai facut ceva extraordinar k sa nu te consideri mediocru....aaaa da ai facut ai luat capacitatea shi eshti la liceu acum...e shi asta un merit bravo oricum...

aveo este peste golan...k idee

iar dak ma consideri pe mine unul full de bani t inseli amarnic...

hai sa nu mai umplem cu offtopicurile noastre k suparam lumea pe aici shi nu e frumos...

Last edited by ROSSI 46; 10-06-07 at 23:21.
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 23:23   #114
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by gotti View Post
sa inteleg ca pe la 60 de ani o sa ai nevoie de un motor de 700 cp?
Acum am intrat pe forum si am citit..Nu ma refeream la varsta ci la experienta in ale sofatului..La 60 de ani mi-as lua un ML cu vreo 700 cp :P
Intre disputa dintre celica si coupe, intradevar coupeul stock sta mai bine la design, in rest nu ma bag ca nu am mers cu ambele..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 23:32   #115
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Post Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by ROSSI 46 View Post
man eshti simpatic sa mor eu...fii tare frate nu te lasa...las' k bine k multzi la varsta ta poate nu shtiau atatea...de ce sai faci netu asta face minuni'

defineshte ''mediocru'' shi zimi dupa tu unde te situezi?...ai facut ceva extraordinar k sa nu te consideri mediocru....aaaa da ai facut ai luat capacitatea shi eshti la liceu acum...e shi asta un merit bravo oricum...

aveo este peste golan...k idee

iar dak ma consideri pe mine unul full de bani t inseli amarnic...

hai sa nu mai umplem cu offtopicurile noastre k suparam lumea pe aici shi nu e frumos...
Ultimul offtopic:mediocru zic eu adica sa nu excelezi la nimik,dar nu am zis ca eu nu fac parte din aceasta categorie si nu te-am inclus pe tine aici:P...insa chestia aia cu full de bani am bagat-o in ''ghilimele''...ca sunt multi retardati romani care au o masina la acelasi pret cu golanu dar alta marca...si zic ca mah nene eu am straina nu dacie si cand colo e mai scumpa si e versiunea de baza mai prost echipata decat loganu...dar ata e...si ei au parerea ca au bani ca nu au dacie......si ps Aveo nu e peste logan...a fost test in auto motor si sport:1-Accent 2-Logan 3-Aveo...care era si mai scump...si ms pt simpatie..))
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 00:19   #116
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Si nu...coupeul o i-a de la orice alta masina de 2 000 cmc(eu de fiecare data cand am zis ceva am argumentat...spre deosebire de u care doar vb ca sa nu taci...stie el cine)

A4 2.0 TDI 170 cp(verifica orice sursa de max 1luna vechime si o sa te convingi ca asa e!!!) 0-100 km/h 8,6 sec
320d 163 cp:0-100 km/h 8 sec
Merc C 200K(nu 180!!!) 0-100 9.1 sec deci cam ca si coupe insa ea are si cuplu mare si accelereaza si de la 100 in colo si sare de 200 v max a coupeului...chiar 235 prinde mercedesu
Hyundai Coupe 2.7 V6 0-100 km/h 8.2 sec!!!
2.0 0-100 km/h 9.1 sec!!!

Eu initial m-am referit la versiunea de 2 l(e si normal 2L vs 2L) si dupa cum vezi o i-a insa si versiunea de 2.7 V6!!!care e ceva peste 320d tot este cu 0.2 sec mai lenta si are 700 cmc si 2 cilindri in plus!cred ca iti dai seama ca ce spui tu sunt fabulatii...ca ai facut ca ai dres...sunt chestii subiective si depinde si de sofer.dupa cum vezi in aceleasi conditii coupeul o cam fura chiar si cu motorul de top...asa ca...bafta
si A4 are 2 TDI are 170 cp akm...dar ca sa inchiei fiecare isi cumpara ce ii place si ce isi permite...insa e pacat ca daca am eu daia,aia e cea mai tare...mentalitate de roman...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 01:55   #117
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
De ce nu vrei sa accepti ca este o masina care face exact cat dai? nu incerca sa convingi pe toata lumea ca este o super afacere sa iti iei coupe. eu ti-am zis doar ca atunci cand m-am tras cu un coupe nu mi-am luat rusinica. mai bine citesti tu inainte de primul meu reply sa vezi cum tu care citez, "nu intru pe discutiile despre celica pentru ca nu am nu am avut nu vreau sa-mi iau si nici nu am mers cu vre-una" spui ca este 11 clase peste celica.
iar ca design, fiecare sa zicem ca are un anumit target.
Dar intelege si tu o data ca nu fiabilitatea face ca aceasta masina sa fie atat de des intalnita pe strada, ci raportul calitate/pret.

Asa off-topic, te-am intrebat ce profesie nu ca sa vad cat castigi, ca sunt si constructori muritori de foame, vroiam doar sa vad daca ai vreo calificare care sa implice artele vizuale.



1) toate masinile fac exact cat dai. Nimeni (producator) nu o sa-ti vanda vreodata o masina de 50.000 pe 20.000. Si celica ta face exact cat ai dat pe ea
2) nu am incercat sa conving pe nimeni ca, cumaprandu-ti coupe faci vreo super afacere. Sti si tu prea bine ca nicio masina nu este o afacere ci din contra, o mare pierdere. Dar cand intra un individ si zice ca loganul face coupe-ul si pe urma zice ca coupe-ul este un cotet pe 4 roti (el avand logan) imi permiti te rog sa iau foc. Daca zicea unul cu logan ca celica (ca e aceeiasi clasa cu coupe-ul) ta e cotet pe 4 roti, eu il trimiteam la culcare, in umele tau.
3) am spus ca coupe-ul este 11 clase peste celica la design. Parere personala. In gusturile omului nu poti sa "te caci" . Cred ca e mai echilibrat
4) la alegerea unei masini toti romanii pun pe primul loc raportul calitate pret. Sunt si cativa (Tiriac, Columbeani, Gigi) care se uita la renumele marcii la fabilitate, etc. Daca ma gandesc bine pot sa extind afirmatia asta la tot globul pamantesc. Toti oamenii normalii care nu sunt bogati pun pe rimul loc raportul calitate pret. Tu cand ti-ai cautat masina n-ai bagat pretul la criterii de cautare? Iti trebuie bani multi de tot sa nu conteze deloc pretul.
5) nu cred ca trebuie sa ai vreo calificare in arte vizuale ca sa ai dreptul la o opinie referitor la "frumusetea sau uratenia" unui obiect
6) imi place fata (doar aia se vede) la masina ta. Am o slabiciune pentru masinile rosii S-o stapanesti sanatos
gotti is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 02:08   #118
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
Si nu...coupeul o i-a de la orice alta masina de 2 000 cmc(eu de fiecare data cand am zis ceva am argumentat...spre deosebire de u care doar vb ca sa nu taci...stie el cine)

A4 2.0 TDI 170 cp(verifica orice sursa de max 1luna vechime si o sa te convingi ca asa e!!!) 0-100 km/h 8,6 sec
320d 163 cp:0-100 km/h 8 sec
Merc C 200K(nu 180!!!) 0-100 9.1 sec deci cam ca si coupe insa ea are si cuplu mare si accelereaza si de la 100 in colo si sare de 200 v max a coupeului...chiar 235 prinde mercedesu
Hyundai Coupe 2.7 V6 0-100 km/h 8.2 sec!!!
2.0 0-100 km/h 9.1 sec!!!

Eu initial m-am referit la versiunea de 2 l(e si normal 2L vs 2L) si dupa cum vezi o i-a insa si versiunea de 2.7 V6!!!care e ceva peste 320d tot este cu 0.2 sec mai lenta si are 700 cmc si 2 cilindri in plus!cred ca iti dai seama ca ce spui tu sunt fabulatii...ca ai facut ca ai dres...sunt chestii subiective si depinde si de sofer.dupa cum vezi in aceleasi conditii coupeul o cam fura chiar si cu motorul de top...asa ca...bafta
si A4 are 2 TDI are 170 cp akm...dar ca sa inchiei fiecare isi cumpara ce ii place si ce isi permite...insa e pacat ca daca am eu daia,aia e cea mai tare...mentalitate de roman...




Ba eu acum am vazut ca tu ai 15 ani. De ce te bagi tu in discutia adultilor? Intra pe forumuri cu Pokemon si da-ti cu parerea acolo. Ce dracu sti tu despre masini? Doar ce-ai vazut la televizor. Am citit acum posturle tale dn urma si ma minunez ce-ti mai dadeai cu parerea. Lasa-ne mai copile cu loganurile tale si cu testele vazute la antena1 si platite de dacia. Au mai zis aia odata ca la euronkap loganul a iesit mai stabil decat passatul.
Chiar nu-mi place sa ma cobor la nivelul tau dar nu-mi mai compara motoare turbo cu motorul aspirat de pe Coupe. Vad ca-ti place sa citesti reviste dar cat de tembel sa fii sa spui ca Coupe-ul este cotet pe 4 roti? Ce termen de comparatie ai tu, ca n-ai mers decat cu autobuzul? N-ai vazut in viata ta un coupe de aproape, de urcat in el nici nu se pune problema ca vad ca tu iti dai drumul cand vorbesti despre logan. De ce nu-ti petreci tu vacanta de vara intr-un mod mai apropiat de varsta ta? N-ai prieteni sau ce se intampla?
gotti is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 11:24   #119
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Hyundai Coupe SIII

Quote:
Originally Posted by gotti View Post
Ba eu acum am vazut ca tu ai 15 ani. De ce te bagi tu in discutia adultilor? Intra pe forumuri cu Pokemon si da-ti cu parerea acolo. Ce dracu sti tu despre masini? Doar ce-ai vazut la televizor. Am citit acum posturle tale dn urma si ma minunez ce-ti mai dadeai cu parerea. Lasa-ne mai copile cu loganurile tale si cu testele vazute la antena1 si platite de dacia. Au mai zis aia odata ca la euronkap loganul a iesit mai stabil decat passatul.
Chiar nu-mi place sa ma cobor la nivelul tau dar nu-mi mai compara motoare turbo cu motorul aspirat de pe Coupe. Vad ca-ti place sa citesti reviste dar cat de tembel sa fii sa spui ca Coupe-ul este cotet pe 4 roti? Ce termen de comparatie ai tu, ca n-ai mers decat cu autobuzul? N-ai vazut in viata ta un coupe de aproape, de urcat in el nici nu se pune problema ca vad ca tu iti dai drumul cand vorbesti despre logan. De ce nu-ti petreci tu vacanta de vara intr-un mod mai apropiat de varsta ta? N-ai prieteni sau ce se intampla?
1)Eu nu cred ca varsta e asa importanta,dar exact ca inainte vorbesti ca sa nu taci si probabil nu prea inghiti ce am scris eu.Eu nu am facut nicio referire la varsta ta dar niciun post de aici nu arata ca unul scris de o persoana 'matura',de 27 ani!
2)Nu cred ca am mai scris ceva despre logan si in niciun caz nu am scris ce am scris ca am eu logan,ca nici macar nu am 1.6 16v...dar am zis ca mai am o masina dar initial nu am zis ce e(spre deosebire de u...)ca era posibil ca unii sa zica ca o lauda...sau cine stie ce...sau sa o considere jalnica si pe aia...cine stie...
3)Si pt varsta mea stiu destule despre masini(probabil mult mai mult decat stiai tu la varsta mea)asa ca nu mai face pe expertu aici si nush de ce te-ai enervat,parca ti-a dat cineva cu paru' in cap!
4)Si eu nu am comparat motoare turbo cu aspirate...a fost doar asa ca fapt divers...da vad ca nu are sens si mai degraba eu ma cobor la nivelul tau ca sa raspund la niste posturi cam ciudate...si vezi ca in 30 min incepe pokemon...eu ma uit asa ca ar fi frumos sa il vizionezi si u
5) sti=probabil de la subaru...cine stie,poate ce ai vrut u sa zici a fost ce STII tu...dar nu conteaza
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 12:33   #120
master1

Stage 3
 
master1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 166
Default Re: Hyundai Coupe SIII

mda, frumoasa masina dar trista partea de motorizare, primul motor de 1.6 practic nu are ce cauta in lista de motorizari iar restul sunt destul de cuminti comparativ cu exteriorul si interiorul

pentru pasionati mai exista variante dar destul de costisitoare......upgrade motor...
master1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -