Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-04-07, 18:07   #1
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Mustang de 900CP

Pure Power Motorsports au prezentat Shadrach Mustang, un biturbo in editie limitata. Face parte din seria "Signature Editions" si a fost nascut pentru a celebra doi campioni ai vitezei, Hubert Platt si Randy Payne.

Baietii de la Pure Power au luat un Mustang GT, model 2006, si au scos din motorul V8 de 4.6 litri nu mai putin 900 de cai putere.

Suspensiile au suferit modificari semnificative datorita utilizarii elementelor tubulare AJE, barelor antiruliu si barelor reglabile. De asemenea, s-au mai folosit amortizoare reglabile Ohlin. Discurile de frana Brembo au dimensiunea de 14 inch pentru rotile din fata si 13,5 inch pentru cele din spate. Jantele de 20 inch din aluminiu forjat sunt semnate de Weld Racing. Interiorul a fost imbunatatit cu bare antiruliu fixate deasupra scaunelor Recari din piele, pe care au fost inscriptionate numele celor doi piloti.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	aaaa.JPG
Views:	137
Size:	50.2 KB
ID:	249746   Click image for larger version

Name:	bbbbbbbb.JPG
Views:	111
Size:	58.2 KB
ID:	249747  
criss_cars is offline  
Old 13-04-07, 10:28   #2
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default Re: Mustang de 900CP

Amortizoarele ohlins ca amortizoarele, dar puntea aia spate tot de papuc e?
einstein1984 is offline  
Old 13-04-07, 16:02   #3
DaciaGID

Stage 5
 
DaciaGID's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 325
Default Re: Mustang de 900CP

Sunt un mare admirator al mustangului, Ford mustang 69' preferatul meu, Iar acest frate mai mare de 900 de cai putere este o adevarata fiara pe sosea. Adevarati ingineri si designeri cei care au construit masina.
__________________
Feriti-va de comenzi de produse pe net adresa nr de tel tot !! eu sunt in mare problema cu mafia ! https://forum.4tuning.ro/showthread.p...21#post1091021
DaciaGID is offline  
Old 13-04-07, 17:17   #4
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Mustang de 900CP

foloseste te rog seach inainte de a posta, pentru a vedea daca nu cumva exista deja topic.
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...359#post517359
RoSonic is offline  
- Copyright 2026 4Tuning -