Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 21-11-12, 11:44   #1
levent_octavian

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 10
Default nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Cred ca toata lumea stie ca in judetul Mures se trag multe tepe cu masini. MIRCEA LAZAR (0744861221) este una din persoanale de care ar trebui sa ne ferim. Povestea e lunga, dar in primul rand vreau sa subliniez faptul ca aceasta persoana nu este deloc de incredere, in schimb minte foarte frumos. Motivele care m-au determinat sa scriu pe forum sunt urmatoarele:
- Km dati inapoi(multi)
- Carte de service falsa, nimic din ce scrie pe cartea de service nu este adevarat
- Becul din bord care semnalizeaza o problema la motor a fost dezactivat
Probleme foarte grave...consider eu..., persoana clar rau intentionata!!

As fi bucuros sa vad si alte persoane care sa completeze o lista cu astfel de oameni de care trebuie sa ne ferim!!
levent_octavian is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 18:17   #2
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Da ce ai patit omule ai fost inselat de bisnitari
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 18:28   #3
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Se trag tepe peste tot in orice domeniu ... daca nu deschizi ochii belesti p@#a !
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 18:56   #4
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Se trag tepe peste tot in orice domeniu ... daca nu deschizi ochii belesti p@#a !
Asta e o realitate trista.

Ideea initiatorului poate fi buna si rea. Buna, ca am avea o lista la dispozitie, pentru a elimina teparii. Rea, pentru ca teparii ar putea profita de ocazia asta, sa scoata concurenta (cinstita daca se poate spune) din joc.
Din moment ce nimic nu poate fi dovedit, e cam inutil topicul.
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 19:16   #5
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Dar totusi e bine sa te feresti de ei daca ar scrie toti numele TEPARIPOR aicisau sti cu cine ai de aface totusi
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 20:04   #6
jemanje

Stage 2
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 47
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Este o intrebare nu o acuzare: stie cineva ceva despre Kampean Auto din Targu Mures?

Vad pe autovit ca au masini frumoase, ieftine si curate. A cumparat cineva vreo masina de la ei?


Multumesc.
jemanje is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 20:45   #7
levent_octavian

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 10
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Quote:
Originally Posted by jemanje View Post
Este o intrebare nu o acuzare: stie cineva ceva despre Kampean Auto din Targu Mures?

Vad pe autovit ca au masini frumoase, ieftine si curate. A cumparat cineva vreo masina de la ei?


Multumesc.

Eu personal nu stiu nimic de aceasta firma, dar ma repet putin, cei din Mures si Salaj au o reputatie foarte proasta, sa verifici foarte bine masina, fara diagnoza sa nu iei nimic, foarte putine masini care sa nu aiba km dati inapoi. Eu nu ma contrazic cu nimeni, spun doar ce stiu si in cunostinta de cauza, cine vrea poate sa ia in calcul, cine nu...succes mult! o zi buna tuturor
levent_octavian is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 21:54   #8
levent_octavian

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 10
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Am vazut si eu un anunt in care masina avea 92.000 km initial, apoi mi-a spus ca s-au facut deja 97.000, cum poti acumula 5000 km in aprox 3 zile in conditiile in care masina nu are nici un fel de numere si a fost adusa pe platforma? Apoi am vazut pe cheia de rezerva un breloc plastifiat cu datele masinii, pe care erau inscrisi si cei 191 000 km pe care ii avea initial masina cand a fost adusa din Germania. Mare grija la amanuntele astea...
levent_octavian is offline   Reply With Quote
Old 09-02-17, 13:19   #9
RobertAlbu

Stock
 
Join Date: Feb 2017
Posts: 2
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Nicolas - Constanta : 0733606888

Cred ca toata lumea stie ca in judetul Constanta se trag multe tepe cu masini.NICOLAS (073360688 este una din persoanale de care ar trebui sa ne ferim. Povestea e lunga, dar in primul rand vreau sa subliniez faptul ca aceasta persoana nu este deloc de incredere, in schimb minte foarte frumos. Motivele care m-au determinat sa scriu pe forum sunt urmatoarele:
- Km dati inapoi(multi)
- Carte de service falsa, nimic din ce scrie pe cartea de service nu este adevarat
- Becul din bord care semnalizeaza o problema la motor a fost dezactivat
Probleme foarte grave...consider eu..., persoana clar rau intentionata!!
- Masina lovita si reparata si vanduta ca si fara accident !!!!

As fi bucuros sa vad si alte persoane care sa completeze o lista cu astfel de oameni de care trebuie sa ne ferim!!

Aveti un exemplu mai jos sa vedeti ce minusuri are la partea de echipare !!!

Tiguan alb 2013 / 110 cp / WVGZZZ5NZDW525186



https://www.***********/anunt/volksw...&id_at=6000023
RobertAlbu is offline   Reply With Quote
Old 09-02-17, 16:47   #10
RobertAlbu

Stock
 
Join Date: Feb 2017
Posts: 2
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-b
RobertAlbu is offline   Reply With Quote
Old 03-07-17, 14:40   #11
Ch.Ank

Stock
 
Join Date: Jul 2017
Posts: 1
Default Re: nume de TEPARI AUTO de care trebuie sa ne ferim

Quote:
Originally Posted by jemanje View Post
Este o intrebare nu o acuzare: stie cineva ceva despre Kampean Auto din Targu Mures?

Vad pe autovit ca au masini frumoase, ieftine si curate. A cumparat cineva vreo masina de la ei?


Multumesc.
Buna! Dupa experienta de sambata asta, clar m-as feri de Kampean Auto!
Au la vanzare mai multe autoturisme Passat in Targul auto Tg. Mures. Pe noi ne-a interesat una dintre ele, gasita on-line. Am discutat cu vanzatorul ( la tel. 0746191095), de mai multe ori in timpul saptamanii trecute. Am stabilit ca sambata, 01.07, dupa ora 10.00, sa venim de la o distanta de cca 350 - 400 km, pentru a vedea masina respectiva ( el sustinand ca abia duminica mai are alti potentiali clienti programati).
Am ajuns in Targul auto al orasului, acolo unde erau parcate masinile Kampean Auto si, inainte de a contacta vanzatorul, am vrut sa vedem masina. Ne-am dat seama ca defectele masinii sunt incompatibile cu descrierea de pe site ( far dreapta schimbat - masina fusese avariata pana aproape de portiera, lucru care se vedea pe dedesubt; interior deteriorat - in comparatie cu "impecabil", cum fusese descris etc.).
Langa Passat-ul respectiv era insa un altul, al aceluiasi vanzator, care ne-a atras atentia.
Intre timp, vanzatorul, fara sa stie ca noi ne plimbam prin targ, a venit, a scos "in probe" masina care ne interesase pe noi initial ( cand l-am sunat, noua ne-a zis ca e iesit cu client, insa era singur in masina).
Cand, la intoarcere, a fost intrebat daca are cheile celeilalte masini, a reactionat foarte urat, cu injurii si acuze, tot la adresa noastra, poatentiali cumparatori. Ba mai mult, ne-a spus ca paguba noastra, de cca 800 km, nu e nimic fata de ceea ce i se intampla lui, cand ajunge in Germania, dupa 1500 km, si nu mai gaseste masina.

Precizez ca masinile acestui vanzator sunt retusate foarte artistic si, la o analiza mai atenta, se pot observa foarte multe probleme.
Individul este unul violent verbal, care ar trebui exclus de pe piata aceasta. Nu suporta verificari din partea nimanui si nu are niciun fel de scrupule!
Ch.Ank is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -