Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-07, 15:47   #76
alex-mishu

Stage 4
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 189
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

Pt o Dacie ....merge...
Iar la pretul asta e chiar bunicica...
In legatura cu portierele din spate as avea ceva de comentat...dar ma abtin
alex-mishu is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 19:34   #77
ShinyG

Stage 3
 
ShinyG's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 134
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

Baietii de la Renault continua sa diversifice gama Logan ceea ce e foarte OK. In curand Logan va fi un nume mondial, iar toti cei care il contesta o sa-si muste buzele. Toate telenovelele din America de Sud, filmele indiene si documentarele de razboi din Iran o sa fie pline de Logane...
E simplu baieti: masina ieftina, ok, cu ceva defecte de conceptie care sunt acceptabile din prisma pretului => succes financiar. Succes financiar pe care o sa-l aiba si firmele care cumpara van-ul, pt ca spre deosebire de toti minorii plini de FnF de pe formumul asta, pe ei ii intereseaza CAT, CUM si mai ales CAT DE IEFTIN cara Loganul van. Si din prisma asta, masina e mult peste orice se gasete pe piata la ora actuala.
A spune ca un van arata urat e ca si cum ai spune ca un SL65 AMG consuma mult!!! Stupid dar mai ales irelevant!
Scualrea ba romani, nu mai umpleti forumurile de spam inutil de genul "dacia tot dacie" sau "dric", pt ca nu va plateste nimeni sa va cresteti numarul de posturi, e doar o manie inutila romaneasca, de genul CS cate 10 ore pe zi, mass-uri pe mess, politica, fotbal, etc. Ce e ironic este ca sub scuza ca "am dreptul sa-mi exprim opinia" oamenii uita ca trebuie sa stie si CUM sa-si exprime opinia...

Scuze daca am deviat de la subiect, dar ma freaca la creieri de multe luni modul in care posteaza bajetii pe 4tuning...

P.S. iar o sa vina valuri de private-uri cu injuraturi...
__________________


The one and only!
ShinyG is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 11:25   #78
alicee

Stage 3
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 124
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

corect shinyg
alicee is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 19:08   #79
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Thumbs up Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

Quote:
Originally Posted by ShinyG View Post
Baietii de la Renault continua sa diversifice gama Logan ceea ce e foarte OK. In curand Logan va fi un nume mondial, iar toti cei care il contesta o sa-si muste buzele. Toate telenovelele din America de Sud, filmele indiene si documentarele de razboi din Iran o sa fie pline de Logane...
E simplu baieti: masina ieftina, ok, cu ceva defecte de conceptie care sunt acceptabile din prisma pretului => succes financiar. Succes financiar pe care o sa-l aiba si firmele care cumpara van-ul, pt ca spre deosebire de toti minorii plini de FnF de pe formumul asta, pe ei ii intereseaza CAT, CUM si mai ales CAT DE IEFTIN cara Loganul van. Si din prisma asta, masina e mult peste orice se gasete pe piata la ora actuala.
A spune ca un van arata urat e ca si cum ai spune ca un SL65 AMG consuma mult!!! Stupid dar mai ales irelevant!
Scualrea ba romani, nu mai umpleti forumurile de spam inutil de genul "dacia tot dacie" sau "dric", pt ca nu va plateste nimeni sa va cresteti numarul de posturi, e doar o manie inutila romaneasca, de genul CS cate 10 ore pe zi, mass-uri pe mess, politica, fotbal, etc. Ce e ironic este ca sub scuza ca "am dreptul sa-mi exprim opinia" oamenii uita ca trebuie sa stie si CUM sa-si exprime opinia...

Scuze daca am deviat de la subiect, dar ma freaca la creieri de multe luni modul in care posteaza bajetii pe 4tuning...

P.S. iar o sa vina valuri de private-uri cu injuraturi...
cred ca dupa postul asta poate sa se inchida topicul, ai sintetizat totul aici, foarte bine gandit.
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 22:46   #80
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

o sa prinda super bine la carat ceapa si cartofi ... nu ii trebe taranului din romania usi culisante si alte vrajeli. sa aiba omu pe unde da jos marfa si e multumit.
monk is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 02:17   #81
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

Marfa masina... chiar marfa rau fata de restul din gama logan. Nu sunt nici PRO nici CONTRA logan, nu mai e chiar dacie dar e mana de lucru romaneasca si material de ce-a mai slaba calitate frantuzeasca parerea mea. Oricum loganul e o masina ok pt. romania. Mai ales VAN-ul asta care pare destul de OK. Nu e nici scump.
Un mic Off-topic : Un motor TDI si sa mai lase de spate modelul sedan si ar fi super ok masina, chiar mi-as cumpara daca ar fi mai lasat de spate.
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 13:58   #82
Aditzu03

Stage 1
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 12
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

da dak stai sa analizezi e un break fara geamuri......si totusi care`i schimbarea in afar de asta, tot motorizarile alea..... cutie postala....shamar.Dak tot au avut atatea vanzari mai bine faceau ceva frumos, care sa se ridice cat de cat la nivelul celor de afara!
Aditzu03 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 14:20   #83
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

Logan VAN
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dacia logan van.jpg
Views:	80
Size:	206.3 KB
ID:	209374   Click image for larger version

Name:	dacia logan van copy.jpg
Views:	118
Size:	589.8 KB
ID:	209375   Click image for larger version

Name:	dacia logan van copy cameleon.jpg
Views:	89
Size:	612.8 KB
ID:	209376  

Gabi is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 15:08   #84
alicee

Stage 3
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 124
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

Quote:
Originally Posted by PH-04-WPD View Post
Marfa masina... chiar marfa rau fata de restul din gama logan. Nu sunt nici PRO nici CONTRA logan, nu mai e chiar dacie dar e mana de lucru romaneasca si material de ce-a mai slaba calitate frantuzeasca parerea mea. Oricum loganul e o masina ok pt. romania. Mai ales VAN-ul asta care pare destul de OK. Nu e nici scump.
Un mic Off-topic : Un motor TDI si sa mai lase de spate modelul sedan si ar fi super ok masina, chiar mi-as cumpara daca ar fi mai lasat de spate.
si dci-ul e reusit, macar nu consuma ulei ca un tdi pd
alicee is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 15:21   #85
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Logan VAN
super tare
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 18:27   #86
OctaviaRS

Stage 4
 
OctaviaRS's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 217
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

cea mai urata...doar pt marfa atat...fara sa te vada lumea cu ea...
OctaviaRS is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 18:48   #87
alicee

Stage 3
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 124
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

Quote:
Originally Posted by Aditzu03 View Post
da dak stai sa analizezi e un break fara geamuri......si totusi care`i schimbarea in afar de asta, tot motorizarile alea..... cutie postala....shamar.Dak tot au avut atatea vanzari mai bine faceau ceva frumos, care sa se ridice cat de cat la nivelul celor de afara!
de cate ori sa se repete ca nu prea conteaza la o asemenea masina cum arata. Stii cum arata doblo-ul de dinainte de facelift? porcusorul i se zicea :P l-a impiedicat asta sa fie foarte bine vandut in romania? s-a explicat mai sus ce il intereseaza pe cineva care comanda un asemenea tip de masina. comentariile cum ca e frumoasa , e urata sunt doar comentarii ale celor de pe margine ,de obicei fara carnet si fara bani castigati de ei. sau care poate nu stiu ce inseamna distributia si cu ce se mananca
alicee is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 19:42   #88
bizkuite

Stage 4
 
bizkuite's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 203
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

deja imi place cum se largeste gama de modele la dacia, berlina, break, acu van...
mai lipseste un pick-up si ceva sport cu 2 usi
bizkuite is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 19:46   #89
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

directorul de la dacia fur..nush cum il cheama a declarat ca pana in 2009 o sa fie 6 variante de caroserie diferite, 3 sunt deja celelalte trei ramne sa ne imaginam care vor fi
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 20:38   #90
alexerix

Stage 4
 
alexerix's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 191
Default Re: Dacia prezinta noua furgoneta Logan VAN

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
directorul de la dacia fur..nush cum il cheama a declarat ca pana in 2009 o sa fie 6 variante de caroserie diferite, 3 sunt deja celelalte trei ramne sa ne imaginam care vor fi
Scz de off topic: o sa fie bestial un Logan Coupe sau CC desi nu cred ca o sa se ajunga pana aici.
alexerix is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -