Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-11, 23:49   #61
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Poti sa le faci si in chineza. Oricum esti inutil pt acest forum cu asemenea conceptii.
rdy4ever is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 09:31   #62
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Pustiul asta are o idee bine infipta in cap, si n-ar accepta alta nici daca i l-ai crapa.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 09:53   #63
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
Bine am inteles ce ai scris mai sus ) cele 10 porunci dumnezeiesti par mai credibile decat ce ai insirat tu acolo ...Esti si tu vreun Admin ceva pe aci? ...Urmatoarele postari pe forum pe care le fac o sa fie in engleza sa va vad atunci care mai de care mai destepti
nu e vorba ca e moderator dar pur si simplu e deranjant ceea ce faci tu.
este lume care e pe forum de cativa ani buni si sunt interesati de ceea ce se intampla pe aici si e deranjant cand apare unul nou ca tine pe forum care crede ca le stie tot si face doar cum crede el. ca adaptati-va voi dupa stilul meu de a fi nu eu sa-mi adaptez stilul la forum si ale regulilor lui. sunt si alea puse cu un scop, asa ca baga bine la cap si nu face pe desteptul.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 21:18   #64
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Pustiul asta are o idee bine infipta in cap, si n-ar accepta alta nici daca i l-ai crapa.
Comentariul asta chiar mi a placut
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 21:55   #65
ev-do
Skoda Driver

Stage 3
 
ev-do's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 157
Member of:
[SKODA]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Acum, serios. Chiar trebuie sa cautati motiv de carcota din orice? Sunt alti useri, mult mai vechi, care folosesc expresii de genu' "a-m mers", etc. Uneori, uita ca mai exista si cratima printre taste. Si totusi, eu am inteles in mare parte ce a vrut sa zica hiperul. Frumos ar fi sa vorbim cat mai corect, dar nu putem impune nimanui un nivel de "corectitudine gramaticala"... Stiti, fiecare cat poate. Nu trebuie sa urlam pe la toate colturile cum sa vorbim, prin simplul fapt ca o facem bine, dam un exemplu.


Totusi, e un forum mare, si eu, ca un user mic, am niste pretentii, mai ales de la cei vechi si "apti"...

Toate cele bune.
__________________
ev-do is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 21:31   #66
cipi_SKG

Stage 5
 
cipi_SKG's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 320
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Mondeo/Jaguar X-Type, Vectra C, Saab 9-3/9-5, Alfa GT... cam aici.
asa as alege si eu !
cipi_SKG is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 14:48   #67
Radu_Toretto93

Stage 4
 
Radu_Toretto93's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 196
Member of:
[2 Roti]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Honda Accord
Radu_Toretto93 is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 22:46   #68
spiner

Stage 3
 
spiner's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 124
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

VW Golf 4 sau 5
spiner is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 18:39   #69
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by spiner View Post
VW Golf 4 sau 5
Nu gasesc golf 5 la banii astia iar 4 nu mi place
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 23:26   #70
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

PEUGEOT 407 ST Confort HDI 136 CP an 2006 are undeva la 97.000 km....

e 7995 euro detalii si poze aici >>>>>

http://www.coches.net/peugeot-407-st...5098-covo.aspx



SAU :

OPEL Vectra Elegance 1.9 CDTI 8v 120 CV an 2007 are undeva la 65.000 km...

e tot 7995 euro >>>>>>>>>>

http://www.coches.net/opel-vectra-el...5077-covo.aspx



Preturile sunt verificate si reale !!!!

As inclina mai mult spre cei 136 de cai ai peugeotului cu toate ca la interior ma atrage mai mult finisajul celor de la opel...

Astept pareri !!! As achizitiona una dintre ele
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 10:49   #71
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Te provoc sa le inmatriculezi

OT: Golf 5
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 11:45   #72
hiperul

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 34
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by JohnnyX View Post
Te provoc sa le inmatriculezi

OT: Golf 5
Sa stii ca e o adevarata provocare ) 1600 euro cam asa din cate m am interesat eu Ar merita o bomba astia din parlament...au noroc ca nu sunt magazine cu explozibil cum erau cele cu etnobotanice ca de 10.000 euro le luam niste dinamita Cu toate astea prefer sa o iau de acolo decat de aici...Aici te duci in targ si iei toate cacaturile lovite si refacute...N am incredere in teparii astia din targuri...Si al doilea lucru prefer sa dau 1600 euro la inscris decat sa o cumpar din tara fara jante si fara clima...cand vad capacele alea de plastic am alergie si ma apuca toti draccii )
hiperul is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 11:57   #73
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Bin Laden style Ar mai fi o solutie (mai pasnica), sa ii dai in judecata, dar e posibil sa iesi mult mai pagubit. Au si strainii tzeparii lor, nici o tara nu duce lipsa de asa ceva. Ca la noi sunt mai multi, e alta poveste...
__________________
Cee`d
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 12:02   #74
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

Quote:
Originally Posted by hiperul View Post
Daca in spania e o clima inferioara celei de la noi inseamna ca masinile din romania sunt carutze ) ...Inca o data spun...audi a4 din 2005 are 5 ani ma nebunule ) cat ai vrea sa dai pe ea 20.000 ) inseamna ca esti copil...spaniolii nu sunt ca noi sa tina toata viata o masina...dupa 4 5 ani maxim se plictisesc de ea plus ca apar modele noi sunt altfel de conditii acolo....in spania se fac licitatii la masini mai des decat se liciteaza pe siteul okazii . ro ) daca ai cunostiinte scoti un a4 frumusel in 7000 euroi da' deh...mentalitatea voastra de rumani ...mai repet audi nu e bmw sau mertan...mai au de lucru sa atinga cota aia... faza cu zgarieturile e adevarata...dar nu inseamna ca toti proprietarii sunt la fel...
Mai omule.... tie nu iti trebuie alfa, lexus si jaguar(alea necesita o anumita prestanta, caracter), tie iti trebuie un TDi, asa cum spunea cineva mai sus, esti genul ala de om. Daca vezi ca lumea sare sa te ajute... tu de ce le raspunzi rautacios? Crezi ca forumul asta e la dispozitia ta?gratuit? Si la urma sa te pishi pe parerile baietilor asa cum ai face pe loganul lui taicatu?(apropo de logan, nu cred ca ai sa intelegi vreodata ca nu e facut pt 150/h si ca taica-tu nu l-a cumparat de nebun asa cum zici tu. Cand o sa ajungi la varsta lui o sa il intelegi). Du-te in Spania si ia-ti singur masina si nu ne mai plictisi pe noi aici, da vezi sa nu vii acasa cum au venit altii si cu banii luati si cu ochii vineti.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 13:33   #75
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: 7000 euro...ce masina ti ai lua?

uite , parerea mea http://www.depozitauto.ro/vand-toyot...-id101016.html
am asceva la casa merege foarte bine nu consuma mult, siguranta a fost primul lucru pt carea am cumparato 10 air-bag uri la baza
nu mai vorbesc de fiabilitate
umblu cu masina la vanatoare pescuit nu scartaie nimic fata de passaturi din anii ei

zic ca merita negociata masina
__________________
roli is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -