Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 22-11-09, 08:09   #16
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Nu stiu de ce credeti voi ca si-au batut joc de tara noastra, probabil prin faptu ca ne-au asociat minoritatilor (ungurilor si tiganilor), dar au facut o reclama foarte buna mai ales Transfagarasanului, vad ca multi vor sa mearga dupa ce au vazut emisiunea la Top Gear, cred ca vara din 2010 o sa fie destul de aglomerat Transfagarasanul.Eu ma bucur ca am fost prima data pe acolo vara asta si cred ca o sa merg si la vara.Comerciantii de la Balea Lac o sa fie cei mai fericiti ca o sa mearga mai multi straini si o sa aiba pe cine sa pacaleasca cu 1 kg cascaval = 50 lei ).Mie mi-a placut foarte mult si de sunetul masinilor in tunelurile de sub Casa Poporului.
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 11:16   #17
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Emisiunea a fost foarte realista, cu bune si rele, asa cum e tara in realitate. Dupa cum s-a vazut au mers cu masinile si pe autostrada care din elicopter arata destul de bine, nu numai pe drumuri proste. De asemenea, transfagarasanul nu are nici el un asfalt de vis care sa puna in valoare frumusetea extraordinara a traseului. Per total, umor de cea mai buna calitate si cum zicea un coleg mai sus, emisiunea a facut o reclama transfagarasanului pe care nu va reusi Udrea s-o faca 100 ani de acu incolo !

PS : Am ras cu lacrimi la momentul in care mergeau ei pe drumul ala de tara si pe dreapta a aparut o gloata de tigani ce construia naiba stie ce din lemn iar Clarkson a zis : "Oh my god...it's a public execution ! "
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 01:10   #18
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Eu propun sa ne facem rezervarile in ordinea in care am postat...deci nu e corect sa ne ingramadim toti acolo buluc la vara! (Romani si toate natiile care mai vad filmul si is OMG!!! Next Summer: TRANSFAGARASANUL!!!)...vara care vine 4tuning members only!

Lasand gluma pe dreapta si trecand pe langa ea in viteza haideti sa vedem partea buna din chestia asta...facem o gasca de masini ale membrilor 4tuning, stabilim o data si o locatie si mergem toti intrun fel de excursie de vreo 3 zile...ar fi prea belea! Ne organizam frumos, facem un thread special pentru chestia asta de prin primavara, lipim stickere pe masini cu numele userului (nu toti ne stim dupa masini), ii dam un nume...o chestie...poate incepem si noi un fel de Gumball ) (joke)...dar poate facem o chestie misto...mie cel putin miar placea sa merg intro gasca de prieteni care ii am aici si suntem toti pasionati de masini & tuning si nu singur...of course! Destinatia e Balea Lac! Playgroundul e Transfagarasanul...si mergem pe acolo cam peste tot pe unde se poate...e o idee, o propunere si nu cred ca sunt singurul caruia ii surade ideea...wha 2 u say? MERGEM?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 07:37   #19
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Morph, te sustin !
E mortal sunetul Astonului... mai ales in tunel... se auzea superb
Si faza cu puradeii care au inceput sa scrie pe masini)
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 12:10   #20
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Morph ... bravo. ai venit cu o idee bestiala
Spark is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 12:24   #21
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Singura chestie, Morph, e ca din pacate nu va inchide nimeni TF-ul pentru noi, asa ca, cel mai probabil, vom merge bara la bara.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 13:35   #22
shaid-kid

Stage 5
 
shaid-kid's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 882
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Am fost eu vara asta... si totul bine si frumos pana cu 1 km inainte de varf cand am facut 1 ora pana sus totul blocat...strici si masina sa mergi cu 1a in panta atata timp se incinsese ambreiaju grupa mare... Pe urcare poti sa-i mai dai ceva viteza pe curbe....dar pe coborare...te gandesti de 2 ori ) cand vezi cata haul este in fata....oare te mai opresti? )
shaid-kid is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 23:10   #23
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Da nu am zis sa inchida nimeni traseul...ziceam doar ca e un loc frumos pentru o excursie in gasca...sa il parcurgem toti...si cred daca ne organizam cumva sa lasam ceva locusor intre masini fiecare o sa poata sa ia un viraj mai in viteza...mai cu sideways...alea alea...mai o smecherie...ne intelegem noi intre noi, atat timp cat suntem toti "din gasca" iar pe coborare mi se pare si mie umpic deplasat sa o ardem cu figuri Mai asteptam pareri si poate facem un thread special pentru asta...poate prinde ceva amploare ideea mea, ii facem o promovare pe masura...) si poate facem ceva haos pe Transfagarasan la vara ...ar fi frumos sa fim toti acolo surprinsi de amploarea care a luato...

...revin
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 24-11-09, 00:24   #24
RazvanMRG

Stage 4
 
RazvanMRG's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 212
Member of:
[SKODA]
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

am fost vara asta pe traseu intr-o gasca cu 12 masini si chiar ne-a fost super si a meritat drumul. stilul top gear e sa ia la misto pe toata lumea pentru ca nu-i intereseaza. au exagerat partea cu satele si tiganii dar personal am fost mandru cand niste oameni care au vazut toata lumea au ramas impresionati de transfagarasan, casa poporului si parcarea de la mamaia unde nu le venea sa creada.
RazvanMRG is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 17:41   #25
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Mda... Suntem singurul popor pe care nu l-au facut de cacao, dar, bineinteles, nu ne convine... Ca ne-au aratat drumurile proaste, ne-au aratat satele cu tigani... Suntem MULT prea complexati de chestia asta cu tiganii... Portiunile INSUMATE in care se vorbea despre tigani au fost de... 1 minut jumatate ? Desi noua ni se par a fi chiar 10 ... Sa trecem peste partea asta... Parerea lor despre Romania poate fi insumata in fraza : "Thank you Romania for having this and can we stay... forever". Comparati asta cu toate finalurile altor emisiuni din alte tari ( EX USA : "Don't go there." ). In loc sa le multumim pentru reclama facuta, ii blamam... Frumos asa ..
__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
wlady is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 00:07   #26
Cartmaneu87
Seat Driver

Stage 5
 
Cartmaneu87's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 392
Member of:
[SEAT]
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

emisiune foarte tare ! una dintre cele mai bune se vede ca au ramas impresionati de transfagarasan! promovare turistica, mai fac si astia un ban cu rovignetele la vara
__________________
Cartmaneu87 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 14:26   #27
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

@morpheusmaster: asta e cea mai buna idee pe care am auzit-o in ultimul timp.. ar fi prea frumos ..

Pentru cei care spuneau ca altii o sa rada de noi si chestii de genul.. chiar ma uitam pe forumuri dedicate top gear si nu prea am vazut cuvinte de rau despre Romania. Ba chiar am vazut multi care planuiau o excursie pe Transfagarasan, spuneau ca trebuie sa ajunga neaparat aici, ca le-a placut ce au vazut, ca e frumos, etc.

@wlady: Bine spus, total de acord
Brian is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 16:50   #28
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Pai...ne organizam?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 18:54   #29
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

Da, dar sa vedem intai cam cati ar fi dispusi sa vina
Brian is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 11:09   #30
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Emisiunea filmata de Top Gear in Romania a aparut

eu unul vin. cu cort, fara cort, printre tigani.de mult vroiam sa fad transafganistanul asta...
sapt trecuta, duminica mai exact am fost in gorj, si am ajuns si pe la ranca.un alt drum care urca pana pe la 2100 parca.... drum nou, asfalt bun.a fost superb. dar tin neaparat sa vad transfagarasanul!
vacaroz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -