Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-09, 19:20   #31
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Poate de inceput or sa o inceapa,dar finalizarea nu se stie daca o mai apucam.....
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 21:05   #32
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by x-28-TRA View Post
dar ptr noi e la 20 de minute)))
Mai conteaza?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 22:43   #33
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Nu stiu, ma doare in c*r de unde fac ei rost de bani, pe noi sa ne lase sa intram cu masina inchiriata de la ei sau cu ce avem noi, sa putem sa ne distram si noi. Asa cum or fi masinile noastre, macar sa avem si noi un loc in tara asta unde sa le putem exploata legal fara ocazia unui eveniment.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 23:57   #34
DoDo Ionut

Stage 2
 
Join Date: May 2009
Posts: 47
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Moa un vis! in fiecare zi sunt acolo
DoDo Ionut is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 12:30   #35
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Iar praf in ochi!
Sper sa ma insel si sa fiu eu ala care bate campii, dar asa cum s-a vazut si cu alte proiecte de gen, ma lasa rece.
Proiectul din Bucuresti pentru care s-a facut referendum pentru amenajarea unui circuit, promovat intens la TV, s-a dovedit a fi o mare teapa, asa numitii organizatori spunand ulterior ca nu e vorba de nici un circuit, ci de un cartier rezidential.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 08:35   #36
andreistn01

Stage 2
 
andreistn01's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 50
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Sincer nu cred ca vor reusii sa faca asa ceva la constanta sunt multi jepcari care o sa puna bete n roata proiectului asa este romania ce dreaq
andreistn01 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 19:08   #37
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

constanta ar fii cea mai buna locatie. avand in vedere ca proiectul nu a fost inceput, acum pe criza asta cand nimeni nu prea investeste in terenuri, constructii.., eu zic ca tinde spre 0>barat.
__________________
S 600 tunat cu toporul= S 400,4 matic
maybach S62 tunat cu toporul=S 600
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 19:46   #38
Alex_cristocea

Stage 5
 
Alex_cristocea's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 671
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Daca fac circuit de F1 acolo primarul asta o sa aiba parte de tot respectul. Ar fi cel mai tare politician din Romania. Il votez presedinte
Alex_cristocea is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 16:58   #39
cristian.cracana

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 105
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Pare prea frumos sa fie adevarat.
cristian.cracana is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 08:51   #40
speed_csn
2 Roti


Stage 5
 
speed_csn's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 389
Member of:
[Opel]
[4Tuning International]
[2 Roti]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

yeah right........ vezi sa nu investeasca itelienii in asa ceva la noi, de ce nu ar face la ei cel mai mare circuit? de ce sa investeasca in romania?? asa numai de dragul peisajului? cu ce sa vina echipele? sa traga monoposturile cu tractorul pe camp? ca nu suntem in stare sa facem o autostrada, ori vin cu pluta pe marea neagra, sau poate investesc italienii la noi pe langa circuit si ne mai fac si autostrazi numai asa ca ne au la inima si impusca romani prin italia.

Dreem on, ca e prea frumos. Parerea mea este sa vizam prima data la drumurile noastre de cacat fara gropi, dupa aia sa visam la autostrazi si peste cateva decenii poate putem spera si la asa ceva.
__________________
THIS POST HAS ALREADY BEEN REPORTED



JANTE fraților, JANTE, nu GENȚI, GIANTE, JENȚI!! E atāt de greu???


Tief, Breit, Schnell...
"ein legendäres Sport-Coupe"
speed_csn is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 11:31   #41
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by speed_csn View Post
yeah right........ vezi sa nu investeasca itelienii in asa ceva la noi, de ce nu ar face la ei cel mai mare circuit? de ce sa investeasca in romania?? asa numai de dragul peisajului? cu ce sa vina echipele? sa traga monoposturile cu tractorul pe camp? ca nu suntem in stare sa facem o autostrada, ori vin cu pluta pe marea neagra, sau poate investesc italienii la noi pe langa circuit si ne mai fac si autostrazi numai asa ca ne au la inima si impusca romani prin italia.

Dreem on, ca e prea frumos. Parerea mea este sa vizam prima data la drumurile noastre de cacat fara gropi, dupa aia sa visam la autostrazi si peste cateva decenii poate putem spera si la asa ceva.
Poti fi sigur ca toate echipele o sa vina cu vaporul La modul cel mai serios vb.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 13:01   #42
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by speed_csn View Post
yeah right........ vezi sa nu investeasca itelienii in asa ceva la noi, de ce nu ar face la ei cel mai mare circuit?
Pt. ca ei au ce le trebuie si īn afara de asta e de 10 ori mai scump ca īn Romānia
Quote:
de ce sa investeasca in romania?? asa numai de dragul peisajului?
Pt. ca e MAI IEFTINA MĪNA DE LUCRU si īn ceea ce priveste peisajul, DA. Se poate investi si de dragul peisajului. Romānia este din punct de vedere turistic o perla necunoscuta a europei cu un potential enorm.
Quote:
cu ce sa vina echipele? sa traga monoposturile cu tractorul pe camp? ca nu suntem in stare sa facem o autostrada, ori vin cu pluta pe marea neagra, sau poate investesc italienii la noi pe langa circuit si ne mai fac si autostrazi numai asa ca ne au la inima si impusca romani prin italia.
Daca ai fi citit deschiderea postingului ai fi renuntat la īntrebarile astea. Scrie clar ca vin "CU PLUTA" din mediterana prin canal īn marea neagra si nu mai trebuie sa transporte toate acareturile pe autostrazile europene īnfundate.
Ca īmpusca romāni prin italia, ai vrut sa spui poate RROMI si nu ROMĀNI si sa fim sinceri, specimenele cu poale maneliste ce INFECTEAZA ITALIA nu sīnt usa de biserica.
Daca si-ar vedea īn mod cinstit de ciorba lor asa cum fac altii, ADEVARATII ROMĀNII īn Germania, Spania, Anglia, Olanda, Belgia n-ar avea nici dracu treaba cu ei dar ciorile astea mizerabile trebuie "volo-mussai" sa se dovedeasca si sa faca Romānia de rīs pester tot unde pun piciorul
Quote:

Dreem on, ca e prea frumos. Parerea mea este sa vizam prima data la drumurile noastre de cacat fara gropi, dupa aia sa visam la autostrazi si peste cateva decenii poate putem spera si la asa ceva.
Ar fi cazul sa fi mai optimist iar drumurile alea de cacat cum le numesti tu, nu sīnt numai drumuri de cacat ci drumuri imbecile care de 20 de ani sīnt cīrpacite fara rost, care manīnca milioane de euro īn mod inutil si asta din cauza unui management compus din niste SEMINALFABETI cu 2 clase ca trenu si astea facute pe spaga pe vremea lui ceausescu, politiceni pe care tot voi ia-ti ales asa ca...... ciocu mic

Alegeti-va politicieni si management asa cum trebuie si daca nu sīnt lasa pe altii sa faca asa cum au lasat si prostii de nemti pe americani sa bage miliarde īn tara asta fara sa va mai dati atīta cu caramida patriotica īn piept ca...... vezi doamne.... "nu ne vindem tara" si alte abureli din astea.

Last edited by CyberCSX; 10-11-09 at 13:06.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 15:41   #43
speed_csn
2 Roti


Stage 5
 
speed_csn's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 389
Member of:
[Opel]
[4Tuning International]
[2 Roti]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Ach so...


Frumos reply-ul, si in mare sunt de acord, poate am fost eu mai dur cu criticatul, dar la ultima parte sunt de alta parere.

Nu poti baga pe gat managmentul condus de semianalfabeti... pt ca eu personal nu i-am votat, ca majoritatea populatiei este inculta este alta treaba, iar partea cu ciocu mic iara iara ma uimeste, esti cumva comunist? (No Offence). Daca nu imi convine ceva trebuie sa tac sa indur?? Sau cum sta situatia din punctul tau de vedere.
Nu poti compara o tara industrializata cum este Germania cu o tara de agricultori ca Romania.
Despre patriotism, , eu personal sunt "neamt" cum le zici tu, dar am copilarit si crescut in Romania, si daca te uiti pe la poze pe forum unde este msaina mea ai sa vazi ca sta steagul Romaniei ce 2*2m in spate pe bancheta si nu cel al Germaniei, si la partea cu nu ne vindem tara tuesti cel mai dreptatit sa vorbesti..... de acolo de la Duisburg.

Numai Bine
speed_csn is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 16:33   #44
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Nu . Treaba cu "ciocu mic" se refera la prostul obicei romānesc de vaicareala ce nu se mai opreste de 20 de ani si l-am exprimat īn mod satiric..

Nu eu nu sīnt dreptatit sa vorbesc de capitolul "noi nu ne vindem tara" dar nici nu sīnt de acord a se folosi expresia pt. a refuza tot ce este nou, de a alunga toti investorii straini.
Trebuie sa fim constienti ca nici o tara nu se descurca singura, fara investori straini, indiferent de ce tara e vorba.
Cred ca sti la ce ma refer.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 16:43   #45
speed_csn
2 Roti


Stage 5
 
speed_csn's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 389
Member of:
[Opel]
[4Tuning International]
[2 Roti]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Am inteles, si ai dreptate ca majoritatea se plang si nu fac nimic, ei merg pe ideea "Alles Gute kommt von Oben", lasa ca neajuta cel de sus si daca stam si nu facem nimic, referitor la investitori straini, cred ca e singura solutie la noi, caz concret la Sibiu, unde in 3 ani au apart 30 fabrici noi si toata cu capital strain, iar la nivel local se simte o diferenta enorma, dar daca noi nu miscam nimic sa atragem investirotii nici nu avem vreo sansa, sunt multi care nici nu stiu unde se afla Romania pe harta.
speed_csn is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -