Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-09, 08:52   #16
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Un vis frumos...devenit realitate? Pfff...nici nu vreau sa ma gandesc daca e adevarat!!! Pista la 4h de capitala :X :X :X

4 ore? din bucuresti ajungi acolo cu o masina performanta in 2 ore jumate cel mult. ideea e super tare, dar daca nu fac preturile pt romani nu prea or sa aiba clienti. amplasamentu e f bun. drumu dintre tuzla si 23 august e pista de probat viteza maxima a masinilor cateodata
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 10:23   #17
Payulik

Stage 4
 
Payulik's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 250
Member of:
[VW]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

sa speram ca nu ramane doar la stadiul de proiect
Payulik is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 11:04   #18
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by Payulik View Post
sa speram ca nu ramane doar la stadiul de proiect
Daca se va ocupa partea italiana de proiect e foarte posibil sa se faca. daca ei doar platesc si romanii construiesc ei bine... nu se stie cand se va termina
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 12:57   #19
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

In sfarsit o veste buna....
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 14:06   #20
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

De se face vin la inaugurare doar sa se termine in urmatorii 100 ani
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 14:24   #21
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Haideti sa nu ne imbatam cu apa rece. S-a mai discutat de pista F1 si la Brasov, cand "investitorii" erau niste "nemti". S-a facut ceva? S-a facut o laie, bucalaie.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 17:18   #22
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Aia-i treaba lor. Or sa gaseasca ei. Fi fara grija. Mai sug si ei niste subventii de la EU, se mai baga si dacia si se rezolva.

voi nu stiti dar DACIA MIOVENI chieltuie cīteva milioane bune anul asta īn germania.

Dacia Mioveni este pt. sezonul asta de fotbal 2009 - 2010 sponsorul oficial pt. 1 FC St. Pauli Hamburg, toti fotbalistii ce pīna acum circulau cu AUDI A8 ce va place voua asa de mult sīnt acum obligati sa predea masinile si primesc Dacia Logan si Sandero .
Īn afara de asta, toti fotbalistii primesc un SALAR LUNAR de 1,5 MILIOANE DE EURO de la Dacia. Deci 1,5 Milioane de Euro x 11 numarul de fotbalisti īntr-o echipa si asta x 12 + restul de chieltuieli de reclama / promotie, echipamente, asistenta medicala, antrenori etc, se ridica la o suma de te rupe.

Daca DACIA are bani de asa ceva, nu-ti face tu grija de italieni
Niciun fotbalist din lume nu castiga 1,5 milioane de euro pe luna.
In nicio tara civilizata niciun om nu e obligat sa predea masina proprietate personala. Ah, ca e recomandat sa se prezinte la actiuni ale echipei in Logan, e cu totul altceva.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 19:28   #23
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by DarkJEDI View Post
4 ore? din bucuresti ajungi acolo cu o masina performanta in 2 ore jumate cel mult. ideea e super tare, dar daca nu fac preturile pt romani nu prea or sa aiba clienti. amplasamentu e f bun. drumu dintre tuzla si 23 august e pista de probat viteza maxima a masinilor cateodata
DarkJedi daca tu imi iesi mie de la mine din poarta (din orice zona a bucurestiului la Vest de Piata Victoriei) si imi ajungi in 23 august in mai putin de 3h sa zic asa...eu jos palaria la matale...dar pana atunci hai sa no mai dam in vraji cu 2h, masina performanta etc...si poate mai merge omu la consum avand in vedere ca pe track o sa soarba benzina la greu masina...da na...daca tu ai considerat o treaba buna sa imi dai quote...eu zic ca mai bine nu faceai asta ca dreptate tot eu am...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 19:36   #24
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Niciun fotbalist din lume nu castiga 1,5 milioane de euro pe luna.
In nicio tara civilizata niciun om nu e obligat sa predea masina proprietate personala. Ah, ca e recomandat sa se prezinte la actiuni ale echipei in Logan, e cu totul altceva.
Ahhhhh........... tipic romānesc, hai sa despicam firu-n patru.
a zis cineva ca fotbalistul trebuie sa predea masina proprietate personala? N-a zis nimeni asa ceva. Fotbalistii din germania nu sīnt ASA DE PROSTI sa-si cumpere masini de fitze pe banii lor asa ca cei din Romānia. Astia primesc masinile de la sponzori.
Aceste Audi R 8 sau ce dracu sīnt, nu sīnt masinile proprietate ci masinile de la sponzori. Acum ca s-a schimbat sponzorul, se schimba si masina si īn loc sa umble cu R 8 vor umbla cu dacii si asta la fiecare deplasare la locul de munca (stadion) sau eveniment sportiv. Cu ce naiba umbla īn particular cīnd merge cu nevasta la piata nu intereseaza pe nici dracu PUNKT.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 20:36   #25
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Ahhhhh........... tipic romānesc, hai sa despicam firu-n patru.
a zis cineva ca fotbalistul trebuie sa predea masina proprietate personala? N-a zis nimeni asa ceva. Fotbalistii din germania nu sīnt ASA DE PROSTI sa-si cumpere masini de fitze pe banii lor asa ca cei din Romānia. Astia primesc masinile de la sponzori.
Aceste Audi R 8 sau ce dracu sīnt, nu sīnt masinile proprietate ci masinile de la sponzori. Acum ca s-a schimbat sponzorul, se schimba si masina si īn loc sa umble cu R 8 vor umbla cu dacii si asta la fiecare deplasare la locul de munca (stadion) sau eveniment sportiv. Cu ce naiba umbla īn particular cīnd merge cu nevasta la piata nu intereseaza pe nici dracu PUNKT.
Ahhh, deci de la TREBUIE SA PREDEA MASINILE SI SA CIRCULE CU LOGAN, am ajuns la "Cu ce naiba umbla īn particular cīnd merge cu nevasta la piata nu intereseaza pe nici dracu PUNKT.".
N-o lua personal, dar ma irita "tipic romanesc" asta. Tipic romanesc.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 20:59   #26
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Acest "tipic romānesc" se refera la prostul obicei de a īntoarce omului vorba-n gura de a rastalmaci si de a despica firu-n patru filozofic īn mod inutil si asta este tipc romānesc (din pacate).

Eu am dat un exemplu si prin aceasta filozofie inutila s-a ajuns la o discutie tot asa inutila īn offtopc parca ar interesa pe careva ce si cum si de ce face un fotbalist neamt.

Repet. Am dat doar exeplu cu DACIA SPONSOR la fotbalistii nemti pt. a arata ca daca DACIA este capabila de astfel de sume sīnt binrīnteles si italienii.
Nimic mai mult. La ce sa ajuns? Ei vezi, scormonelile astea inutile sīnt tipic romānesti. Aici nu face nimeni asa ceva.
N-am īntīlnit nici unde īn europa asta un astfel de stil de a bata apa-n piua dar l-am simtit live 28 de ani īn Resita.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 21:04   #27
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

ei bine , stim ce poate face birocratia de la noi. Nu uitati ca avem concurenta. IN caz ca nu merge treaba la noi exista alternativa: BULGARIA. Cu celalalt proiect de la Snagov ce se aude?
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 10:49   #28
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

ca si idee, e foarte bine daca s-ar face un circuit.
dar cel mai bine ar fi sa incepem sa vorbim despre asta cand se incepe sa se construiasca ceva, cand se pune prima caramida sa zic asa. pana atunci, raman cam sceptic ca de obicei.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 13:28   #29
Daniel_DRV
4Tuning International Member


Stage 5
 
Daniel_DRV's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,672
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[4Rally]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

numai scrieti off-topic.
cat despre circuit sper ca vom putea face rost cat de curand de un plan, ca sa ne putem increde in proiect, deoarece momentan nu a fost facut public cum va arata, ci doar ce va contine,in cazul in care se va construi vom vedea atat curse de dacia logan renault trophy, etcc, wtcc, leon cup europe, yokohama cup...etc cat si cele de GT si GP ...va fi ceva mai greu cu f1 datorita ca se vrea revenirea la circuitele clasice....
__________________

Powered by
" UN ANONIM CELEBRU "
Daniel_DRV is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 18:56   #30
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Circuit de Formula1 In Constanta.

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Un vis frumos...devenit realitate? Pfff...nici nu vreau sa ma gandesc daca e adevarat!!! Pista la 4h de capitala :X :X :X
dar ptr noi e la 20 de minute)))
x-28-TRA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -