Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-09, 11:28   #31
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Tokyo 2009: Toyota dezvaluie conceptul FT-86

cu o tenta de agresivitate si un design de invidiat ... ce sa mai zici
Spark is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 11:51   #32
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Tokyo 2009: Toyota dezvaluie conceptul FT-86

Quote:
Originally Posted by mitzu_TRD View Post
Exemplu de incultura auto->seamana cu R8
Mai omule masina asta seamana cu R8 cum seamana strugurele cu maru...laso naibii de treaba...
Asa fac toti fanii Deutschland cand se simt amenintati..."s-au luat dupa ceva de la noi"
daca e sa o luam asa... dupa ce linii are masina asta sa inspirat 100% din europene, in special italiene.chinezariile nu aveau astfel de forme pana acum, erau mai compacte si patraoase
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 11:52   #33
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Tokyo 2009: Toyota dezvaluie conceptul FT-86

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Foarte tare LFA-ul asta si mult mai ieftin Serios acum, doar eu vad asemanarile ? Si mai am impresia ca este foarte prost construit prototipul (vezi bordul, frana de mana, difuzorul de carbon)
chiar asta am bagat si eu de seama. carbonul ala e facut parca de bunica cu bidineaua
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 10:48   #34
speed_csn
2 Roti


Stage 5
 
speed_csn's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 389
Member of:
[Opel]
[4Tuning International]
[2 Roti]
Default Re: Tokyo 2009: Toyota dezvaluie conceptul FT-86

ce bord de naveta spatiala are
speed_csn is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 11:41   #35
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Tokyo 2009: Toyota dezvaluie conceptul FT-86

Noua creație a constructorului japonez, modelul Toyota FT-86 își va face apariția pe piața internațională la sfârșitul acestui an, însă producătorul a precizat ca prețul de achiziție al acestei mașini va fi ceva mai ridicat decât se estimase inițial.

Astfel, clienții vor putea cumpăra automobilul cu aproximativ 26.000 de dolari, compania nipona fiind nevoita sa adauge în jur de 3000 de dolari la prețul de baza, din cauza faptului ca motorul boxer dezvoltat de Subaru necesita o serie de modificări pentru a se ajunge la un consum de carburant acceptabil.

Oficialii Toyota și-au exprimat dezamăgirea în legătură cu acest compromis, dar au precizat ca revizuirea propulsorului este necesara pentru ca mașina sa fie în concordanta cu politica de marketing a constructorului japonez.
sursa: lalimita.ro
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 25-04-10, 20:31   #36
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Tokyo 2009: Toyota dezvaluie conceptul FT-86

As prefera o 'chinezarie' ca asta in fatza oricarei 'nemtarii' . Colegul care denigreaza toyota celica ultima versiune , motorasul ala de 1.8 scotea 192 cai fara turbo sau compresor. Daca nici asta nu impresioneaza ,atunci nu stiu ce. In plus lookul masinii ajutat cu un kit bate la cur multe masini cu design sport.
__________________
Drifting with the wind..
dreaq is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -