Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-09, 20:00   #46
adrian_tl30

Stage 5
 
adrian_tl30's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 468
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

chiar arata mai bine decat modelul precedent ... si performantele ... pentru o masina de familie sunt mai mult decat suficient, dar niciodata nu strica mai mult
adrian_tl30 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-09, 20:21   #47
Alex_D12

Stage 5
 
Alex_D12's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

frumos
Alex_D12 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-09, 22:57   #48
ursaru'

Stage 3
 
ursaru''s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 129
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

Dak vrei fortza i ati bmw,dak vrei comfort i ati mercedes .
ursaru' is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 08:49   #49
molady11

Stage 5
 
molady11's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 481
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

Mama cata varza si castravete faceti pentru RS6 care are Acceleratia 0-100 km/h se face in 4,6 secunde, poi mai fratilor ala are motor de pe Lambo .
__________________
Renault Driver

Last edited by molady11; 14-10-09 at 08:56.
molady11 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 09:48   #50
Pardalian

Stage 2
 
Pardalian's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 57
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

Masina ideala de transportat soacra la manastiri la sf de saptamana. Asa le vede pe toate intr-o singura zi si iti ramane timp si de mers la pescuit. )
Pardalian is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 18:51   #51
knoppyx

Stage 2
 
knoppyx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 32
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

putere prea mare pentru un break......sau depinde, poate merg pe principiul ca oricat de puternica ar fii, niciodata nu este de ajuns.
knoppyx is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 19:34   #52
blacksnake

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 72
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

Quote:
Originally Posted by Flippy20 View Post
tu crezi ce spui aici ? mercedesu asta e doar o masina cu ceva mai mult potential )? in ce desene animate ai vazut tu asta ?ai condus-o...stii cum se comporta...cum accelereaza....

trecerea care s-a facut mai devreme ....a fost doar un fapt!real oricine cu un lambo ar ramane uimit sa il depaseca fara probleme un estate..........ceea ce ai zis tu in schimb ...e o abewratie....sa le compari....
DA:in merc nu ai aceleasi performante ca in lambo....dar nici in lambo nu ai acelasi confort/dotari din merc....deci chiar nu-si are rostu
NU: nu sunt destinate aceleiasi categorii de clienti
asta incercam eu sa spun, ca nu prea poti sa compari un break fie el si mercedes de 500cp cu un lamborghini. ma intrebi daca am condus-o? raspunsul e nu. eu te intreb doar daca ai carnet. asta pentru ca cine conduce nu se avanta asa tare in subiecte de genul "stii cum se comporta?" (astea sunt figuri de fan al unei marci, oricare ar fi ea, cu mentiunea ca e doar pieton)
in fine, ideea mea era ca cine vrea confort isi ea mercedesul de mai sus iar cine vrea viteza isi alege un lamborghini (sau orice alt model similar).
P.S.: aberatie este sa spui ca un break cu o masa dubla fata de un lambo il poate depasi, asta mi se pare mie aberatie
blacksnake is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 21:26   #53
Flippy20

Stage 3
 
Flippy20's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 135
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

Quote:
Originally Posted by blacksnake View Post
asta incercam eu sa spun, ca nu prea poti sa compari un break fie el si mercedes de 500cp cu un lamborghini. ma intrebi daca am condus-o? raspunsul e nu. eu te intreb doar daca ai carnet. asta pentru ca cine conduce nu se avanta asa tare in subiecte de genul "stii cum se comporta?" (astea sunt figuri de fan al unei marci, oricare ar fi ea, cu mentiunea ca e doar pieton)
in fine, ideea mea era ca cine vrea confort isi ea mercedesul de mai sus iar cine vrea viteza isi alege un lamborghini (sau orice alt model similar).
P.S.: aberatie este sa spui ca un break cu o masa dubla fata de un lambo il poate depasi, asta mi se pare mie aberatie


am permis de ceva timp....[eu oricum urasc super carurile....nu sunt fan ] masinile de genu din topic sunt my fav....cine are lamborgini nu cred ca merge cu el tot timpul blanet sa nu poate sa fie depasit de nimeni ....
__________________
OT-58-FIN....BEWARE
Flippy20 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 09:40   #54
ciuciady

Stage 2
 
ciuciady's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 48
Talking Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

la 40 de ani o sa-mi iau..sa imi "plimb" familia....
ciuciady is offline   Reply With Quote
Old 23-10-09, 16:56   #55
zaetz

Stage 3
 
zaetz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 99
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

masina familiei, PERFECTA
zaetz is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 17:21   #56
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Pentru familistii convinsi: Mercedes E63 AMG Estate

Eu nu reusesc sa inteleg de ce e asta o masina PERFECTA de familie?
Enorm de scumpa, consum foarte mare, piese si intretinere exorbitanta, consumabile la preturi de te sperii, viteza maxima n-o vei atinge niciodata, si nu vad rostul sa dai 50.000 de euro in plus doar pentru ca face depasiri mai repede.
In consecinta, nu vad rostul acestei masini.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -