Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-09, 20:34   #151
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

1 .... :P
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 20:43   #152
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

pai mai treci pe la noi sa vedem cum merge acum
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 22:13   #153
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Nu ma tin anvelopele..trebuie schimbate si la vara o sa le schimb..ca acum vine frigul si le pun pe alea de iarna..dar o sa trec..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 22:29   #154
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

ne fugarim oleak din mers eventual, dar la o viteza care sa nu mai retrogradeze cutia aia a ta
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 22:55   #155
ciucurel04

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 51
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Asa este...nu stiu nimic despre vw...nici nu conduc zilnic ori un golf 4 sau un golf 5 gti...dar ce sa stiu eu.. Si edition 30 ce e ? au facut 30 de exemplare ? Tu imi vorbesti de intruniri..pai normal ca acolo vin doar aia cu masinile modificate ca pentru ei sunt facute intrunirile tu crezi ca acolo sunt toate gti urile din romania ?
Eu tiam dat datele oficiale de la skn ca dovada. Daca ma insel, graseala mea.Insa tot nu o sa ma convingi ca e un tuning sanatos si nu FORTAT. Si ti am mai explicat nu mai lua romania ca exemplu unde fiecare om care si ia masina pac pac pune cip pe ea...Nu mi zice ca cipurile sunt safe ca daca nu ma interesam pe la mecanici nu vorbeam de ele.
Si iarasi, omul de care zici tu ca a luat o de nou e 1...mai arata mi 10 ca el care au luat masina noua ca sa o tuneze...si dupa aia uita te pe vanzarile gti-urilor si zi mi unde e minoritatea.
Priveste imaginea per ansamblu nu te mai raporta doar la x si y.

Ps:doar asa ca un test subiectiv...cel mai simplu de facut, intra pe mobile.de da search gti si gti tuning si zi mi ce gasesti...iti zic eu raportul este de 33,5 la 1 .
poi zici ca stii de golf ca conduci in fiecare zi...si nu ai auzit de edition 30..si nu, nu sunt doar 30 de exemplare...este editie aniversara golf..si eu am un golf 5 1.9 tdi masina de servici...recunosc ca de cand cu criza nu o am in fiecare zi...adica edition 30 asta are cu 30 de cai mai mult decat un gti normal...dar nu, nu de la asta vine edition 30 :P...a..si uite ca george ,ma aproba oricum sa ma scuzi daca te-am contrat in vreun fel sau te-am provocat..eu doar am zis, si mersi pentru parerile tale..recunosc ca 310 cai doar din soft o sa aduca motorasul ala in pragul disperarii daca nu te porti "frumos" cu el...dar toate ca toate...la un 4wd si vro 400 de cai te caci in ea de poluare , iti zic eu ca nu-ti mai pasa. . ca de aici a inceput totul..
ciucurel04 is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 00:38   #156
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by ciucurel04 View Post
poi zici ca stii de golf ca conduci in fiecare zi...si nu ai auzit de edition 30..si nu, nu sunt doar 30 de exemplare...este editie aniversara golf..si eu am un golf 5 1.9 tdi masina de servici...recunosc ca de cand cu criza nu o am in fiecare zi...adica edition 30 asta are cu 30 de cai mai mult decat un gti normal...dar nu, nu de la asta vine edition 30 :P...a..si uite ca george ,ma aproba oricum sa ma scuzi daca te-am contrat in vreun fel sau te-am provocat..eu doar am zis, si mersi pentru parerile tale..recunosc ca 310 cai doar din soft o sa aduca motorasul ala in pragul disperarii daca nu te porti "frumos" cu el...dar toate ca toate...la un 4wd si vro 400 de cai te caci in ea de poluare , iti zic eu ca nu-ti mai pasa. . ca de aici a inceput totul..
Eram sarcastic la faza cu 30 edition si stai linistit, nu mai atacat in nici un fel, doar am contraargumentat niste opinii (pe care le inteleg si sa le respect) dar pe care nu lea m considerat corecte. Numai bine.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 10:05   #157
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
...s-a discutat in Germania cand i s-a prezentat gti 6 de prob softurilor..Si a zis ca pe gti 6 se afla intr-ul loc ascuns o alta mufa decat cea obd prin care politia din Germania o sa afle daca masina are soft facut..Si cei descoperiti vor primi amenda 500 euro..Cica din motive de siguranta fata de masina..
Cum adica sa te verifice Militia daca ai soft?! E cea mai mare prostie pe care am auzit-o in ultimul timp. Cristi, nu ma intelege gresit - pana la urma cum te-a mintit omu, ne minti si tu la fel, dar tu realizezi cum suna asta?!?! ) Ce treaba are militia cu faptul ca ti-ai luat tu masina si faci ce vrei cu ea?! Cu o infrastructura ca a lor, cu circuitele si track-day-urile lor, cu o piata de tuning care poate doar cei din anglia si japonia pot concura, mi-e tare greu sa cred aberatia asta... Suna a genul de prostie pe care o auzeam acum multi ani, gen daca iti trece pisica neagra prin fata trebuie sa faci 3 pasi inapoi, sa scuipi de 3 ori, 5 flotari, 3 pocniri de gegete, un pipi la al doilea gard intalnit in timp ce faci genuflexiuni plus sa bati o vecina - cum preferi, ca altfel... te impiedici si dormi pana vine Frumoasa din padurea Baneasa si te saruta pe pantof.

Last edited by Zyx; 06-10-09 at 10:26.
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 12:13   #158
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Si mie mie se pare o prostie..Moficiari la masina se fac si se vor face de 10 de ani..In fine..Am zis si eu zvonul care mi l-a spus cineva..scz daca am informat gresit
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 14:27   #159
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Si mie mie se pare o prostie..Moficiari la masina se fac si se vor face de 10 de ani..In fine..Am zis si eu zvonul care mi l-a spus cineva..scz daca am informat gresit
nu cred ca esti informat foarte gresit.
eu am patit urmatoarea chestie: am fost la EDS in germania si cand am iesit de acolo am fugarit oleak masina. am fost prins de un radar cu o viteza peste limita legala si am primit amenda 130-140 Euro. in timp ce unul mai in varsta imi scria acolo hartia, am stat de vorba cu al doilea politist mai tanar si am incercat sa-i explic ca tocmai modificasem masina, in speranta ca nu voi mai lua amenda. cand i-am spus de chiptuning mi-a spus sa nu deschid subiectul de fata cu celalalt pt ca la ei se pedepseste interventia asupra puterii masinilor cu amenzi destul de mari.
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 15:08   #160
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Interesant. Mi se pare o mare aberatie, nu stiam de nici o tara sa aiba asa o politica asupra modificarii puterii masinilor.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 16:14   #161
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Acolo se pedepseste si xenonul after market fara lupa si sitem de spalare a farurilor e.t.c, 90% din porcariile pe care le vezi la noi zilnic acolo se amendeaza. Ce modifici la masina si nu e trecut in talon se amendeaza. Asa e si normal. Adica tu ai facut chiptuning ai marit puterea sa zicem cu 40 de cai dar in talon e tot puterea stock.
Acolo nu te joci cu TUV ul ca la noi.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 17:26   #162
BAD_MF

Stage 5
 
BAD_MF's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,717
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Asa e , in Germania softul schimbat vine cu TUV. Iar aceasta modificare se trece in carte, se trece si puterea la care s-a ajuns. Am vazut brief care continea aceste informatii. Valabil si pentru suspensii.
BAD_MF is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 17:58   #163
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

deci nu sunt prost degeaba
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 14:59   #164
opkbv

Stage 3
 
opkbv's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 89
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by iulian2476 View Post
Daca si masina asta arata a masina sport nu mai ramane nimic de zis.
2 poze de la salonul din Germania cu Golf R. Golf IV R32 era altfel asezata si inspira incredere. Asta e prea kitschoasa ca sa fie considerata masina sport.

cum poti sa numesti o asemenea bijuterie kitsch..? in fine hai sa zicem ca este vorba de gusturi la design. In orice caz era de asteptat sa apara golf R, in sfarsit a scos VW pe piata un model care poate concura cu S3, si focus RS (un pic fortat aici). Oricum interiorul de golf R cu cel de pe RS sunt INCOMPARABILE. Pretul nu mi se pare deloc iesit din comun (aprox 36.500.000 E), avand in vedere ca este TVA inclus. Si R32'ul la fel a fost la inceputurile lui
__________________
e60 525xd LCI
e90 318d LCI
opkbv is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 19:18   #165
GRIM_RIPER
4Tuning International Member

 
GRIM_RIPER's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 141
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

ca design numi place....e urat vw ar trebui sa fie design clasic(pentru design radical e seat'ul colega de grup)iar motorul v6 de pe golf o sa lipseasca multor impatimiti,cine a zis ca doar golf IV SI V au avut v6? ati uitat de vr6 de pe golf III??v6 pe golf este o legenda....un motiv de lauda pe care putini sil permit dar multi il viseaza...daca te intereseaza efectul de sera nu iti iei golf de 256 de cai......iti iei un smart,sau alta cutie de conserve



PACAT....v6 o sa lipseasca multora
GRIM_RIPER is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -