Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-09, 13:00   #61
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

din fata arata bine dar spatele...nu ma impresioneaza chiar deloc , oricum sa zicem ca per total e o masina OK.
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 13:13   #62
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Araat extraordinar...Dar cum spunea cineva mai sus cresterea de putere nu e asa de "coplesitoare"!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 13:17   #63
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by FloweRffs View Post
nu are nici o treaba cu scirocco..
Eh..jantele oglinzile farurile si pozitiile sunt aceleasi insa mult prea putin ca sa zici ca seamana..aduce un pic asa...Si oricum la cat de frumos e scirocco sa zici ca seamana e un compliment
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 13:33   #64
RUDY20140TDI
VW Driver

Stage 5
 
RUDY20140TDI's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,125
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

De aratat arata binisor.
Dar parerea mea este ca la tunarit acest motor are limita lui cred ca maxim 350 - 400 Cp cu modificari majore (INTERNELE, ETC), pecand cel de 3.2 il duceai lejer la 500 - 560 Cp tot asa cu modificari majore .

http://www.hpamotorsports.com/hpa_vehicles.htm
__________________
De acum ma puteti contacta la urmatoarele adrese de GOOGLE MAIL
manea.rudolf76@gmail.com respectiv manea.adrian76@gmail.com
RUDY20140TDI is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 13:47   #65
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by RUDY20140TDI View Post
De aratat arata binisor.
Dar parerea mea este ca la tunarit acest motor are limita lui cred ca maxim 350 - 400 Cp cu modificari majore (INTERNELE, ETC), pecand cel de 3.2 il duceai lejer la 500 - 560 Cp tot asa cu modificari majore .

http://www.hpamotorsports.com/hpa_vehicles.htm
Da dar intelegeti odata, astia nu fac o masina ca sa o tunati voi...daca din 100 de clienti 2-3 si o iau ca sa o tuneze e mult. Masina vine gata "tunata", adica si 265 de cai suni foarte multi...
Sincer pe vw.ag nu i intereseaza ca tu vrei tuning pt ca ei nu castiga nimic din treaba asta.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 13:54   #66
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

asa cum era de asteptat , un kit frumos , dar repet inca o data : pacat ca e "doar un GTI chipuit" si s`a renuntat la 3.2 V6
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 13:57   #67
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Da dar intelegeti odata, astia nu fac o masina ca sa o tunati voi...daca din 100 de clienti 2-3 si o iau ca sa o tuneze e mult. Masina vine gata "tunata", adica si 265 de cai suni foarte multi...
Sincer pe vw.ag nu i intereseaza ca tu vrei tuning pt ca ei nu castiga nimic din treaba asta.
cred ca tu ai gresit forumul. daca esti pe un forum de tuning despre ce vrei sa se vorbeasca? uite ca aici din 100 de wv 80 sunt tunate
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 14:42   #68
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
cred ca tu ai gresit forumul. daca esti pe un forum de tuning despre ce vrei sa se vorbeasca? uite ca aici din 100 de wv 80 sunt tunate
Vaca, nu ai invatat nimic din ce ti am zis... Nu incerca sa ma ataci pt ca nu ai fost in stare sa mi dai un reply inteligent. Desi se numeste 4Tuning pe forum se vorbeste despre toate masinile si tunate si stock..dar cum de obicei esti pe langa subiect nu aveai cum sa stii asta.

Ca sa ti dovedesc nivelul de incultura...eu nu am zis sa nu se mai vorbeasca de tuning, am zis ca 98% din cei care si cumpara masina asta noua nu o sa o tuneze pt ca deja puternica si pt ca se pierde garantia. Iar firma vw nu creaza o masina special pt aia 2 % care o sa o tuneze "mult" am si specificat. Adica mai mult de un cip si o evacuare. Daca nu esti in stare sa citesti un post pana la capat abtine te sa mai comentezi.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 14:53   #69
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

un scirocco cu mai putine forme si mai putin agresiv. frumos oricum, si are si cai. da' eu nu vad de ce ti-ai cumpara golf R in doua usi atat timp cat exista scirocco...
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 15:03   #70
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by shu.lee View Post
un scirocco cu mai putine forme si mai putin agresiv. frumos oricum, si are si cai. da' eu nu vad de ce ti-ai cumpara golf R in doua usi atat timp cat exista scirocco...
Pt tractiunea integrala.. Scirocco nu o are Si pt o idee mai mult spatiu.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 15:05   #71
jacku

Stage 3
 
jacku's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 129
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

un singur lucru am de spus. pacat...
jacku is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 15:19   #72
ekhepo

Stage 2
 
ekhepo's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 63
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

sunt curios la ce pret o sa apara...
ekhepo is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 16:24   #73
Alex_D12

Stage 5
 
Alex_D12's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

arata bine bolidu'....... ... asteptam cu nerabdare si aparitia sa in romania
Alex_D12 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 17:01   #74
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Vaca, nu ai invatat nimic din ce ti am zis... Nu incerca sa ma ataci pt ca nu ai fost in stare sa mi dai un reply inteligent. Desi se numeste 4Tuning pe forum se vorbeste despre toate masinile si tunate si stock..dar cum de obicei esti pe langa subiect nu aveai cum sa stii asta.

Ca sa ti dovedesc nivelul de incultura...eu nu am zis sa nu se mai vorbeasca de tuning, am zis ca 98% din cei care si cumpara masina asta noua nu o sa o tuneze pt ca deja puternica si pt ca se pierde garantia. Iar firma vw nu creaza o masina special pt aia 2 % care o sa o tuneze "mult" am si specificat. Adica mai mult de un cip si o evacuare. Daca nu esti in stare sa citesti un post pana la capat abtine te sa mai comentezi.
si eu incaodata `ti spun. ai gresit forumul. e un forum auto de tuning si toti vad ca vb de tuning pe aici, nu`mi spune mie ca sunt pe langa topic, si ca am un nivel ridicat de incultura, ma mir cum de repede`si dau seama unii de nivelul de cultura auto care o am eu sau altii.... dar na, pe mine nu ma inzestrat Dumnezeu cu astfel de capacitati (din fericire) ca pe tine, si nunde mai pui ca avem si niste varste mai fragede sa zicem.
despre ce ai vrea sa discutam la o masina care nici nu a aparut pe piata daca nu de tuning si design? de fiabilitate cand nici nu am vazut una live niciunul, de culoarea fumului scos pe esapamente?
cum tu te iei de unul care si`a spus o parere personala (care teoretic nu ar trebui pusa in balanta de nimeni) acum tu te ofuschezi ca am spus ca ai gresit forumul
si de increzuti ca tine ti`am mai spus, suntem toti satui....daca vorbesti de sus si jignesti lumea nu cred ca o sa fii mai presus decat noi ceilalti care vizitam acest forum.pentru tine vad ca e foarte simplu, la inceput cataloghezi motorizarile dupa bunul tau plac si o spui de parca asa ar fi, peurma cataloghezi si sectiunile de forum si te iei si aiurea de oameni, care si pe aia ii cataloghezi numai cum bine stii tu. nu te chinui sa dai replay, fi si tu mai on topic
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 17:16   #75
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Lipsit de orice urma de personalitate si atractivitate...
22VIN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -