Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-09, 18:55   #31
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
daca tot faci pe desteptul fii tu unul care le`a testat pe amandoua. e r32 am avut ocazia sa`l admir mai indeaproape, s3 nu. dar tot din revievuri nu am vazut lumea sa se planga de el
Daca te uiti la o masina nu ai cum sa stii ce poate. Nu am zis ca r32 e o masina proasta am zis doar care sunt dezavantajele si cum e in comparatie cu concurenta. Mai bine rezuma ti activitatea la admirat masini si lasa commenturile pt cei care se pricep sau care macar au ceva de zis/ intrebat.
Si daca vrei sa ti sustii un punct de vedere incearca sa o faci prin argumente nu prin ironii..nu de alta dar risti sa dai in penibil.
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 19:17   #32
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Daca te uiti la o masina nu ai cum sa stii ce poate. Nu am zis ca r32 e o masina proasta am zis doar care sunt dezavantajele si cum e in comparatie cu concurenta. Mai bine rezuma ti activitatea la admirat masini si lasa commenturile pt cei care se pricep sau care macar au ceva de zis/ intrebat.
Si daca vrei sa ti sustii un punct de vedere incearca sa o faci prin argumente nu prin ironii..nu de alta dar risti sa dai in penibil.
hai sa facem un mic rezumat. in primul post vb de golf ca ultima taratura, da, dezavantajul e o masina mai greoaie, dar e foarte fun de condus, si in comparatie cu s3`ul are un turbo in minus.
peurma zici ca ai admirat ambele masini si u ai dreptul sa dai cu parerea dar restul o da in penibilism daca vin cu contraargumente. peurma zici ca dc vb din prisma unuia care nu are treaba cu ambele, ca sa tac sa nu dau in penibil
sincer trebuia sa pun virgulele de rigoare sa`ti dai si u seama de ce v.... ca na, ai mai multa ex.oricum, cred ca toti suntem satui si de pers care vb de sus, atotstiutori...
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 21:19   #33
Speedball_tm

Stage 5
 
Speedball_tm's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 886
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

singuru pacat este ca nu au facut R32 Turbo si atunci statea altfel treaba dupa cum puteti vedea la altii care au pus turbo pe ele
Speedball_tm is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 23:01   #34
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by Speedball_tm View Post
singuru pacat este ca nu au facut R32 Turbo si atunci statea altfel treaba dupa cum puteti vedea la altii care au pus turbo pe ele
3.2 v6 turbo? totusi... este un hatchback, sa nu exageram.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 23:17   #35
Speedball_tm

Stage 5
 
Speedball_tm's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 886
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

nu vad legatura dar ma rog, uitate pe vwvortex sa vezi ce fac americanii din R32
Speedball_tm is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 23:44   #36
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Trebuie sa faci diferenta intre masina stock si masina modificata. Sunt multi factori de luat in seama, cost (nu cred ca s-ar vinde pe la 60 000 euro), norme de poluare, fiabilitate si multe altele.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 02:59   #37
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
hai sa facem un mic rezumat. in primul post vb de golf ca ultima taratura, da, dezavantajul e o masina mai greoaie, dar e foarte fun de condus, si in comparatie cu s3`ul are un turbo in minus.
peurma zici ca ai admirat ambele masini si u ai dreptul sa dai cu parerea dar restul o da in penibilism daca vin cu contraargumente. peurma zici ca dc vb din prisma unuia care nu are treaba cu ambele, ca sa tac sa nu dau in penibil
sincer trebuia sa pun virgulele de rigoare sa`ti dai si u seama de ce v.... ca na, ai mai multa ex.oricum, cred ca toti suntem satui si de pers care vb de sus, atotstiutori...
Zici ca am am vb de golf ca de ultima taratura...dece ? ca am zis ca il face un s3 in orice conditie si ca i scumpa la taxe si benzina ? Da asta i adevarul? Se numeste obiectivism. Asta nu inseamna ca am sters cu masina pe jos... da, imi place insa daca as avea banii i as da pe s3 pt toate plusurile mai sus mentionate. Apoi zici de r32 ca e foarte fun de condus de parca s3ul e plictisitor si in incheiere vii cu argumentul suprem:s3 are turbo...asa si ? E mai economic, e mai usoara masina => e mai manevrabila => e mai "fun"! V6 de 3.2 pe un hatchback e un pic prea mult.

In cea de a 2 a parte a postului tau nu am inteles ce ai zis intrucat exprimarea ta a lasat de dorit asa ca nu stiu ce sa ti raspund...

Tu incerci sa demonstrezi ceva dar nici tu nu stii ce sau mai ales cum...renunta sau daca nu stii intreaba! In stilul tau de abordare o sa primesti doar raspunsuri arogante.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 13:17   #38
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Ma insel sau noul Golf R este doar un leon cupra r mai scump si mai urat?
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 13:22   #39
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Zici ca am am vb de golf ca de ultima taratura...dece ? ca am zis ca il face un s3 in orice conditie si ca i scumpa la taxe si benzina ? Da asta i adevarul? Se numeste obiectivism. Asta nu inseamna ca am sters cu masina pe jos... da, imi place insa daca as avea banii i as da pe s3 pt toate plusurile mai sus mentionate. Apoi zici de r32 ca e foarte fun de condus de parca s3ul e plictisitor si in incheiere vii cu argumentul suprem:s3 are turbo...asa si ? E mai economic, e mai usoara masina => e mai manevrabila => e mai "fun"! V6 de 3.2 pe un hatchback e un pic prea mult.

In cea de a 2 a parte a postului tau nu am inteles ce ai zis intrucat exprimarea ta a lasat de dorit asa ca nu stiu ce sa ti raspund...

Tu incerci sa demonstrezi ceva dar nici tu nu stii ce sau mai ales cum...renunta sau daca nu stii intreaba! In stilul tau de abordare o sa primesti doar raspunsuri arogante.
nebucuram ca la 20 de ani ai tai ai experienta necesara sa le cataloghezi tu si noi sa te credem )
plecaciune in fata ta maestre.
nu te mai chinui sa raspunzi....cama lasa rece arogantele tale...dar uitasem, ai si dreptul asta ca tu ai testat la maxim ambele modele
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 13:24   #40
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by p-george View Post
Zici ca am am vb de golf ca de ultima taratura...dece ? ca am zis ca il face un s3 in orice conditie si ca i scumpa la taxe si benzina ? Da asta i adevarul? Se numeste obiectivism. Asta nu inseamna ca am sters cu masina pe jos... da, imi place insa daca as avea banii i as da pe s3 pt toate plusurile mai sus mentionate. Apoi zici de r32 ca e foarte fun de condus de parca s3ul e plictisitor si in incheiere vii cu argumentul suprem:s3 are turbo...asa si ? E mai economic, e mai usoara masina => e mai manevrabila => e mai "fun"! V6 de 3.2 pe un hatchback e un pic prea mult.

In cea de a 2 a parte a postului tau nu am inteles ce ai zis intrucat exprimarea ta a lasat de dorit asa ca nu stiu ce sa ti raspund...

Tu incerci sa demonstrezi ceva dar nici tu nu stii ce sau mai ales cum...renunta sau daca nu stii intreaba! In stilul tau de abordare o sa primesti doar raspunsuri arogante.
nebucuram ca la 20 de ani ai tai ai experienta necesara sa le cataloghezi tu si noi sa te credem )
plecaciune in fata ta maestre.
nu te mai chinui sa raspunzi....cama lasa rece arogantele tale...dar uitasem, ai si dreptul asta ca tu ai testat la maxim ambele modele

PS: cred ca r32 era ceva mai special prin prisma faptului ca era un hatck cu un v6 si nu neaparat cel mai rapid, stabil in curbe si cel mai frumos. dar na.... nu are 0-100 tim mai bun decat restul , deci e o petarda
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 13:41   #41
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
nebucuram ca la 20 de ani ai tai ai experienta necesara sa le cataloghezi tu si noi sa te credem )
plecaciune in fata ta maestre.
nu te mai chinui sa raspunzi....cama lasa rece arogantele tale...dar uitasem, ai si dreptul asta ca tu ai testat la maxim ambele modele

PS: cred ca r32 era ceva mai special prin prisma faptului ca era un hatck cu un v6 si nu neaparat cel mai rapid, stabil in curbe si cel mai frumos. dar na.... nu are 0-100 tim mai bun decat restul , deci e o petarda
Nu credeam ca exista limita de varsta pt condusul anumitor masini...Apoi un om destept se uita la continut si extrage informatiile le digera si apoi le comenteaza, tu te ai oprit la varsta. Probabil frustrarea ca exista pusti de 20 de ani care au condus mai multe masini ca tine la 24 si care au mai multa experienta... Si nu in ultimul rand, vorbeste te rog doar in numele tau ca poate altii au inteles totusi ce am vrut sa spun.

Dupa proverbul "cel mai destept cedeaza" cedez si te las pe tine sa bati campii in continuare si eventual poate o sa scrii si tu ceva legat de topic si nu de frustrarile tale.Si nu mai face dublu post ca ocupi spatiu de pomana.

Last edited by p-george; 13-09-09 at 13:45.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 16:07   #42
the_fury

Stage 3
 
the_fury's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 153
Member of:
[VW]
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

__________________

some people like to smoke drugs..i'd rather smoke tires
the_fury is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 16:42   #43
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Ahahahaha...au pus 2.0tdi pe spate Ma bucur ca au pastrat evacuarea centrala si ca totusi sunetul desi nu vine de la un v6 este frumusel foc.
p-george is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 17:33   #44
TURBOSS

Stage 5
 
TURBOSS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 589
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

nu este nici o pierdere.
TURBOSS is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 21:13   #45
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Golf R32 a murit, traiasca noul Golf R

Cred ca o sa fie tare!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -