Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 18-08-09, 08:48   #16
uniquevl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 825
Member of:
[VW]
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

scump doamna scump dincolo era mai ieftin pe o asemenea criza,,,
uniquevl is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 09:18   #17
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

numai priceputi p-aici
bimmer3 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 10:27   #18
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

7,25 mil pt o masina care face parte din istoria automobilismului vi se pare mult ??? ganditi-va ca altii dau 10-15 mil pe un tablou ....si sa fim seriosi... nu exista termen de comparatie
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 13:40   #19
pitic_wrc

Stage 3
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 150
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

frumoasa...o adevarata istorie
pitic_wrc is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 17:55   #20
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

hmmm...
frumoasa masina...si isi merita toti banii....
rescriu si eu...numai priceputi pe aici
du0n is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 17:17   #21
DSG-u

Stage 3
 
DSG-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 93
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

ai ai ai ai ai, nebun tre' sa fi, unde o tine sa nu pateasca ceva si ma intreb cat costa asigurarea.
DSG-u is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 21:40   #22
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

of chiar ca sunt o gramada de priceputi pe aici
acum eu ca un nepriceput ce sunt spun ca masina este muuuuuult prea scumpa si am sa va enumar motivele ca sa vedeti voi priceputilor de ce
1 cel ce a cumparato a platit un nume nu o masina
2 a cumparato de fala(ca sa se laude ca vezi doamne ce masina tare are, a castigat si ea ceva curse, plus ca nu este deloc practica pe sosea)
3 a dat un tren de bani pe o masina ce nu va face mai mult de 2000 km pe an
4 o pictura e un unicat o masina dinasta mai gasesti
si cel mai important domnilor cunascatori ca sa va inchid guritele.
aceasta masina a fost fabricata in italia impreuna cu alte patru di neamul lor desii in analele istoriei au fost 6
e unde e a 6 masina domnilor? hai ca tot eu va spun
a 6-ea masina sa fabricat in america si e cunoscuta colectionarilor ca csx2287. e asta e o raritate(singura fabricata cu adevarat in state) masina e la un muzeu din philadelphia masina de mai sus e csxnu stiu cat 01 la final deci.... e una din cele 5.
si singura fabricata in state a fost estimata acum 8 ani la un pret de 4mil dolari. in zilele noastre poate sar vinde cu 8 tinanduse cont ca este complet reconditionata de catre Simeone Foundation Automotive Museum si este si unicata.
deci domni care stiu, stati in banca voastra si lasatii pe aia care nu cred ca masina valoreaza atat sa comenteze



a si masina cumaparat la licitatie cu 7 milioane si ceva este scumpa domnilor, mult prea scumpa(nici nu este o americanca pur-sange)
__________________
Sir Sanjei

Last edited by sir_sanjei; 19-08-09 at 21:42.
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 08:35   #23
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

Quote:
Originally Posted by sir_sanjei View Post
plus ca nu este deloc practica pe sosea)




)
nu dai 7 mil pe o masina pt ca este practica pe sosea.
-daca vrei asa ceva iti iei vw.

toate motivele enumerate de tine n-au nici o relevanta in discutia de aici.
-a luat-o de fala..normal..pt ca poate..gandeste-te ca respectivul are si tot ce-i trebuie in legatura cu `practicul'
-daca vrei multi km pe am iti iei mercedes
-masinile fabricate in america sunt mai valoroase??!??
etc
incearca sa gandesti ca unul cu f multi bani..daca asta e pasiunea lui si masina asta ii place, o ia.
Auzi..nu e practica pe sosea..prb ca e naspa si ca are portbagajul mic.
hai s-o lasam..bafta

Last edited by bimmer3; 20-08-09 at 08:43.
bimmer3 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 15:56   #24
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

Quote:
Originally Posted by bimmer3 View Post
nu dai 7 mil pe o masina pt ca este practica pe sosea.
-daca vrei asa ceva iti iei vw.

toate motivele enumerate de tine n-au nici o relevanta in discutia de aici.
-a luat-o de fala..normal..pt ca poate..gandeste-te ca respectivul are si tot ce-i trebuie in legatura cu `practicul'
-daca vrei multi km pe am iti iei mercedes
-masinile fabricate in america sunt mai valoroase??!??
etc
incearca sa gandesti ca unul cu f multi bani..daca asta e pasiunea lui si masina asta ii place, o ia.
Auzi..nu e practica pe sosea..prb ca e naspa si ca are portbagajul mic.
hai s-o lasam..bafta



domnule masina nu este practica APROAPE deloc pe sosea.
habitaclul se incazeste Foarte tare din cauza motorului amplasat in fata si din cauza ca nu esxista un scut termic ft slab(adica te coci inauntrul ei la propriu)
alta chestie masina a fost creata si facuta pt circuit, nu pt strada(clar nepractica pt sosea). boss si nu ma lua cu probabil ca e naspa, e o chestiune de gust si desi mie nu imi plac bmw-urile nu o sa spun ca tu ai gusturi de cacao pt ca pana la urma nu se discuta gusturile, si ca un mare cunoscator ce insinuezi ca esti ai fi fost de acord cu alti cand au zis ca masina este scumpa, dai si tu cateva serciuri pe gugal si ai sa vezi ca e. scump domnule.
a si acum ca o sa spui ca nu iti cumperi o masina dinasta ca sa te plimbi cu ea zilnic iti spun ca sunt masini muuuuuult mai scumpe cu care oameni chiar circula ft ft ft des (unii aproape zilnic)fie ele si americane.

si sef masinile construite in america nu sunt valoroase decat daca sunt unicate, deci daca as avea de ales intre cea facut in sua si cele 5 in italia probabil ca as lua pe aia din sua ca sa nu mai aibe si altu ca mine daca chiar am bani si vreau sa ma falesc, dar asta este doar parerea mea de necunoscator.
si chestia cu protbagaju e de ft prost gust.
sal'tare
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 22:27   #25
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

Quote:
Originally Posted by sir_sanjei View Post
domnule masina nu este practica APROAPE deloc pe sosea.
habitaclul se incazeste Foarte tare din cauza motorului amplasat in fata si din cauza ca nu esxista un scut termic ft slab(adica te coci inauntrul ei la propriu)
alta chestie masina a fost creata si facuta pt circuit, nu pt strada(clar nepractica pt sosea). boss si nu ma lua cu probabil ca e naspa, e o chestiune de gust si desi mie nu imi plac bmw-urile nu o sa spun ca tu ai gusturi de cacao pt ca pana la urma nu se discuta gusturile, si ca un mare cunoscator ce insinuezi ca esti ai fi fost de acord cu alti cand au zis ca masina este scumpa, dai si tu cateva serciuri pe gugal si ai sa vezi ca e. scump domnule.
a si acum ca o sa spui ca nu iti cumperi o masina dinasta ca sa te plimbi cu ea zilnic iti spun ca sunt masini muuuuuult mai scumpe cu care oameni chiar circula ft ft ft des (unii aproape zilnic)fie ele si americane.

si sef masinile construite in america nu sunt valoroase decat daca sunt unicate, deci daca as avea de ales intre cea facut in sua si cele 5 in italia probabil ca as lua pe aia din sua ca sa nu mai aibe si altu ca mine daca chiar am bani si vreau sa ma falesc, dar asta este doar parerea mea de necunoscator.
si chestia cu protbagaju e de ft prost gust.
sal'tare

cu un necunoscator vorbesti acum...care are si el o intrebare
daca este facuta special pentru circuit,si se incalzeste habitaclul atat de mult din cauza pozitiei motorului la acele turatii din timpul cursei,pe sosea de ce nu ar avea posibilitatea sa ruleze?cati crezi ca ar forta o asemenea bijuterie pe sosea la fel ca si pe circuit?

o seara placuta in continuare!
du0n is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 08:24   #26
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

Quote:
Originally Posted by sir_sanjei View Post
domnule masina nu este practica APROAPE deloc pe sosea.
habitaclul se incazeste Foarte tare din cauza motorului amplasat in fata si din cauza ca nu esxista un scut termic ft slab(adica te coci inauntrul ei la propriu)
alta chestie masina a fost creata si facuta pt circuit, nu pt strada(clar nepractica pt sosea). boss si nu ma lua cu probabil ca e naspa, e o chestiune de gust si desi mie nu imi plac bmw-urile nu o sa spun ca tu ai gusturi de cacao pt ca pana la urma nu se discuta gusturile, si ca un mare cunoscator ce insinuezi ca esti ai fi fost de acord cu alti cand au zis ca masina este scumpa, dai si tu cateva serciuri pe gugal si ai sa vezi ca e. scump domnule.
a si acum ca o sa spui ca nu iti cumperi o masina dinasta ca sa te plimbi cu ea zilnic iti spun ca sunt masini muuuuuult mai scumpe cu care oameni chiar circula ft ft ft des (unii aproape zilnic)fie ele si americane.

si sef masinile construite in america nu sunt valoroase decat daca sunt unicate, deci daca as avea de ales intre cea facut in sua si cele 5 in italia probabil ca as lua pe aia din sua ca sa nu mai aibe si altu ca mine daca chiar am bani si vreau sa ma falesc, dar asta este doar parerea mea de necunoscator.
si chestia cu protbagaju e de ft prost gust.
sal'tare
bine
10 caractere
bimmer3 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 16:18   #27
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

Quote:
Originally Posted by du0n View Post
cu un necunoscator vorbesti acum...care are si el o intrebare
daca este facuta special pentru circuit,si se incalzeste habitaclul atat de mult din cauza pozitiei motorului la acele turatii din timpul cursei,pe sosea de ce nu ar avea posibilitatea sa ruleze?cati crezi ca ar forta o asemenea bijuterie pe sosea la fel ca si pe circuit?

o seara placuta in continuare!

o singura persoana circula pe cu ea pe strada intr-un mod foarte sportiv si a fost sfatuit de avocatul lui dupa ce a luat niste amenzi pt viteze deosebite in L.A. sa vanda masina pt nu a ramane fara permis. atat am gasit pe net.
a e vb de un cantaret.
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 21:01   #28
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Pret record pentru o masina americana! Un Shelby Daytona s-a vandut cu 7,25 milio

Masina asta e o istorie si merita pretul !
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -