Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 04-09-09, 21:56   #181
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Dacă ai fi mers suficient īn trafic ai şti că o groapă īţi poate schimba traiectoria īntr-atāt de mult īncāt să-ţi fie fatal, de exemplu. Groapa nu provoacă ea daunele neapărat, poate fi factorul declanşator al unui accident.

Last edited by aleks; 04-09-09 at 21:59.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 01:02   #182
central
Skoda Driver

Stage 5
 
central's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,325
Member of:
[SKODA]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

masina nu e deloc in service la ora actuala.....a avut o janta stramba si spoiler-ul fata ciobit.....ce fuzete ce alte piese....de zici ca a dat in groapa marianelor cu ea.
masina e intreaga problema a fost remediata. Enjoy
__________________
SKODA FOREVER!!!

Skoda Octavia II, 1.9 TDi, powered by DXX
central is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 01:22   #183
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

remediata FOR HOW LONG , birjari astia de politisti NU stiu sa foloseasca masina asta si gata !
draculas is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 09:10   #184
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

In Canada cel putin, nici nu exista sa se ia politia in cursa dupa tine la viteza mare... Daca zbori ca nebunu pe drum normal ca vin dupa tine, dar daca considera ca mergi MULT MULT prea tare pentru conditiile drumului, prefera sa ramana in spate decat sa intrii tu ca torpila in alta masina sau oameni de pe strada si sa nimicesti oameni nevinovati!
Cat de repede ti-ar merge masina sau motocicleta, fizica ramane aceeasi, si undele de radio din statia din masina politistului care te urmareste, vor ajunge la ceilalti politisti inaintea ta, iar ei vor face frumos un road-block si totul se termina relativ fara incident.
Deci ce e nevoie in Romania dupa mine, e sa fie baietii organizati intre ei, sa aiba niste proceduri MODERNE, si daca doamne fereste se fura mai putin din buget cateva luni, sa le ia si lor un elicopter modern sau doua, care sa se duca dupa aia 2-3 care mai scapa si gata... ce evo si prostii, astea sunt doar asa sa ia ochii prostilor si sa zica si ei ca fac ceva;

Last edited by AlliedComposites; 05-09-09 at 09:14.
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 09:29   #185
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
remediata FOR HOW LONG , birjari astia de politisti NU stiu sa foloseasca masina asta si gata !
Īmi place cāt de sigur eşti pe tine, pentru ca īmi plac oamenii "siguri că ei ştiu!", se īncadrează īntr-o categorie aparte, şi e bine să nu-i contrazici. Deci da, ai dreptate
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 11:10   #186
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Oare cei care o conduc, o conduc la fel cum conduc un logan sau ii dau cox pe autostrada?
Adica nu-i mananca pedala cu o asemenea masina 295CP fata de 65CP....

Ar trebui sa faca cursuri de pilotaj inainte de a conduce o asemenea masina.
__________________
Bursucik: Poate nu te fac dar te enervez ....am zis poate!!!
https://anunturi-auto.4tuning.ro/maga...0-12454-1.html

Last edited by gigolomircea89; 05-09-09 at 11:19.
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 11:39   #187
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

daca dai intro groapa nu inseamna ca nu stii conduce inseamna ca evitzi o groapa si dai in alta drumurile romanesti adica
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 05:58   #188
m a c

Stage 1
 
m a c's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 13
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Oare chiar vor folosi masina aceasta pentru ceva util? eu cred ca e mai mult de showroom si ca sa se plimbe mai marii din politie
m a c is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 20:28   #189
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

- - -
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAG0167.jpg
Views:	198
Size:	476.1 KB
ID:	1080188  
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 20:43   #190
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by gigolomircea89 View Post
Oare cei care o conduc, o conduc la fel cum conduc un logan sau ii dau cox pe autostrada?
Adica nu-i mananca pedala cu o asemenea masina 295CP fata de 65CP....

Ar trebui sa faca cursuri de pilotaj inainte de a conduce o asemenea masina.
ei ar trebui sa faca cursuri de pilotaj,dar da ca ti`ar da`o tie nu ar trebui sa faci si tu? ei sunt mai prosti.
Imi place "despre voi" multi sunteti mari si tari.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 22:11   #191
emylyo

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 197
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Nu am avut rabdare sa va citesc balacarelile de pe aici.Din date sigure va pot da informatii.Masina Mithu L a fost primita de la firma pentru folosire.Consuma cam cat 3-4 Logane.S-a facut curs de pilotaj cu Nea Titi Aur.Deja a fost atinsa in probe de un cursant si rezolvata rapid.Momentan este la sectia autostrazi si se plimba cel mai smecher sef al lor cu ea.O conduce personal,dar uneori mai merg si agentii.Viteza cu care a mers unul din agenti maxim a fost cu mult peste limita legala.Am vazut-o,am fotografiat-o si filmat-o.Din pacate nu este buget sa se foloseasca zilnic.Se foloseste doar la interventii rapide,urmariri ,etc.Este un lucru bun.Nimeni nu cred ca se va inghesui sa ia asa ceva in primire pe inventar.Voi a-ti lua-o?Masina este o bestie,dar nu s-a nascut nimeni invatat.Trebuie luata usor si invatata treptat.Tractiunea integrala o face sa stea foarte bine,exagerat de bine pe sosea.Nu am mers cu ea,dar am mers cu un Subaru si am fost uimit de comportamentul pe umezeala,stabilitate,franare.Banuiesc ca tot pe acolo este.

Last edited by emylyo; 11-09-09 at 22:26.
emylyo is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 05:26   #192
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

.Nu am mers cu ea,dar am mers cu un Subaru si am fost uimit de comportamentul pe umezeala,stabilitate,franare.Banuiesc ca tot pe acolo este....



Subaru este sub evo cu mult le-am avut pe amandoua si parerea mea personala este ,daca stiam ce gunoi e subaru nu ma oboseam sa la duc la dealer sa-l iau!
Si cum am precizat mai sus dar lumea nu prea intelege militia NU ARE BANI sa antreneze AGENTII sa conduca asa ceva ! si faptul ca, consuma benzina ...... care este problema asta este o masina facuta sa mearga in comparatie cu loganu care-i un rateu , si ce au primit iei nu este versiunea cea mai puternica iei au primit-o pe cea mai slaba ! imi imaginez ce uimiti ar fi fost sa primeasca MR cu Twin cluch paddle shifters si toate posbilitatile de setari, ar fi fost mult prea mult .
draculas is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 14:14   #193
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by RD-Woo View Post
- - -
Am eu impresia sau poza e facuta pe Vacaresti?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 23:57   #194
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
.Nu am mers cu ea,dar am mers cu un Subaru si am fost uimit de comportamentul pe umezeala,stabilitate,franare.Banuiesc ca tot pe acolo este....



Subaru este sub evo cu mult le-am avut pe amandoua si parerea mea personala este ,daca stiam ce gunoi e subaru nu ma oboseam sa la duc la dealer sa-l iau!
Si cum am precizat mai sus dar lumea nu prea intelege militia NU ARE BANI sa antreneze AGENTII sa conduca asa ceva ! si faptul ca, consuma benzina ...... care este problema asta este o masina facuta sa mearga in comparatie cu loganu care-i un rateu , si ce au primit iei nu este versiunea cea mai puternica iei au primit-o pe cea mai slaba ! imi imaginez ce uimiti ar fi fost sa primeasca MR cu Twin cluch paddle shifters si toate posbilitatile de setari, ar fi fost mult prea mult .
pt tine si subaru e gunoi. de unde le mai scoti? doamne...
addicted2trance is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 10:57   #195
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
.Nu am mers cu ea,dar am mers cu un Subaru si am fost uimit de comportamentul pe umezeala,stabilitate,franare.Banuiesc ca tot pe acolo este....



Subaru este sub evo cu mult le-am avut pe amandoua si parerea mea personala este ,daca stiam ce gunoi e subaru nu ma oboseam sa la duc la dealer sa-l iau!
Si cum am precizat mai sus dar lumea nu prea intelege militia NU ARE BANI sa antreneze AGENTII sa conduca asa ceva ! si faptul ca, consuma benzina ...... care este problema asta este o masina facuta sa mearga in comparatie cu loganu care-i un rateu , si ce au primit iei nu este versiunea cea mai puternica iei au primit-o pe cea mai slaba ! imi imaginez ce uimiti ar fi fost sa primeasca MR cu Twin cluch paddle shifters si toate posbilitatile de setari, ar fi fost mult prea mult .
\


Ca evo sta mai bine ca subi pe curbe asta o stiu aprope toti...dar ca Sti e un gunoi exagerezi rau. Poate nu ai fost u multumit de el dar nu inseamna ca e un gunoi.
D_M_X is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -