Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-09, 00:48   #166
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

pentru ca si asa nu stiu sa le foloseasca ! inca prostu roman se mai opreste cand i arata ajentu cu bastonul, dar cat de curand no se vor mai opri si atunci in caz de urmariri ce sa faca melitzeni ? au iei fonduri pentru antrenamente pe masini ? si cand au cursuri legate de acest aspect isi incearca talentul pe niste jafuri de masini de nu-i adevarat ! inainte sa ma hotarasc sa-mi bag picioarele in romania si sa plec am vrut sa intru la academia de militie dar dupa ce m-am interesat si am vazut ce rahat au i`am dat pace ! . Deci sa concluzionez ! militzieni nu sunt in stare sa conduca punct . Nu au pe ce sa coduca si sunt prea mandri sa o reconoasca .


Politisti romani sunt niste wannbe si asta e tot .
draculas is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 00:52   #167
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Este părerea ta şi ţi-o respect, dar am dreptul de-a de contrazice şi a te ruga să nu crezi că cei care vor conduce maşina, sunt indivizii din filmul cu 'nea Titel Haur.

Ei sunt nişte idioţi incapabili, şi orice puştan de 18 ani care pune māna pe o maşină de genul ăsta ar conduce-o de 10 ori mai bine. Doooh !
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 00:54   #168
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Ce cunoscatori sunt unii, si asta fara sa cunoasca problema.

De unde stii tu ca nu sunt politisti capabili sa struneasca un Evo ? O statistica ceva sau simpla supozitie bazata pe SF ?

Ai studiat toata politia romana, sau 2-3 cazuri si gata hai sa generalizam ?

La faptul ca s-ar putea sa se fi schimbat lucrurile de cand tu ai cam disparut de p'aci nu te-ai gandit nu ? E usor sa arunci cu noroi fara sa stii datele problemei. Cand nu erau masini nu era bine, acum cand sunt iar nu e bine si se fac afirmatii gratuite.

Uite ca acum au pe ce sa conduca, un Evo, o Cupra, in rest niste Passat-uri, Logan si ce mai au. (VW Touareg print-un oras pe la munte parca si altele).
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 00:58   #169
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

dar tu crezi ca le vor da fonduri pentru benzina si piese de schimb la cativa ajenti sa se antreneze pe masina aia ? NO CHANCE birocratia si "la ce iti trebuie BA sa conduci masina si sa pui km pe ia lasa stai cu radaru si fa bani" nu se va face nimic! iar chestia cu, pustanul este adevarata pana la un punct !
in romania pe drumuri tu trebuie sa-i feresti pe alti iar in caz de fugit de politie trebuie sa stii ce faci , nu zic sunt destui care sunt in stare sa le dea cu flit la militzieni si sa nu fie prinsi subsemnatul e unu! intre bacau si iasi acu vre-o 3 ani cand le-o bagat loganurile. Dar in romania majoritatea populatiei se cufuresc pe iei cand sare prostu ala cu bastonu colorat in fata masini. Inca omu de rand nu stie ce drepturi are si nimeni nu-i explica.
draculas is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 01:00   #170
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
[...] sunt destui care sunt in stare sa le dea cu flit la militzieni si sa nu fie prinsi subsemnatul e unu! [...]
Am īnţeles ideea. Tu eşti şmecherul care dă cu flit. Pilotul care fuge de poliţie. Good luck, racere !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 01:01   #171
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Ce cunoscatori sunt unii, si asta fara sa cunoasca problema.

De unde stii tu ca nu sunt politisti capabili sa struneasca un Evo ? O statistica ceva sau simpla supozitie bazata pe SF ?

Ai studiat toata politia romana, sau 2-3 cazuri si gata hai sa generalizam ?

La faptul ca s-ar putea sa se fi schimbat lucrurile de cand tu ai cam disparut de p'aci nu te-ai gandit nu ? E usor sa arunci cu noroi fara sa stii datele problemei. Cand nu erau masini nu era bine, acum cand sunt iar nu e bine si se fac afirmatii gratuite.

Uite ca acum au pe ce sa conduca, un Evo, o Cupra, in rest niste Passat-uri, Logan si ce mai au. (VW Touareg print-un oras pe la munte parca si altele).
am frate de 22 de ani in romania care conduce o masinuta destul de puternica si-mi explica allmoust all the time ce se intampla cu politisti astia minunati , tu chiar vad ca-i admiri bravo tie esti cetatzeanu model.

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Am īnţeles ideea. Tu eşti şmecherul care dă cu flit. Pilotul care fuge de poliţie. Good luck, racere !
Nu cred ca ai inteles nimic. Sunt cetatzean american si politia romana nu are ce sa-mi faca iar fugitul de iei a fost doar ca sa vad de ce sunt in stare , nu-mi sta in fire sa incalc legea nici aici nici acolo iar pentru viteza folosesc doar pistele nu drumurile publice asta asa ca idee generala .

Last edited by aleks; 03-09-09 at 02:19.
draculas is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 01:50   #172
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
am frate de 22 de ani in romania care conduce o masinuta destul de puternica si-mi explica allmoust all the time ce se intampla cu politisti astia minunati [...]
Īmi şi imaginez ce venerat e frăţiorul tău pentru talentul său de pilot - că doar a luat lecţii de la tine - de către prietenii lui cu care depănează amintiri NFSiene.

Tu, ca mare pilot, ce ai face īn faţa unei maşini de 200 cp cu una inferioară ca putere ?
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 02:19   #173
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Incerci sa pari ironic si nu cred ca e cazul , mi-am spus parerea cu privire la faptul ca inca in romania politia nu e pregatita pentru asemenea masini din nici un punct de vedere . Dar se pare ca deviem de la subiect nu crezi.
draculas is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 14:53   #174
GabelloU

Stage 5
 
GabelloU's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 385
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Pacat de masinile care le doneaza Politiei...

Nu orice sofer din cadru politiei este destul de experimentat ca sa conduca EVO sau CUPRA ... trebuiau ca sa ramana la stadiul Logan cativa ani si dupa aia sa treaca la ceva cu mai multi cp!!!
__________________
GabelloU is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 11:34   #175
MANIAC222

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Baieti , hai sa nu mai batem pasul pe loc cu discutii inutile =))

Mitsuba politiei in acest moment e in service, un militian i-a dat-o la temelie. Masina e destul de tare lovita, si tare ma tem ca si cupra va avea acelasi viitor.

Hai Forza Militia .... =))

Last edited by MANIAC222; 04-09-09 at 11:41.
MANIAC222 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 11:50   #176
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Quote:
Originally Posted by MANIAC222 View Post
Baieti , hai sa nu mai batem pasul pe loc cu discutii inutile =))

Mitsuba politiei in acest moment e in service, un militian i-a dat-o la temelie. Masina e destul de tare lovita, si tare ma tem ca si cupra va avea acelasi viitor.

Hai Forza Militia .... =))
A luat o groapă. Se poate īntāmpla şi celor mai buni şoferi, chiar şi ţie.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 16:00   #177
hdc77ro

Stage 5
 
hdc77ro's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 923
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

vin si eu cu o observatie.

sa ma corectati daca gresesc.

conform surselor media MASINA A FOST DATA IN FOLOSINTA POLITIEI ROMANE PE DURATA VERII ADICA 3/4 LUNI.
hdc77ro is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 16:09   #178
hdc77ro

Stage 5
 
hdc77ro's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 923
Exclamation Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

Vitezomanii vor avea viaţă grea. Poliţia Rutieră a primit, ieri, un bolid care atinge nu mai puţin de 270 kilometri la oră şi anume un Mitsubishi Lancer EVO X de 295 CP. Maşina va fi īn custodia poliţiştilor aproximativ o lună şi jumătate, iar dacă se va dovedi că le este necesară, contractul se poate prelungi.

sursa. adevarul.ro.

http://www.adevarul.ro/articole/mits...politisti.html
__________________
Primul pas intr-o strategie a cresterii nu este UNDE si CUM sa cresti CI sa decizi ce sa abandonezi...
hdc77ro is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 16:44   #179
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

poi si cupra nu era tot pe timpul verii?
oricum
poate sa fie masina condusa de ken block,nu au cum sa monitorizeze 2 autostrazi cu 2 masini
si nu vad dc se declarau unii entuziasmati in posturi anterioare
__________________
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 04-09-09, 22:50   #180
MANIAC222

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Lancer Evolution in dotarea Politiei Rutiere

@aleks - cand iei o groapa nu ramai fara aripa, fuzeta, bari, praguri si ce mai e rupt pe ea...
Bine , ca intr-un fel ai dreptate, putea fi o groapa ...de 2 metri patrati sau mai bine zis santz =))
MANIAC222 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -