Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 09-08-09, 19:53   #31
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

Respect C63 ///AMG!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 20:13   #32
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Bai tiriac , hai sa inchidem toate uzinele din lume si sa lasam decat mercedesul , saracia aia de audi , tu te auzi ce spui? tu ce masina ai ma multimilionarule ? bugatti presupun .
Ba tu asta superfanul Audi, te crezi ca audi e cea mai a dreaq masina din parcare...aud foarte bine ce spun nu's aerian in ceea ce spun, ti-ai luat si tu audi te-ai dat o tura cu el si ti s-a parut super avion si gata asta e cea mai belea masina din toate timpurile. Nu stiu daca te intereseaza ce masina am eu, nu conteaza pot sa am si dacie, da ia ziii se compara cu Mercedes-Benz cumva, nici numele nu prea se compara , da pai masina propriu-zisa. Iti inteleg frustrarea ta inca de la inceput am vazut si am remarcat ca esti un fan audi inrait si nu te poti abtine pana nu te iei de vreunu care se inclina asa mult spre audi. Daca tu crezi ca audi ala al tau se poate compara cu un Mercedes-Benz nu stiu ce sa mai zic ca ai putea fi....nici cu Bmw nu se compara...si aici vorbesc intre brandurile nemtesti. Si daca nu-ti convine nu mai posta stiu ca te deranjeaza, dar nici eu nu ma pot abtine, insa la posturi legate de Audi chiar n-am mai postat, asta e un post Mercedes-Benz, si am vazut ca unii au mai adus in discutie si audi care e pe langa mult fatza de Mercedes-Benz.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!

Last edited by Thomas Everywhere; 09-08-09 at 20:39.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 20:42   #33
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

Frustrarea vine din partea ta nu a fanilor Audi. Marcile se compara perfect cam in fiecare segment de piata, de aia toate publicatiile/emisiunile/revistele le compara, fiindca diferentele intre ele sunt mici si totul tine de gusturi. Daca una ar fi asa slaba si cealalta mult prea tare nu s-ar mai compara, o logica de clasa a 4-a te ajuta sa intelegi asta. In plus nu vad unde s-a spus undeva ca Audi ar fi cea mai tare ca sa se posteze suferintele alea. In cazul in care tu crezi ca este aceeasi ordine in toate clasele de masini cand vine vorba de brand te inseli amarnic si inseamna ca nu ai treaba cu domeniul auto. Niciun producator nu domina copios toate clasele, fiecare are + si -.

Si da, A4 se compara cu Mercedes, mai exact cu C Klasse. Si sta bine de tot pe deasupra...cata suferinta din partea unora. Nu iti place Audi TIE asta e, stai in banca ta dar nu mai veni cu remarci infantile doar ca asa ti se pare tie ca e interesant.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 20:53   #34
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Frustrarea vine din partea ta nu a fanilor Audi. Marcile se compara perfect cam in fiecare segment de piata, de aia toate publicatiile/emisiunile/revistele le compara, fiindca diferentele intre ele sunt mici si totul tine de gusturi. Daca una ar fi asa slaba si cealalta mult prea tare nu s-ar mai compara, o logica de clasa a 4-a te ajuta sa intelegi asta. In plus nu vad unde s-a spus undeva ca Audi ar fi cea mai tare ca sa se posteze suferintele alea. In cazul in care tu crezi ca este aceeasi ordine in toate clasele de masini cand vine vorba de brand te inseli amarnic si inseamna ca nu ai treaba cu domeniul auto. Niciun producator nu domina copios toate clasele, fiecare are + si -.

Si da, A4 se compara cu Mercedes, mai exact cu C Klasse. Si sta bine de tot pe deasupra...cata suferinta din partea unora. Nu iti place Audi TIE asta e, stai in banca ta dar nu mai veni cu remarci infantile doar ca asa ti se pare tie ca e interesant.
Da, da da ce sa zic....buna comparatia, ma abtin totus de la cuvant. Daca asa ti se paru tie ca sunt frustrat tu te inseli amarnic, n-am de ce sa fiu frustrat. La multi le e greu sa recunoasca de ce e in stare masina lor si nu cumva sa nu fie alta mai tare decat a ta sau a altora. Aveti in cap numai masini germane, ma intreb daca oare romanu mai stie si alt tip de marca in afara de cele germane, nicio marca nu e masina daca nu scrie pe ea Audi ceva....vw etc... da sa fie made in Germania. Hai pa!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 10:13   #35
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
Ba tu asta superfanul Audi, te crezi ca audi e cea mai a dreaq masina din parcare...aud foarte bine ce spun nu's aerian in ceea ce spun, ti-ai luat si tu audi te-ai dat o tura cu el si ti s-a parut super avion si gata asta e cea mai belea masina din toate timpurile. Nu stiu daca te intereseaza ce masina am eu, nu conteaza pot sa am si dacie, da ia ziii se compara cu Mercedes-Benz cumva, nici numele nu prea se compara , da pai masina propriu-zisa. Iti inteleg frustrarea ta inca de la inceput am vazut si am remarcat ca esti un fan audi inrait si nu te poti abtine pana nu te iei de vreunu care se inclina asa mult spre audi. Daca tu crezi ca audi ala al tau se poate compara cu un Mercedes-Benz nu stiu ce sa mai zic ca ai putea fi....nici cu Bmw nu se compara...si aici vorbesc intre brandurile nemtesti. Si daca nu-ti convine nu mai posta stiu ca te deranjeaza, dar nici eu nu ma pot abtine, insa la posturi legate de Audi chiar n-am mai postat, asta e un post Mercedes-Benz, si am vazut ca unii au mai adus in discutie si audi care e pe langa mult fatza de Mercedes-Benz.

Frate eu fata de tine am avut suma de 69.930 de mii de euro sa imi iau un audi , de banii aia cred ca imi puteam lua un mercedes dar de , mai sunt si alt firme de autoturisme
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 11:04   #36
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Frate eu fata de tine am avut suma de 69.930 de mii de euro sa imi iau un audi , de banii aia cred ca imi puteam lua un mercedes dar de , mai sunt si alt firme de autoturisme
Bravo tie sa o porti sanatos si fara evenimente rutiere
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 13:13   #37
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

Jumatate dintre cei care au postat aici blameaza pretul, nestiind ca in Asia , si in special in partea estica modele europene premium sunt taxate enorm, de multe ori pretul pentru aceasi masina vanduta in Europa sa fie dublu. De exemplu un S500 in Europa se invarte pe la 100.000 de euro, in Malaezia sare de 250.000$. Daca e sa luam preturile din Germania, un M3 sedat e 66.000 euro cu tva iar C63 69.000 euro, intradevar o diferenta "enorma" la clasa asta de masini. Audi la momentul de fata nu are concurent pentru clasa respectiva.

In schimb pentru cine chiar e interesat de aceasta editie , de apreciat ca acum ofera separat diferentialul spate fara al integra in pachetul P30 de la AMG.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 11-08-09, 01:24   #38
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

thomas cred ca tu o sa iti botezi copii SAABA si MERCEDESU...iar dusmanilor tai pe care ii urasti de moarte nu stiu de ce am impresia, dar in capul tau ca sa ii denigrezi si mai tare le zici ca sunt AUDISTI
bai baiatule fi serios cum vezi pe cineva care zice ceva de audi sau face o comparatie cu audi iei foc, deci nu inteleg ce ai cu natia asta de masini...amantul nevestei tale conduce un audi sau ce?
calmeaza-te audi sunt niste masini foarte bune, dar care nu exceleaza cand vine vorba de flagship-uri...pe cand mercedes e mercedes la fel ca si bmw, sunt ai dracu de buni in ceea ce fac
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 11-08-09, 16:43   #39
ulyse

Stage 5
 
ulyse's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 357
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

urcate mah in mercedes si mai vb Mercedes e Mercedes
ulyse is offline   Reply With Quote
Old 11-08-09, 16:52   #40
FloweRffs

Stage 5
 
FloweRffs's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 344
Default Re: Mercedes C 63 AMG - Edition 63

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Frate eu fata de tine am avut suma de 69.930 de mii de euro sa imi iau un audi , de banii aia cred ca imi puteam lua un mercedes dar de , mai sunt si alt firme de autoturisme
wow, de cand eram mic imi doresc sa fiu ca tine, am inteles ai bani, iti place audi, dar nu fi cocalar, apreciez, mersi, salut!
FloweRffs is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -