Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 23-07-09, 08:03   #31
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Daca la Audi designerii sunt cu 0 imaginatie inseamna ca la BMW sunt pe minus deja. Nu trebuie sa "mai vedem" nimic, se observa de acum tenta aberanta din postul tau.
Ca de obicei,frustrarea din tine trebuie sa isi faca aparitia,a zis el ceva de BMW?
on: iar o sa vedem un facelift?
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 08:44   #32
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

O sa vezi un model nou. Faptul ca seamana cu modelele trecute este pastrarea identitatii de marca. Poti sa vezi asta si la Alfa si la BMW si la multi alti producatori care nu isi schimba linia design-ului complet, ar fi idiotic.

PS: www.dexonline.ro ca sa vezi ce inseamna frustrare. Vad ca nu stapanesti termenul si il folosesti in mod arbitrar.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 15:38   #33
Limba14

Stage 4
 
Limba14's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 247
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

un mic spoiler cu audi a8. just a sketch. sursa. top gear uk.
ar arata bine asa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	a8.JPG
Views:	66
Size:	20.9 KB
ID:	1018400  
Limba14 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 21:07   #34
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
O sa vezi un model nou. Faptul ca seamana cu modelele trecute este pastrarea identitatii de marca. Poti sa vezi asta si la Alfa si la BMW si la multi alti producatori care nu isi schimba linia design-ului complet, ar fi idiotic.

PS: www.dexonline.ro ca sa vezi ce inseamna frustrare. Vad ca nu stapanesti termenul si il folosesti in mod arbitrar.
Inainte sa faci altcuiva observatie consulta tu www.dexonline.ro :

Cuvāntul "idiotic" nu a fost găsit, dar am găsit următoarele cuvinte apropiate .....
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 23:04   #35
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

O remarca de genu' nu te face sa pari mai inteligent, daca asta ai urmarit. Ce te face sa crezi ca trebuie sa folosesc neaparat termeni din vocabularul nostru ? In schimb frustrat exista la noi si daca nu il stapanesti si il foloessti aleator e o problema.

http://www.thefreedictionary.com/idiotic

Ca tot veni vorba inainte sa faci tu vreo atentionare referitoare la gramatica ar fi cazul sa ti-o revizuiesti pe a ta. Un bun punct de plecare ar fi conjugarea verbului "a fi". Este "fii serios" nu "fi serios" de exemplu. E plin forumul de astea.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 02:06   #36
susp3ctu

Stage 5
 
susp3ctu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 412
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Daca la Audi designerii sunt cu 0 imaginatie inseamna ca la BMW sunt pe minus deja. Nu trebuie sa "mai vedem" nimic, se observa de acum tenta aberanta din postul tau.
pustiule vezi`ti ma de bicicleta aia a ta...am zis eu ceva de bmw ? am facut referire doar la audi si la stilul lor identic la toate masinile,acum ceva ani abia deosebeai a4 de a6...nici acum nu e mare diferenta

PS: de ce ataci atat bmw`ul ? are taticu audi asa ca tu esti clar anti-bmw ?
tie ti`ar trebui un mic consult la LSM peste tot pe unde postezi esti anti-bmw,te`a molestat vreun posesor de bmw ? chiar nu vad de unde atata ura pentru bmw
susp3ctu is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 09:00   #37
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

Nu stiu cum iti permiti sa ma faci "pustiule". Nu cred ca am facut armata impreuna sau sa mancam din aceeasi farfurie asa ca masoara-ti lungul nasului. Ce are "taticu" sau ce am eu nu te priveste. Iar de urat eu nu urasc BMW, ar fi culmea sa urasc un brand de masini doar il displac in mare parte. Inteleg ca la 21 de ani esti destul de necopt dar tot nu e cazul sa epatezi pe aici si sa vii cu remarci infantile.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 14:20   #38
susp3ctu

Stage 5
 
susp3ctu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 412
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Nu stiu cum iti permiti sa ma faci "pustiule". Nu cred ca am facut armata impreuna sau sa mancam din aceeasi farfurie asa ca masoara-ti lungul nasului. Ce are "taticu" sau ce am eu nu te priveste. Iar de urat eu nu urasc BMW, ar fi culmea sa urasc un brand de masini doar il displac in mare parte. Inteleg ca la 21 de ani esti destul de necopt dar tot nu e cazul sa epatezi pe aici si sa vii cu remarci infantile.
lasa cuvintele mari si traieste`ti varsta,nu impresionezi pe nimeni,la 16-17 ani ai tai ar trebui sa iesi cu prietenii pe afara nu sa stai pe 4tuning sa spamezi...
susp3ctu is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 21:22   #39
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

Dick is a "dick" pentru ca nu ne arata masina
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 25-07-09, 16:51   #40
e30_eVG3n

Stage 5
 
e30_eVG3n's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,712
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

sper sa nu fie un A4 mai mare, sper sa-si pastreze stilul inconfundabil al actualului A8.
e30_eVG3n is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 15:16   #41
SAVYN

Stage 3
 
SAVYN's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 87
Member of:
[Toyota]
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

Quote:
Originally Posted by Le.Yoko View Post
cica prima imagine frate,da nu vad nici macar o linie, un far,o evacuare,un maner,nimic.
Astia fac mishto de noi !
e un "teaser"... asta e si ideea. oricum pacat ca nu-l prezinta
SAVYN is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 16:59   #42
gorila600

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 64
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

prima imagine cu noul a8 sau prima imagine cu farurile noului a8?
gorila600 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 17:37   #43
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

Quote:
Originally Posted by e30_eVG3n View Post
sper sa nu fie un A4 mai mare, sper sa-si pastreze stilul inconfundabil al actualului A8.
speri cam prost... mai mult ca sigur asta va fi. e normal ca un producator sa-si pastreze linia de design. dar audi exagereaza. a4 este un a5 cu 4 usi. facelift-ul pentru a6 a insemnat sa "lipeasca" 2 stopuri de a5. a8-ul va fi un a5 mult mai mare si putin stilizat sa para elegant.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 19:32   #44
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
speri cam prost... mai mult ca sigur asta va fi. e normal ca un producator sa-si pastreze linia de design. dar audi exagereaza. a4 este un a5 cu 4 usi. facelift-ul pentru a6 a insemnat sa "lipeasca" 2 stopuri de a5. a8-ul va fi un a5 mult mai mare si putin stilizat sa para elegant.
Si ai uitat de interior care este identic la A4/A5/A6/Q5/Q7
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 19:51   #45
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Prima imagine cu noul Audi A8

. Cred ca va uitati la alte poze. Din moment ce A5 este A4 coupe normal ca seamana destul de mult, dar linia caroseriei este evident diferita. Diferente vizibile (daca nu esti orb) sunt si la partea frontala si cea din spate. Ce ai fi vrut sa faca, sa fie total diferit ?

Interiorul de A4 este la fel cu cel de A5. Normal daca stai sa te gandesti ca au aceeasi platforma tehnica si A5 este A4 coupe. La fel cum si interiorul la Seria 3 E90 este identic cu E92. A6 are alt interior fata de A4/A5, la fel si A8 care este total diferit de orice din gama. De la a avea anumite chestii comune (linia de design, aspect interior) pana la a fi identice e cale lunga, dar ce sa te faci si cu subiectivismul asta. Nu trebuie sa fii geniu ca sa pui 5 poze una langa alta cu interioarele de A4/5/6/8 sa vezi ca procentul in care seamana este la fel ca asemanarea intre Seria3/Seria3 coupe/Seria5/Seria7/X5. Cum se face ca voi vedeti asta doar la Audi nu imi dau seama . Se mai vede si pe la Saab (atat aspect interior cat si exterior, chiar noul model de 9-5 strict dpdvd al design-ului este mai mult facelift, voi asta o vedeati la Audi desi e cam departe de realitate), Alta Romeo care iar seamana izbitor la linia de design, povestea se aplica si la interior.

Cred ca pe strada pe care stati voi chestiile astea "ies la iveala" doar la Audi nu ? . Uite niste mostre, in ordinea S3 E90, E92 (coupe), Seria 5, Seria7, X5. Ale naiba, sunt total diferite . De abia iti dai seama ca vin de la BMW si ca masinile sunt facute de acelasi producator . Poate sunt eu prea subiectiv dar mie mi se pare ca diferentele intre interiorul de A4/A5 si A8 sunt mai mari comparativ cu cele intre E90/E92 si Seria7. Asa ca ar fi cazul sa incetati cu aceleasi povesti departe de realitate si remarci malitioase care nu isi au rostul doar ca nu va convine voua ceva.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Seria 3.jpg
Views:	47
Size:	16.1 KB
ID:	1023383   Click image for larger version

Name:	Serie 3 Coupe.jpg
Views:	44
Size:	66.3 KB
ID:	1023384   Click image for larger version

Name:	Serie 5 interior.jpg
Views:	44
Size:	884.4 KB
ID:	1023385  

Click image for larger version

Name:	Serie 7 interior.jpg
Views:	44
Size:	80.2 KB
ID:	1023386   Click image for larger version

Name:	X5 Interior.jpg
Views:	44
Size:	100.8 KB
ID:	1023387   Click image for larger version

Name:	A5.jpg
Views:	51
Size:	74.4 KB
ID:	1023400  

Click image for larger version

Name:	A8#2.jpg
Views:	51
Size:	55.2 KB
ID:	1023401   Click image for larger version

Name:	A5 #2.jpg
Views:	53
Size:	52.4 KB
ID:	1023402   Click image for larger version

Name:	A8.jpg
Views:	46
Size:	20.4 KB
ID:	1023403  

Click image for larger version

Name:	A8#3.jpg
Views:	47
Size:	458.0 KB
ID:	1023404  

Last edited by _anaconda_; 27-07-09 at 20:08.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -