Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-09, 07:49   #16
Sp1ky
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 5,648
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

chiar imi place designu masinii ,dar ce pret o avea :O:
Sp1ky is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 09:21   #17
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

imi place masina, are putin din insignia ceea ce e foarte bine si are un design curat si frumos. bv opel
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 09:44   #18
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

OPEL ASTRA, urīt a fost , urīt este, urīt va ramīne pe veci. De cumparat nu mi-as cumpara-o nici daca ar fi 2 la leu ca paharele de semintze.
E o masina care n-are nimic interesant, nu are acel "vino-ncoa" ca alte masini.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 09:56   #19
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

Mie unu mi se pare reusit modelul si imi place mai mult ca modelul anterior,pare mai sportiv,o aerodinamica mai buna
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 11:20   #20
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

e foarte reusita masina din punct de vedere al designului...e chiar mai frumoasa decat golf VI...in ceea ce priveste inaltimea...asa sunt toate opelurile (inclusiv insignia), au garda mai mare la sol...ceea ce nu e rau deloc pentru tara noastra minunata
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 11:45   #21
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

e frumoasa, dar nu bate mazda, sa fie clar
addicted2trance is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 13:14   #22
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
OPEL ASTRA, urīt a fost , urīt este, urīt va ramīne pe veci. De cumparat nu mi-as cumpara-o nici daca ar fi 2 la leu ca paharele de semintze.
E o masina care n-are nimic interesant, nu are acel "vino-ncoa" ca alte masini.
mai bine nu mai scriai nmc...
aa si daca a ratat o curba la stg si apoi in linie dreapta,avand asa-zisa subvirare care'i problema ? ? ce p.m tu asa mergi pe strada,in raliu ?
ala este numai un test ca sa vada extremele masinii si ce poata sa faca...ca daca o luam asa gasim defect la orice masina frate...Na: ia Audi si Bmw : audi poate ia curbele mai bine,iar Bmw e mai bun in linie dreapta...exita vreo masina sa no comentati ?
vorbiti aiurea..orice masina vreti sa aiba performante de raliu..
Gata,ia curbele putin sub-virat huäääääää...e jalnica,nu merita banii,de 2 lei,prosti astia de la Opel !!! si unii nici macar nu stiu sa mearga normal,da ei vor sa rupa tot.
__________________

Last edited by Le.Yoko; 16-07-09 at 13:17.
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 13:37   #23
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

Quote:
Originally Posted by addicted2trance View Post
e frumoasa, dar nu bate mazda, sa fie clar
intradevar mazdele arata foarte foarte bine dar nici asta nu este de lasat. parerea mea ca pe o scara de la 1 la 10 mazda primeste un 10 si opelul 9. ce e mai important pentru drumurile noastre e fiabilitatea si pretul pieselor capitol la care opelul sta mai bine.

nu sunt pro masini nemtesti desi pana acum cam toate masinile care mi-au trecut prin mana au fost nemtesti, dar faptele imi comfirma faptul ca sunt mai bune. ( termen de comparatie Golf 3 cu mazda mx3 ani arpopiati)

bravo Opel inca odata un design reusit
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 13:57   #24
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

eu cred ca mazda e muuult prea feminina. sincer nu ma vad deloc intr`o mazda la ora actuala, honda da, au scos masini foarte reusite dar mazda ramane o marca de fetitze pt mine. le design opel e peste mazda si golf
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 14:53   #25
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
eu cred ca mazda e muuult prea feminina. sincer nu ma vad deloc intr`o mazda la ora actuala, honda da, au scos masini foarte reusite dar mazda ramane o marca de fetitze pt mine. le design opel e peste mazda si golf
ma depinde cum o privesti si ce culoare e. nici eu nu m-as vedea conducand o mazda dar imi place.
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 15:13   #26
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

cati oameni atatea pareri... cei care sunt obiectivi trebuie sa aiba simtul estetic dezvoltat si ceva empatie. dar la nivelul de cultura romanesc e greu... astfel ca vor fii tot felul de oameni care , setati in cultura cartierului si a zvonurilor, vor uri din start un anume tip de masina... se recunosc usor prin parerile radicale asupra tipului de masina, uitand (de fapt nestiind) sa argumenteze...
acest opel astra , din punctul meu de vedere, este o compacta reusita atat exterior cat si interior, prin liniile moderne si culorile folosite. superioara din aceste puncte de vedere golfului mk6, de exemplu. nu va sparge neaparat topurile, dar va avea clientii ei... suficienti; la fel ca si pana acum.
__________________
ProCeed 1.6 126hp
Golf 5 1.9TDI DSG
Lecca is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 16:29   #27
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

Quote:
Originally Posted by Lecca View Post
cati oameni atatea pareri... cei care sunt obiectivi trebuie sa aiba simtul estetic dezvoltat si ceva empatie. dar la nivelul de cultura romanesc e greu... astfel ca vor fii tot felul de oameni care , setati in cultura cartierului si a zvonurilor, vor uri din start un anume tip de masina... se recunosc usor prin parerile radicale asupra tipului de masina, uitand (de fapt nestiind) sa argumenteze...
acest opel astra , din punctul meu de vedere, este o compacta reusita atat exterior cat si interior, prin liniile moderne si culorile folosite. superioara din aceste puncte de vedere golfului mk6, de exemplu. nu va sparge neaparat topurile, dar va avea clientii ei... suficienti; la fel ca si pana acum.
nu stiu daca te referi la mine dar crede`ma pe cuvant, de ani de zile desenez, studiez liniile, anatomia si mai nou si sculptez si pictez. asa ca nu cred ca am fost prea subiectiv, mai ales ca in familie avem 2 vw
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 16:37   #28
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

nu, nu la tine ma refeream :P
Lecca is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 17:51   #29
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
arata binisor, dar mai mult parca imi place modelul anterior H.
Subscriu ... la design exterior e nasoala, nu acelasi lucru se poate spune insa si despre interior care este reusit.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 19:35   #30
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Noua generatie Opel Astra, tratata in amanunt

nu mi se pare prea reusit ....
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -