Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-09, 22:32   #226
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

renault cu divizia lor sport fac arta pe roti... ca fac masini low-cost da, dar au aratat ca pot si mult mai bine. plus ca noua laguna, laguna coupe, megane si megane coupe, clio sunt chiar super ok

ei sunt constienti ca nu toti au bani de dat pe masini, si se orienteaza mai mult pe low-cost, preturi mici tocmai pt a atrage cat mai multi clienti care se uita la pret, si cel putin acum pe criza e o strategie buna.
addicted2trance is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 22:45   #227
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Quote:
Originally Posted by addicted2trance View Post
[...]ei sunt constienti ca nu toti au bani de dat pe masini, si se orienteaza mai mult pe low-cost, preturi mici tocmai pt a atrage cat mai multi clienti care se uita la pret, si cel putin acum pe criza e o strategie buna.
Trebuie sa te corectez putin. Exista si oameni care AU BANI dar nu sīnt dispusi sa-i chieltuie pe masini sau īsi cumpara o masina low cost ca masina a 2-a de oras, de piata, de mers la servici, de frecat la discount, de dus copii la gradinita, masina pt. nevasta etc.

Exista "N" scopuri de achizitionare a unei masini low cost si nu trebuie numai sa ne limitam la AM BANI sau N-AM BANI.

Īntr-o familie unde amīndoi lucreaza sau lucreaza EL iar EA se ocupa de puradei, EL merge cu masina la lucru, EA ce face? Festivalul AUTOBUZUL DE AUR cu puradei cu tot ? Carat de plase de la piata? Hai sa fim seriosi ca nu mai sīntem īn secolul 19.

Daca merg aici īn vecinatate la PLUS sau ALDI DISCOUNT dimineata la ora 10 vezi plin de femei casnice cu MCV sau Sandero la cumparaturi cum īncarca portbagajele si nici decum barbati. Nu mai vorbesc de pustoaice studente care merg cu Sandero la scoala. Ce vrei de la o studenta? De unde vrei sa-si cumpere Mertzan si daca chiar are bani de Mertzan, Prefera sa-si ia un Sandero NOU unde are 3 ani garantie si o doare-n pix ca n-are costuri de īntretinere si reparatii decīt consumabilele si cu restul de bani prefera sa-si plateasca studiile si eventual meditatiile deoarece viitoarea ei cariera profesionala e mai importanta ca o masina.

Last edited by CyberCSX; 09-07-09 at 22:50.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 03:44   #228
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 10:02   #229
ADvicer

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 48
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

masinuta arata decent pentru un SUV wanna be! nu vreau sa jignesc pe nimeni, insa la ce preturi au estimat ma intreb ce dotari fantastice o sa aiba. pana la urma cred ca va fi un fel de logan ceva mai mare....oricum felicitari pentru acoperirea segmentului astuia pentru cei de la renault!
ADvicer is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 10:47   #230
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Ar fi o idee sa vrei piele Alcantara, navi, bixennon, 12 airbag-uri si tot tacamul pentru 14k ioro sau cat o sa coste. Nici la masinile mult mai scumpe gen Tucson nu primesti mare lucru.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 03:25   #231
bogdan1991s

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,157
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

sa imi zic si eu parerea despre Dacia Suv: conserva de peste cu 4 roti =)) )
bogdan1991s is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 21:18   #232
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Argumenteaza daca esti asa destept.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 21:29   #233
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Doamne, este fenomenala faza asta, uite il ajut eu sa argumenteze desi nu s ar fi gandit nimeni niciodata ca daca scrii pe google *conserva pe roti si apoi dai la imagini* gasesti chiar dacia SUV.
Se afla pe ultimul rand de poze, pana si soarta face ca masina sa fie o consrva pe roti, TOTUSI STRANIU .
Este superb conceptul insa masina in sine este oribila nici 20% nu se apropie de concept

Cineva comenta pe o pagina despre concept ul SUV si zicea cam asa
design

Trimis de sako la 3 Martie 2009 15:39:31

parerea mea este ca francezii au mai avut asemenea experimente cu concept car si cele de serie nu au avut succes prea mare, vezi vel satis, asa ca ii baga pe astia de la dacia in fata si fac incercari din astea futuriste cu sigla dacia.
daca merge, este ok pentru renault. daca nu merge nu isi pateaza sigla renault, ci dacia.!! eehh... ce ziceti de opinia asta?
Eu cred ca are mare dreptate.

Un altul spera sa se poata lauda cu ea prin uk, imi pare rau sa l dezamagesc dar se va lauda, daca se poate spune asa ceva, cu SUV ul care l am vazut pe acest thread.

Masinuta beton

Trimis de Leon la 2 Martie 2009 21:52:34

In sfarsit avem si noi cu ce sa iesim afara. Daca au ajuns sa faca primul concept car sa arate in "halul asta" sa ne inchipuim cum o sa arate urmatoarele. Masinuta asta da clasa. Stai in UK si de abia astept sa imi cumpar una sa ma dau cu ea prin UK, ca precis nu o sa-i vina nimanui sa creada ca e din Romania. De-ar scoateo mai repede.

Last edited by coco_stancu; 15-07-09 at 21:49.
coco_stancu is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 21:36   #234
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Ce argument BUN.
Daca scriu masina proasta,imi apare un model,asta inseamna ca e o masina proasta ?
Bad Joke.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 11:54   #235
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Urata...si arre un aer asa de Nissan..
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 00:26   #236
marm3_TDi_power
Skoda Driver

Stage 3
 
marm3_TDi_power's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 99
Member of:
[SKODA]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

are roti de kangoo nu m-ar mira sa le vanda asa ) or sa puna oare si noul super-motor de 1.2? )=))
marm3_TDi_power is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 23:30   #237
nicholas

Stage 4
 
nicholas's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 291
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

La forma arata bine ...
nicholas is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 14:50   #238
Gabi#

Stage 4
 
Gabi#'s Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 175
Member of:
[DACIA]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

urata specie ) ) =)) daca te uiti de la jumate in spate te speri cu rotitele alea
Gabi# is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 15:44   #239
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Zici ca-i SUV-zilla, atat de preistorica pare)

https://forum.4tuning.ro/219-masini-n...i-stepway.html
Aici gasiti si posibilul pret IEFTIN.
=))

Last edited by coco_stancu; 22-07-09 at 15:53.
coco_stancu is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 13:44   #240
George17

Stage 5
 
George17's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 426
Member of:
[VW]
Default Re: SUV-ul Dacia se dă pe Transfăgărăşan

Pt 1 SUV de la DAcia sunte-ti de acord ca se putea si mai rau?Haide-ti sa nu mai fim rai,asa au fost vorbe si cu Loganul,Sandero si se vand pe capete.Cui nu ii convine sa nu o cumpere .Multe o sa fie cumparate de oameni care nu vor putea sa o achizitioneze cu banii in mana,si apeleaza la un credit.Si la urma urmei la ce drumuri avem noi e chiar buna!@
George17 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -