Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-09, 14:32   #76
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Quote:
Originally Posted by Alejandro View Post
de ce voi vedeti doar a cui e compania? la cei care muncesc acolo nu v-at gandit? sunt romani ca noi - sau or fi roboti proiectati de inginerii de la Nissan, trimisi in Franta sa invete franceza, dupa care adusi in Romania, au experienta la activ invata si Romana si... m-am plictisit, poporul roman e rau batut in cap... de azi ma dezabonez de la acest thread. nu mai zic nimic...
Fie ca voi va puneti impotriva sau sunteti total PRO DACIA n-o sa schimbe cu ABSOLUT NIMIC vanzarile Dacia & Renault. Asa ca bye bye LOOOSEERRRSSS
daca nu ma insel, la mine in judet este o croitorie patronata de englezi care are mai multi angajati romani decat uzina de la mioveni. deci.... dale u de mancare in continuare francezilor. asa si vodafone, romtelefon, si omv, si lukoil, si petrom si etc etc sunt angajati romani, sub patronaj strain. d`aia sa dus tara de rapa, ca hranim gurile casca
cu asa mentalitate ca ata au de castigat strainii si noi ramanem indobitociti, cu mentalitatea comunismului
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 16:51   #77
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

si nu mai are rost sa deschid iar subiectul despre solenta care se vindea bine cand au aparut francezii dar a apart lohanul si a scoso din productie ca na... ei nu mancau nimic din vanzarile de solenta, si era si mult mai accesibila pt buzunarele noastre
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 23:38   #78
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

da mult mai accesibila si mult mai proasta - tin sa-ti amintesc ca era cu multea prea putin spatiu pentru o berlina DECENTA de familie, TIN sa-ti amintesc ca avea motor RENAULT - deci tot RENAULT a proiectat-o si ca PLOUA CU GALEATA INAUTRU la haion. auzi la el viitor accidentist - viitor killer in trafic... cum ai trecut testu psiho pentru dosaru de carnet? cu BANI? )
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 13:59   #79
ADvicer

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 48
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

doamne! pana la urma e tot un logan oribil! iar cu 13.000 de euro iti iei masina nu gluma...plus..daca vrei 7 locuri iti gasesti un vito de 9 locuri..tzutz! ce sa mai vorbim de echipari!
ADvicer is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 14:42   #80
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Quote:
Originally Posted by ADvicer View Post
doamne! pana la urma e tot un logan oribil! iar cu 13.000 de euro iti iei masina nu gluma...plus..daca vrei 7 locuri iti gasesti un vito de 9 locuri..tzutz! ce sa mai vorbim de echipari!
Ca sa nu mai vorbim de kilometri,pentru astia ca voi,ce nu scoate Mercedes un Vito la 13k nou ?Sau nu pot,is prea infumurati sa plateasca omul de rand 2000 de euro doar marca ? Ce nu scoate un passat break cu 7 locuri la 13k nou ? De ce ?
Sa vedem ce DOTARI poate sa ofere ei la 13,parca vad,ca aceleasi dotari ca un MCV,doar ca e Mercedes si poate materiale si mai proaste,la cat sunteti de redusi voi comparati o masina sh cu una noua,pai daca e asa,de ce sa dai 20 de mii de euro pe un passat nou,cand de bani aia,iti cumperi merc E klass sh,(tzutz)nu ?....Ce mentalitate
De ce nici o marca nu se baga la asa ceva ? Toate masiniile ce sunt la pret cu Ligheanul Dacia sunt mult mai proaste ca parerea mea,vorbesc de masini noi,ce au aceleasi dimensiuni.
Vreau sa vad ce masina scoate Pejou' Citroen,Toyota,toti astia 3 vor sa scoata o masina concurenta Ligheanului (sedan),vreau eu sa vad ce scot aia,ce dotari vor avea aia,ce tabla,ce plastice..Atunci o sa le putem compara mai bine.

Last edited by StreetStyle22; 10-07-09 at 14:47.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 14:47   #81
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

De fapt la masinile "calumea" si mai scumpe, gen Passat TROACA (Nou) ai niste dotari lux. Capace la 20 lei bucata, geamuri la manivela si alte chestii de "lux" .
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 15:41   #82
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

bine punctat anaconda, dar ei nu pot sa observe mai mult decat ce e in curtea lor; cum am zis in cateva posturi anterioare nici nu stiu de ce ne mai obosim sa ne certam, de ce nu inchide un admin thread-ul acesta. Romanu tot roman ramane, sa aiba cat mai multe masini cu zeci de mii poate chiar milioane de km masina in bord, dar sa nu fie facuti de ei ci de nemti, deaia se urca viitori ACCIDENTISTI la volan ca sa moara mai usor, multi nu stiu sa stapaneasca o Dacie 1310 in derapaj dar... LOR le trebuie una cu ESP ca sa nu derapeze ) NEA GIGIIII
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 10-07-09, 19:12   #83
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Ma intreb cand o sa inceteze si romanu odata si cand n-o sa mai viseze la masini nemtesti, ca alta discutie, nu vezi decat, Mercedes-Benz X, Vw X, Bmw X, Audi X, pana mea parca astea ar exista, nu zic or fi bune, dar sa o lasam balta ca nu sunt cei mai tari, ce tehnologie au nemtii acuma, au datorita altora care au adoptat-o cu cativa ani in urma.
@Streetstyle22: Nu cred ca aia o sa faca asa masini distruse si Loganu va fi superior peste ele, asta clar nu se va intampla, probabil vor fi multe optionale pe cele mentionate de tine, decat cele pe care le are un logan in standard. Dar la capitolul dotari ii mai lipsesc lui Logan, care altele le au optional la pretul lui, chiar daca e clasa mini.

Alejandro: Nu stiu de ce s-a ajuns la aceasta discutie intre SH si masina NOUA, unii sunt maniaci sa-si ia SH, iar altii nebuni dupa masini noi, sa privim ca si lucrurile noi nu chiar toate sunt bune iar aici nu includ (Logan/dacia), iar Logan te tine dupa cum il tii, sti proverbu ala, Cum e turcu si pistolul asa si cu loganu si stapanu, daca stapanu e prost si masina automat va fi proasta si nu mai la Logan, la toate masinile indiferent de marca.
Mentalitatea, imi iau masina noua ca e mai rentabil, da e mai rentabil ca s-a infintat programu rabla si toata lumea isi duce rabla si isi ia masina noua, dacie, skoda, etc.... si nemtii de ce dreaq credeti ca isi cumpara logan in draci, profitand de programu rabla si aia sunt cei care nu au sa-si ia o masina cat de cat superioara loganului, ca de plecand de la golf 2, golf 3, passat 80-90, bmw ursuletz, audi 100 si 80, opel kadett, mercedes 80, etc... lista poate continua, normal ca de la rablele alea se duc si isi ia una noua gen logan cu 4 ani garantie sau 3 cat dreaq are si are masina noua, asta ca Loganu e accesibil la banii aia prin spatiu pe care il ofera si Sandero la fel fiind derivata tot din Logan, ce poate sa-si ia neamtu nou , ca de Golf i s-a luat si lui da pai romanului de rand, desi in topul vanzarilor tot golf e primu pe lista, iar dacia dabi e pe 12 desi e o performanta in vanzari. Oricum nemtii sunt dispusi pentru logan sa dea maxim 8000 de euro, dar am vazut ca ajunge si pe la 15-16.000 si deja acolo sar cam mult calu cu ce ofera un logan la pretu ala si cu ce ofera alta marca la banii aia. Mentionez ca multe loganuri sunt chele prin Germania asta o sa va convingeti cand nemtii o sa le arunce si o sa le aduca romanii acasa si o sa le dea cu 4000 de euro bucata ca e din Germania. De asta se cumpara Logan in draci in Germania, desi prin alte tari nu prea fac vanzari sa te sperie, comparabil cu Germania si Romania. Ai nostri cumpara Logan, tot ai nostri cumpara jeguri nemtesti.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 19:48   #84
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Quote:
Originally Posted by Alejandro View Post
bine punctat anaconda, dar ei nu pot sa observe mai mult decat ce e in curtea lor; cum am zis in cateva posturi anterioare nici nu stiu de ce ne mai obosim sa ne certam, de ce nu inchide un admin thread-ul acesta. Romanu tot roman ramane, sa aiba cat mai multe masini cu zeci de mii poate chiar milioane de km masina in bord, dar sa nu fie facuti de ei ci de nemti, deaia se urca viitori ACCIDENTISTI la volan ca sa moara mai usor, multi nu stiu sa stapaneasca o Dacie 1310 in derapaj dar... LOR le trebuie una cu ESP ca sa nu derapeze ) NEA GIGIIII
pai daca ma urc in lighean.... cred si eu ca am zilele inumarate
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 20:38   #85
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

vacaroz - se vede ca nu mai aduci argumente tapene in discutie, tu mori si cu cea mai sigura masina din lume - Mercedes Benz S 600 model 2009 - fie el cu cel mai slab motor
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 14:22   #86
Goose

Stage 4
 
Goose's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 192
Default Re: Logan MCV Prestige, o nouă versiune de la Dacia

Quote:
Originally Posted by seba_1835 View Post
suntem pe drumul cel bun...
aici ai deptare
Goose is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -